Filip Chlapík  Šestadvacetiletý útočník, který si zahrál na letošním mistrovství světa, se do Prahy vrátil po ročním působení ve švýcarském celku Ambrì-Piotta. Když byl ve Spartě naposledy, vedl si parádně, v základní části posbíral 70 bodů a dalších 15 jich přidal v play-off (z toho 36 branek). V extralize by se Filip Chlapík měl stát opět jednou z hvězd.

Filip Chlapík
Šestadvacetiletý útočník, který si zahrál na letošním mistrovství světa, se do Prahy vrátil po ročním působení ve švýcarském celku Ambrì-Piotta. Když byl ve Spartě naposledy, vedl si parádně, v základní části posbíral 70 bodů a dalších 15 jich přidal v play-off (z toho 36 branek). V extralize by se Filip Chlapík měl stát opět jednou z hvězd.

 Aaron Irving  Taky Aaron Irving, jehož v roce 2014 draftoval Nashville, přichází do Sparty ze Švýcarska, taky on už však v extralize hrál. Sedmadvacetiletý kanadský bek působil dva roky v Litvínově, odkud se vydal nejprve do Finska a poté do Davosu. V Litvínově zanechal skvělou stopu, naváže na své výkony i ve Spartě?
 Jani Lajunen  Velice kvalitní centr, který prošel skvělými hokejovými štacemi. Tak ve Spartě představili zkušenou finskou posilu – dvaatřicetiletého útočníka Janiho Lajunena, který poslední dva roky hrával za švédské Örebro. Předtím působil taky ve Švýcarsku a Finsku, dva roky hrál i v AHL. Lajunen nastupoval i ve finské reprezentaci, se kterou získal v roce 2011 zlato na mistrovství světa.
 Vojtěch Mozík  Do Sparty přišel i Vojtěch Mozík, jenž patří na širší seznam české reprezentace. Třicetiletý bek má na kontě sedm startů za New Jersey v NHL, zahrál si na dvou olympijských turnajích, působil v KHL a poslední dva roky hrál ve švédském Rögle. V extralize byl naposledy v ročníku 2014/15 v Plzni, teď bude hrát za Spartu.
 Ondřej Najman  Na začátku roku přišel do Sparty z Mladé Boleslavi Pavel Kousal. Teď se v jeho stopách vydal další klíčový útočník Bruslařů Adam Najman, který v minulém ročníku posbíral 19 bodů. Pětadvacetiletý forvard, jenž je vnukem legendárního hráče a trenéra Josefa Augusty, má na kontě i šest startů v reprezentaci, za kterou hraje taky jeho bratr Adam. S pražským klubem má smlouvu na dva roky.
5
Fotogalerie

Návrat kanonýra, Kanaďan i světový šampion. 5 posil, které přivedla hokejová Sparta

Zase to nevyšlo, hokejová Sparta zůstala v minulé sezoně opět bez titulu. V příštím ročníku však bude útočit na nejvyšší mety znovu.

Sparta půjde do příští sezony s novým trenérem Pavlem Grossem. A taky s pěti posilami. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Filip Chlapík

Filip Chlapík ČR.jpg

Šestadvacetiletý útočník, který si zahrál na letošním mistrovství světa, se do Prahy vrátil po ročním působení ve švýcarském celku Ambrì-Piotta. Když byl ve Spartě naposledy, vedl si parádně, v základní části posbíral 70 bodů a dalších 15 jich přidal v play-off (z toho 36 branek). V extralize by se Filip Chlapík měl stát opět jednou z hvězd.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Aaron Irving

Aaron Irving Litvínov.jpg

Taky Aaron Irving, jehož v roce 2014 draftoval Nashville, přichází do Sparty ze Švýcarska, taky on už však v extralize hrál. Sedmadvacetiletý kanadský bek působil dva roky v Litvínově, odkud se vydal nejprve do Finska a poté do Davosu. V Litvínově zanechal skvělou stopu, naváže na své výkony i ve Spartě?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jani Lajunen

Jani Lajunen.jpg

Velice kvalitní centr, který prošel skvělými hokejovými štacemi. Tak ve Spartě představili zkušenou finskou posilu – dvaatřicetiletého útočníka Janiho Lajunena, který poslední dva roky hrával za švédské Örebro. Předtím působil taky ve Švýcarsku a Finsku, dva roky hrál i v AHL. Lajunen nastupoval i ve finské reprezentaci, se kterou získal v roce 2011 zlato na mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Vojtěch Mozík

Vojtěch Mozík ČR Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Do Sparty přišel i Vojtěch Mozík, jenž patří na širší seznam české reprezentace. Třicetiletý bek má na kontě sedm startů za New Jersey v NHL, zahrál si na dvou olympijských turnajích, působil v KHL a poslední dva roky hrál ve švédském Rögle. V extralize byl naposledy v ročníku 2014/15 v Plzni, teď bude hrát za Spartu.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ondřej Najman

Ondřej Najman MB.jpg

Na začátku roku přišel do Sparty z Mladé Boleslavi Pavel Kousal. Teď se v jeho stopách vydal další klíčový útočník Bruslařů Adam Najman, který v minulém ročníku posbíral 19 bodů. Pětadvacetiletý forvard, jenž je vnukem legendárního hráče a trenéra Josefa Augusty, má na kontě i šest startů v reprezentaci, za kterou hraje taky jeho bratr Adam. S pražským klubem má smlouvu na dva roky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud