Návrat po 13 letech. Pět hráčů, kteří dovedli Opavu zpátky do HET ligy

Zatímco v nejvyšší soutěži o postupujících ještě není jasno, Fotbalová národní liga už zná oba postupující. Mezi elitu se po dlouhých 13 letech vrací Opava, jejíž dres obléká mimo jiné i Zdeněk Pospěch.

Bývalý reprezentační obránce, který působil taky v Baníku, Spartě či Mohuči, v letošní sezoně zasáhl do pěti zápasů. Patří k důležitým článkům mužstva, Opavu ale za postupem táhly jiné opory. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Nemanja Kuzmanovič

Nemanja Kuzmanovič Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia'.jpg

Největší hvězdou týmu je sedmadvacetiletý srbský útočník Nemanja Kuzamovič, který dříve působil také v Rumunsku či Rakousku. Hrál rovněž za Střížkov, Sokolov a od roku 2014 je v Opavě. Letos dal už 15 branek a je druhým nejlepším střelcem ligy. Více gólů má na kontě pouze Jan Pázler z Hradce Králové, který se trefil devatenáctkrát.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Joel Ngandu Kayamba

Joel Kayamba Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Klíčový záložník týmu. Rodák z Demokratické republiky Kongo přišel do Opavy v létě z Pardubic, už předtím ale hrával za Hlinsko či Hradec Králové. V Česku se stihl oženit, umí řeč a taky válí na hřišti. V letošní sezoně šestadvacetiletý Joel Ngandu Kayamba dal už deset branek a příští rok by měl válet mezi elitou.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

David Puškáč

David Puškáč Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia'.jpg

Je to „žolík“, kterého by chtěl mít v týmu každý. Pětadvacetiletý David Puškáč zasáhl do 25 zápasů, většinou však jako střídající hráč, přesto má na kontě už jedenáct vstřelených branek a je druhým nejlepším kanonýrem týmu.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Vojtěch Šrom

Vojtěch Šrom Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

V sezoně odchytal o dva zápasy více než Vilém Fendrich. Na jaře ale patří k nejlepším hráčům týmu. Třicetiletý gólman, jenž dříve působil v konkurenčním Baníku a do Opavy přišel před sezonou z Bulharska, v 15 duelech inkasoval pouze deset branek a udržel sedm čistých kont.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Dominik Simerský

Dominik Simerský.jpg

Nikdo jiná z opavského celku nestrávil na hřišti tolik minut jako Dominik Simerský. Pětadvacetiletý obránce je lídrem zadních řad a patří k nejdůležitějším hráčům týmu, navrch přidal i čtyři góly. Ligu si už zahrál s Brnem, působil také v Jablonci a nyní míří do nejvyšší soutěže s Opavou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud