Adriel Ba Loua (Viktoria Plzeň) – Pobřeží slonoviny. Rychlík z Pobřeží slonoviny v posledních dvou sezonách zářil v dresu Karviné, odkud jej v létě přivedla Plzeň. Adriel Ba Loua se dokázal prosadit i do sestavy západočeského týmu a letos dal už dva góly, ke kterým přidal stejný počet nahrávek. Posune se z české ligy ještě dál? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Cheick Conde (FC Zlín) – Guinea. O nikom se snad v posledních dnech nemluvilo více než o něm. Cheick Conde se na závěr přestupního termínu dostal na radar Liberce, ale především Sparty a Slavie. Nikdo za něj ale nezaplatil třicet milionů korun, a tak dvacetiletý záložník z Guiney zůstal ve Zlíně. Prozatím… Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Oscar Dorley (Slavia Praha)  - Libérie. K zajímavé kariéře má nakročeno také Oscar Dorley, jenž v průběhu minulé sezony opustil Liberec a přišel do Slavie. V Edenu si zatím úplně nejsilnější pozici nezískal, trenér Jindřich Trpišovský ale ví, že se v něm ukrývá hodně zajímavý potenciál. Univerzálovi z Libérie je navíc teprve 22 let. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Kamso Mara (Slovan Liberec) – Guinea. Je jedním z mála hráčů, kterého Liberci ještě „neukradla“ konkurence. Pětadvacetiletý záložník Kamso Mara přitom na svém postu patří k nejlepším v celé lize. Loni se blýskl sedmi góly a také letos má pevný flek v sestavě Slovanu. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
8
Fotogalerie

Nástupci Bonyho či Deliho. 7 ligových Afričanů, kteří to mohou dotáhnout daleko

Ve fotbalové lize působila už řada afrických fotbalistů, kteří v naší soutěži zanechali výraznou stopu. Najdou se teď jejich nástupci?

Bez názvu.jpg

Ve Spartě dříve váleli Bony Wilfried či Léonard Kweuke. V Edenu zase budou moc rádi vzpomínat na duo Simon Deli a Michael Ngadeu. Po ligových trávnících však i nyní běhá sedm fotbalistů z Afriky, kteří to jednou mohou dotáhnout pořádně daleko. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Adriel Ba Loua (Viktoria Plzeň) – Pobřeží slonoviny

Adriel Ba Loua Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Rychlík z Pobřeží slonoviny v posledních dvou sezonách zářil v dresu Karviné, odkud jej v létě přivedla Plzeň. Adriel Ba Loua se dokázal prosadit i do sestavy západočeského týmu a letos dal už dva góly, ke kterým přidal stejný počet nahrávek. Posune se z české ligy ještě dál?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Cheick Conde (FC Zlín) – Guinea

Cheick Conde 1 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

O nikom se snad v posledních dnech nemluvilo více než o něm. Cheick Conde se na závěr přestupního termínu dostal na radar Liberce, ale především Sparty a Slavie. Nikdo za něj ale nezaplatil třicet milionů korun, a tak dvacetiletý záložník z Guiney zůstal ve Zlíně. Prozatím…

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Oscar Dorley (Slavia Praha)  - Libérie

Oscar Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

K zajímavé kariéře má nakročeno také Oscar Dorley, jenž v průběhu minulé sezony opustil Liberec a přišel do Slavie. V Edenu si zatím úplně nejsilnější pozici nezískal, trenér Jindřich Trpišovský ale ví, že se v něm ukrývá hodně zajímavý potenciál. Univerzálovi z Libérie je navíc teprve 22 let.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Kamso Mara (Slovan Liberec) – Guinea

Kamso MAra Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Je jedním z mála hráčů, kterého Liberci ještě „neukradla“ konkurence. Pětadvacetiletý záložník Kamso Mara přitom na svém postu patří k nejlepším v celé lize. Loni se blýskl sedmi góly a také letos má pevný flek v sestavě Slovanu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Peter Olayinka (Slavia Praha) – Nigérie

Peter Olayinka 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

V české lize se objevil už dříve v dresu Dukly, jeho hvězda ale začala zářit až po příchodu do Slavie, kde se objevil před dvěma lety. Dal gól v Lize mistrů proti Interu Milán, dostal se do nigerijské reprezentace a patří k nejlepším hráčům sešívaného týmu. Dříve okolo čtyřiadvacetiletého Petera Olayinky údajně kroužilo AS Řím, už nějakou dobu se píše také o zájmu Stuttgartu.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Mohamed Tijani (Slovan Liberec) – Pobřeží slonoviny

Mohamed Tijani Liberec.jpg

Nový Deli? Uvidíme. Okolo třiadvacetiletého stopera v průběhu loňské sezony kroužila Sparta, Mohamed Tijani ale nakonec skončil ve Slavii. V Edenu sice někdejší opora Jihlavy odehrála jen dva zápasy, na hostování v Liberci ale letos předvádí velmi dobré výkony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Muhamed Tijani (Baník Ostrava) – Nigérie

Muhamed Tijani Baník Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvacetiletý útočník debutoval v lize v loňské sezoně v dresu Karviné, za kterou si připsal pět startů. V létě už zůstal v Baníku, kterému patří, a ve kterém hodně zaujal trenéra Luboše Kozla. V aktuálním ročníku forvard z Nigérie zasáhl do šesti zápasů a vstřelil i svůj první gól, v Ostravě však ví, že to může dotáhnout ještě mnohem dál.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud