Oscar Dorley (Libérie) - Dvaadvacetiletý Oscar Dorley dorazil do Edenu v zimě z Liberce. V uplynulém ročníku se rozkoukával a v sešívaném dresu zasáhl do šesti zápasů, letos už ale dostává více prostoru. V posledních dvou duelech dokonce naskočil v základní sestavě na levém kraji obrany, odkud na lavičku náhradníků odsunul Jana Bořila. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Ibrahim Traoré (Pobřeží slonoviny) - Zkušený záložník je ve Slavii třetím rokem. V uplynulé sezoně zasáhl do 25 zápasů a dal v nich i tři branky. Letos se pohybuje na hraně základní sestavy a lavičky náhradníků, ovšem pokaždé, co se dostane na hřiště, odvede velmi dobrý výkon. Trenér Trpišovský moc dobře ví, co od dvaatřicetiletého Ibrahima Traorého může očekávat. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Peter Olayinka (Nigérie) - Základní sestava bez Petera Olayinky? Ne, to si v tuto chvíli nejde představit. Pětadvacetiletý ofenzivní záložník z Nigérie patří mezi klíčové hráče sešívaného týmu jak na domácí scéně, tak i v Evropské lize. V lize se letos trefil dvakrát a skóroval také v duelech s Mydjilandem nebo Leverkusenem. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Abdallah Sima (Senegal) - Zdá se, že z něj roste nová hvězda Slavie. Devatenáctiletý Abdallah Sima dorazil do Edenu v létě z Táborska a počítalo se s tím, že bude sbírat zkušenosti v B týmu. Jenže pak se blýskl gólem a povedeným výkonem proti Nice a šanci dostal i v posledních dvou ligových duelech. O víkendu zářil v utkání s Opavou, dal i svůj první ligový gól a patřil k nejlepším hráčům na hřišti. V Edenu zřejmě dokáže velké věci. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Nástupci Deliho či Ngadeua. 4 fotbalisté z Afriky, kteří nyní patří k oporám rozjeté Slavie

Slavia jede. Sešívaným se daří v Evropské lize a kralují i domácí scéně, na které naposledy porazili 6:0 Opavu. Ke klíčovým hráčům party trenéra Jindřicha Trpišovského patří i Afričané.

Slavia Opava 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Pamatujete na slávistické duo Simon Deli a Michael Ngadeu? Oba patřili ke klíčovým hráčům Slavie. Ani jeden z nich už sice v Edenu není, v sešívaném kádru ale nyní září čtyři další Afričané. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Oscar Dorley (Libérie)

Oscar Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý Oscar Dorley dorazil do Edenu v zimě z Liberce. V uplynulém ročníku se rozkoukával a v sešívaném dresu zasáhl do šesti zápasů, letos už ale dostává více prostoru. V posledních dvou duelech dokonce naskočil v základní sestavě na levém kraji obrany, odkud na lavičku náhradníků odsunul Jana Bořila.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Ibrahim Traoré (Pobřeží slonoviny)

Ibrahim Traore Slavia 2 Pavel Mazac CNC Profimedia.jpg

Zkušený záložník je ve Slavii třetím rokem. V uplynulé sezoně zasáhl do 25 zápasů a dal v nich i tři branky. Letos se pohybuje na hraně základní sestavy a lavičky náhradníků, ovšem pokaždé, co se dostane na hřiště, odvede velmi dobrý výkon. Trenér Trpišovský moc dobře ví, co od dvaatřicetiletého Ibrahima Traorého může očekávat.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Peter Olayinka (Nigérie)

Peter Olayinka 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Základní sestava bez Petera Olayinky? Ne, to si v tuto chvíli nejde představit. Pětadvacetiletý ofenzivní záložník z Nigérie patří mezi klíčové hráče sešívaného týmu jak na domácí scéně, tak i v Evropské lize. V lize se letos trefil dvakrát a skóroval také v duelech s Mydjilandem nebo Leverkusenem.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Abdallah Sima (Senegal)

Abdallah Sima Slavia 1.jpg

Zdá se, že z něj roste nová hvězda Slavie. Devatenáctiletý Abdallah Sima dorazil do Edenu v létě z Táborska a počítalo se s tím, že bude sbírat zkušenosti v B týmu. Jenže pak se blýskl gólem a povedeným výkonem proti Nice a šanci dostal i v posledních dvou ligových duelech. O víkendu zářil v utkání s Opavou, dal i svůj první ligový gól a patřil k nejlepším hráčům na hřišti. V Edenu zřejmě dokáže velké věci.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud