Casper Höjer (Dánsko, Sparta)  Osmadvacetiletý levý bek je ve Spartě druhou sezonu. V té minulé toho vinou zranění moc nenahrál, letos však patří ke klíčovým hráčům pražského celku a zařadil se mezi hlavní hvězdy ligy. Casper Höjer má na kontě už dvě branky a osm nahrávek. 
 Kaan Kairinen (Finsko, Sparta) Jedna ze čtyř zimních zahraničních posil Sparty. A zatím ta nejvýraznější. Čtyřiadvacetiletý finský reprezentační záložník si odbyl ligovou premiéru v uplynulém kole proti Mladé Boleslavi a na hřišti patřil k nejlepším. Dal gól, přidal nahrávku, byl rozdílovým hráčem. Pokud takto bude pokračovat, tak si na Letné mohou mnout ruce. 
 Aiham Ousou (Švédsko, Slavia)  Do Slavie přicházel v létě roku 2021 coby kapitán švédské reprezentační jednadvacítky. Vědělo se, že v něm je velký potenciál, což taky Aiham Ousou potvrdil i na hřišti. V současné době je slávistickým stoperem číslo jedna, musí však zapracovat na disciplíně. Třiadvacetiletý bek letos v lize vyfasoval už dvě červené karty. 
 Asger Sörensen (Dánsko, Sparta)  Spartu trápily na startu sezony problémy ve středu obrany, a tak na Letnou dorazil šestadvacetiletý dánský stoper Asger Sörensen, s nímž se už trenér Priske znal. Sörensen přišel z druholigového německého Norimberku a ve Spartě se hned dostal do tempa. Zajistil si místo v sestavě a na podzim dal i tři branky. 
6
Fotogalerie

Nástupci Baha či Karlssona. 5 hráčů ze severu Evropy, které se v lize vyplatí sledovat

Elitní ligové kluby (Sparta a Slavia) v posledních letech zavedly nový trend. Do svých řad začaly lákat fotbalisty ze severu Evropy.

Bez názvu.jpg

Povedené angažmá ve Spartě má za sebou Švéd David Moberg Karlsson. Velmi dobré výkony ve Slavii zase předváděl Alexander Bah z Dánska, který se z Edenu dostal až do Benfiky Lisabon. I teď působí v lize několik hráčů ze severu Evropy, jména pěti nejvýraznějších z nich najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Casper Höjer (Dánsko, Sparta) 

Casper Hojer 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý levý bek je ve Spartě druhou sezonu. V té minulé toho vinou zranění moc nenahrál, letos však patří ke klíčovým hráčům pražského celku a zařadil se mezi hlavní hvězdy ligy. Casper Höjer má na kontě už dvě branky a osm nahrávek. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Kaan Kairinen (Finsko, Sparta) 

Kaan Kairinen Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jedna ze čtyř zimních zahraničních posil Sparty. A zatím ta nejvýraznější. Čtyřiadvacetiletý finský reprezentační záložník si odbyl ligovou premiéru v uplynulém kole proti Mladé Boleslavi a na hřišti patřil k nejlepším. Dal gól, přidal nahrávku, byl rozdílovým hráčem. Pokud takto bude pokračovat, tak si na Letné mohou mnout ruce. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Aiham Ousou (Švédsko, Slavia) 

Aiham Ousou Rakow.jpg

Do Slavie přicházel v létě roku 2021 coby kapitán švédské reprezentační jednadvacítky. Vědělo se, že v něm je velký potenciál, což taky Aiham Ousou potvrdil i na hřišti. V současné době je slávistickým stoperem číslo jedna, musí však zapracovat na disciplíně. Třiadvacetiletý bek letos v lize vyfasoval už dvě červené karty. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Asger Sörensen (Dánsko, Sparta) 

Asger Sorensen Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Spartu trápily na startu sezony problémy ve středu obrany, a tak na Letnou dorazil šestadvacetiletý dánský stoper Asger Sörensen, s nímž se už trenér Priske znal. Sörensen přišel z druholigového německého Norimberku a ve Spartě se hned dostal do tempa. Zajistil si místo v sestavě a na podzim dal i tři branky. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Christos Zafeiris (Norsko, Slavia) 

Christos Zafeiris Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Stály o něj kluby ze všech koutů Evropy, devatenáctiletý norský zázrak ale nakonec zakotvil ve Slavii. Sešívaní o služby šikovného záložníka velmi stáli a norskému Haugesundu zaplatili okolo 40 milionů korun. Rodák z Atén sice na svou slávistickou premiéru čeká, dostane však spoustu šancí. Smlouvu podepsal až do roku 2027. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud