Naváže na skvělou sezonu? 5 cizinců, které získal loňský nováček z Karviné

Naváže na skvělou sezonu? 5 cizinců, které získal loňský nováček z Karviné

Naváže na skvělou sezonu? 5 cizinců, které získal loňský nováček z Karviné

Největší překvapení uplynulé sezony? Karviná! Nováček obral doma o body Spartu, trápil Slavii i Plzeň a skončil na desátém místě, sedm bodů od sestupu. Říká se však, že druhý ročník mezi elitou bývá složitější.

Karvinští přišli o svou největší hvězdu a oporu. Jan Laštůvka odešel do Slavie, odkud však přišel na hostování jiný gólman Martin Berkovec. Slezský celek získal na přestup také útočníka Tomáše Wágnera či pět zajímavých zahraničních posil. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Benjamin Čolič

Pravý obránce přišel do Karviné na testy, stačily mu však odehrát dva zápasy a už měl v kapse dvouletou smlouvu. Pětadvacetiletý Benjamin Čolič z Bosny a Hercegoviny přišel z Olimpiku Sarajevo, se kterým získal čtyři ligové tituly. V Karviné si od něj hodně slibují.

Pokračování 3 / 6

Patrik Le Giang

Patrik Le Giang.jpg

Čtyřiadvacetiletý brankář vietnamského původu se narodil ve slovenském Lučenci, chytal za Žilinu či Michalovce, loni přišel do Vlašimi a před pár dny posílil Karvinou. Laštůvka je ve Slavii, Branislav Pindroch zamířil do Anglie a Patrik Le Giang by měl krýt záda Berkovcovi. S loňským nováčkem se dohodl na půlročním hostování.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ricardo Piňa

Karvinští získali dvě posily z Venezuely. První z nich, Ricardo Piňa, přišel na půlroční hostování s následnou opcí. Jednadvacetiletý ofenzivní nebo krajní záložník se na začátku léta vrátil z hostování z Caracasu do Monagasu, teď se ale stěhuje znovu. Karviná bude jeho první zahraniční destinací.

Pokračování 5 / 6

Eric Ramirez

Druhá z venezuelských posil. Eric Ramirez však nepřichází na hostování, ale rovnou na přestup. Karviná ho získala z týmu Zamory a slibuje si od něj posílení útočné fáze. 177 centimetrů vysoký Ramirez bude krýt záda Tomáši Wágnerovi, zároveň se však jedná o sázku na budoucnost. Je mu totiž teprve 18 let.

Pokračování 6 / 6

Peter Štepanovský

Peter Štepanovský.jpg

Zkušená posila na pravý kraj obranné či záložní řady. Devětadvacetiletý Peter Štěpanovský přišel zadarmo z Dunajské Stredy, působil však také ve Slovanu, Senici či Trnavě. Krátce si zahrál také v Arménii, na kontě má rovněž pět startů ve slovenské jednadvacítce a v Karviné s ním zřejmě počítají do základní sestavy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud