Nastoupili v základu, ale zklamali. 4 hráči Sparty, kteří nejsou ve formě

Sparta vládne ligové tabulce. Trenér Brian Priske má k dispozici kvalitní tým se silnou lavičkou náhradníků. Jenže ne všichni jsou v ideální formě.

Pražané v uplynulém ligovém kole porazili 2:1 Pardubice. Hru Sparty hodně oživili střídající hráči, naopak utkání se nepovedlo jiným čtyřem fotbalistům, kteří nastoupili v základu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jakub Pešek

Bez názvu.jpg

Třicetiletý křídelník je ve Spartě třetí sezonu. V té první patřil k oporám, loni ale vinou zranění odehrál jen tři ligové duely. Letos nastupuje pravidelně, na kontě má 14 ligových startů, na předešlý level se ale zatím nevrátil. Střelecky se sice prosadil ve dvou říjnových zápasech v řadě, pak ale dvakrát pouze střídal. V uplynulém kole proti Pardubicím hrál od začátku, po první půli šel ovšem z placu dolů.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Adam Karabec

Adam Karabec Sparta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Je to u něj jako na houpačce. Adam Karabec si odpykal trest a vrátil se do sparťanské sestavy. Nastupoval i v základu a zase se zvedal. Jenže vysokou laťku neudržel a slabší formu ukázal i v posledním duelu v Pardubicích. Dvacetiletý záložník sice nastoupil v základu, trenéři s ním ale nebyli spokojeni. Po hodině hry střídal.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Lukáš Sadílek

Lukáš Sadílek Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý záložník přišel do Sparty před minulou sezonou ze Slovácka. V uplynulém ročníku patřil ke klíčovým postavám na cestě za titulem a dostal se i do reprezentace, ve které je i jeho mladší bratr Michal. Jenže na podzim ho potkal útlum, místo v základu už jisté nemá.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Victor Olatunji

Victor Olatunji Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Loni pálil ostrými v Liberci, odkud v létě přestoupil do Sparty. Nezačal zle a tlačil na pozici prvního útočníka. Jenže se od něj čekají góly a ty zatím Victor Olatunji nedává. Čtyřiadvacetiletý nigerijský forvard není v pohodě. Letos se trefil jen jednou, v utkání proti Pardubicím vydržel na hřišti jen jeden poločas.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud