Nastanou změny. 3 hráči Plzně, kteří nejspíš přijdou o místo v základní sestavě

Viktorka přišla o první místo v tabulce. Západočeši sice na jaře neprohráli, ve dvou zápasech ale dali jediný gól, vybojovali čtyři body a pustili před sebe Slavii. Právě s tou se střetnou ve víkendovém šlágru, před kterým se dají čekat změny v plzeňské sestavě.

Bez názvu.jpg

Obhájce z Plzně vstupoval do jarní fáze z prvního místa. Už po dvou kolech je ale vše jinak. Roman Pivarník po utrápené výhře nad Příbramí a šťastné remíze ve Zlíně nešetřil kritikou a naznačil změny v sestavě. Kolik jich nastane? Minimálně tři! Jména hráčů, kteří to mají hodně nahnuté, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Andreas Ivanschitz

Andreas Ivanschitz Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Od třiatřicetiletého záložníka, který býval kapitánem rakouské reprezentace, si v Plzni hodně slibovali. Říkalo se, že Andreas Ivanschitz bude novým Pavlem Horváthem. Realita je ale zatím zcela opačná.

Nedávný vítěz zámořské MLS není moc výrazným přínosem a spekuluje se, že ho nepřijala ani kabina. Proti Příbrami hrál 65 minut, ve Zlíně střídal krátce po přestávce. O slovo se hlásí Jakub Hromada.

Foto: Jaroslav Legner/CNC/Profimedia

Pokračování 3 / 4

Milan Petržela

Milan Petržela 2.jpg

Stále ještě rychlonohý krajní záložník dostal šanci v obou zápasech v základní sestavě. Ani jeden duel ale nedohrál do konce. V utkání s Příbramí ho nahradil Jan Kopic, ve Zlíně přenechal místo po 67. minutách hry Martinu Zemanovi. O Milanu Petrželovi platí, že může být hráčem utkání, ale taky dokáže být pro tým pořádnou přítěží. Úvod jara mu příliš nevyšel, v Edenu možná dostane šanci někdo jiný.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Tomáš Poznar

Tomáš Poznar Plzeň Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Na podzim se do plzeňské sestavy prostřílel Michael Krmenčík, který se dostal i do reprezentace, příprava však lépe vyšla Tomáši Poznarovi. Bývalý kapitán zlínského týmu si vybojoval místo v sestavě a v obou jarních kolech byl v základní sestavě.

Ani jednou se ale neprosadil a stále čeká na první ligový gól v dresu Viktorky. Proti Slavii by měl usednout mezi náhradníky, koho ale nasadit místo něj? Krmenčík sice rozhodl zápas s Příbramí, ve Zlíně ale zklamal. Připraven je taky zkušený Marek Bakoš.

Foto: Pavel Mazáč/CNC/Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud