Navážou na povedenou sezonu? 4 výrazné posily pardubického Dynama

Temné časy a boje o setrvání mezi extraligovou elitou jsou zřejmě minulostí. Hokejisté Pardubic se loni zvedli, odehráli velmi dobrou sezonu, postoupili do čtvrtfinále, v létě zajímavě posílili a zase mohou hrát vysoko.

Pardubice třikrát vyhrály extraligu, naposledy však v roce 2012. Od té doby žádnou medaili nezískaly a hrály spíše ve spodních patrech tabulky. To se ale loni změnilo, Dynamo se vydalo zpět na cestu vzhůru a v létě opět zajímavě doplnilo kádr. Jména čtyř výrazných pardubických posil najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Miloš Bubela

Miloš Bubela.jpg

Šestadvacetiletý slovenský útočník se několik let snažil prosadit v zámoří, loni se objevil v Banské Bystrici, za kterou odehrál celkově 64 zápasů a posbíral v nich 48 kanadských bodů. Odehrál také deset zápasů za reprezentaci, se kterou startoval na olympijských hrách. Teď podepsal roční smlouvu s Pardubicemi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Vojtěch Budík

Vojtěch Budík 2.jpg

V roce 2016 prošel draftem NHL a z Pardubic odešel do zámoří. Dvacetiletý obránce strávil tři roky ve WHL, v loňském ročníku si v dresu Prince Albert Raiders připsal celkově 46 kanadských bodů, dobře ale ví, že do prvního týmu Buffala vede ještě dlouhá cesta. V létě se dvojnásobný účastník juniorského šampionátu vrátil do Pardubic a čeká ho premiéra v extralize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jan Mandát

Jan Mandát.jpg

Dvaadvacetiletý útočník je odchovancem Jihlavy, v roce 2013 však odešel do zámoří a uplynulé dva roky strávil v AHL. Loni odehrál 64 zápasů a připsal si devět bodů, do prvního týmu New Jersey se však neprosadil, a tak zvolil odchod do extraligy. V nové sezoně bude hájit barvy Pardubic.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Daniil Miromanov

Daniil Miromanov.jpg

Dynamo získalo také posilu z Ruska. Daniil Miromanov strávil několik let v zámoří a loni odehrál i 15 zápasů v KHL za Soči. Teď se rodák z Moskvy vydal do Česka a podepsal smlouvu s Pardubicemi. Jak se jednadvacetiletému bekovi povede?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud