Rasmus Sandin (obránce) – 23 let  Švédský zadák Rasmus Sandin je ve Washingtonu teprve pár dní, ale kluboví manažeři se musejí spokojeně plácat po zádech. Na konci února byl vyměněn z Toronta za zkušeného Erika Gustafssona, kterému se v aktuální sezoně náramně daří. Jenže zatímco Gustafsson je po trejdu v kanadském klubu stále bez bodu, Sandin si v pěti zápasech připsal na konto osm bodů a gól a sedm asistencí. Bronzový medailista z juniorského světového šampionátu v roce 2020 prošel draftem v roce 2018, kdy po něm už v prvním kole sáhly Javorové listy. Šikovný a kreativní zadák se po kluzištích v NHL pohybuje už od sezony 2019/20 a ve statistikách má 144 utkání a 56 bodů (11+45). Momentálně ve Washingtonu hraje v první obranné dvojici s Trevorem van Riemsdykem. Profimedia.cz
 Ivan Mirošničenko (útočník) – 19 let  V loňském draftu NHL se stal ruský útočník Ivan Mirošničenko první volbou Washingtonu. Na řadu šel jako 20. hráč v celkovém pořadí, skauti jej však dlouho řadili do první desítky. Dolů ho srazilo vážné onemocnění Hodgkinovým lymfomem, z něhož se dokázal vyléčit. V aktuální sezoně hraje v Omsku a pendluje mezi juniorským týmem a seniorským celkem v KHL, kde zvládl odehrát 23 utkání. Odborníci mluví o Mirošničenkovi jako o generačním talentu. Je to vynikající bruslař, který vždy hraje bojovně a agresivně, ale přitom je vynikajícím technikem s perfektní střelou i nahrávkou. Ve Washingtonu už se těší, až se přesune za oceán. Profimedia.cz
 Alexej Protas (útočník) – 22 let  Zranění některých stabilních opor Washingtonu zajistila místo v sestavě pro běloruského útočníka Alexeje Protase. V NHL se objevil už v minulém ročníku, v němž sehrál 33 utkání a posbíral do statistik devět bodů. V aktuální sezoně má po odehrání 44 zápasů na kontě 11 bodů (3+8). Capitals si téměř dvoumetrového více než metrák vážícího hromotluka vybrali ve třetím kole draftu v roce 2019 a v klubu má podepsanou smlouvu do konce příštího ročníku. Profimedia.cz
 Connor McMichael (útočník) – 22 let  V roce 2019 si Washington vybral kanadského centra Connora McMichaela v prvním kole draftu a on v následující sezoně v juniorské soutěži OHL v dresu celku London Knights zaznamenal  v 52 zápasech neuvěřitelných 102 bodů a jasně ukázal, jak úžasný potenciál v něm vězí. Mistr světa a stříbrný medailista ze světového šampionátu juniorů patří mezi inteligentní hokejisty - velmi dobře umí číst hru, má šikovné ruce a dobrý nos na situace, z nichž to zavání gólem, je rychlý a obratný. Obrovskou porci práce odvádí ve středu hřiště, kde účinně narušuje kombinace soupeře. Do NHL naplno nakoukl v minulém ročníku, kdy odehrál 68 zápasů, v tom současném pendluje mezi prvním týmem a farmářským celkem Hershey Bears v soutěži AHL. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Následovníci Alexandra Ovečkina? 7 potenciálních hvězd Washingtonu Capitals, jimž není víc než 24 let

Parta okolo ruského ostrostřelce Alexandra Ovečkina je rok co rok považována za jednoho z favoritů na zisk Stanley Cupu. Poprvé tento hokejový grál vyhrál Washington v roce 2018. A brzy by to Capitals mohli klidně zopakovat.

Alexandr Ovečkin je obrovský bojovník. Pro úspěch je ochoten udělat maximum. Na ledě nechává vše, dává góly, přihrává, rve se za tým. Před pěti lety jej poprvé v historii přivedl ke kýženému Stanley Cupu. On, Jevgenij Kuzněcov a spol. budou mít další šanci už v nadcházejících týdnech, ale dozajista se jí fanoušci dočkají také v příštích letech.

Vybrali jsme sedm hráčů, z nichž žádnému není víc než 24 let, kteří by klubu mohli zajistit světlé zítřky. Více o nadějích Capitals se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Alexandr Alexejev (obránce) – 23 let

Alexandr Alexejev1.jpg

Ruského obránce Alexandra Alexejeva si Washington Capitals vybral v draftu roku 2018 už v prvním kole jako 31. hráče v celkovém pořadí. On hrál už ale od roku 2016 v zámořské juniorské lize WHL, kde se prezentoval ve velmi dobrém světle.

Alexejev je téměř dvoumetrový obr, který dokáže soupeře pořádně podusit ve vlastním obranném pásmu, ale umí se také báječně zapojovat do ofenzívy. Je chytrý, šikovný na puku a navzdory vysoké postavě a téměř metrákové hmotnosti i velmi obratný. Na přelomu let 2018 a 2019 pomohl ruské juniorce šesti body (2+4) v sedmi zápasech k bronzovým medailím na mistrovství světa.

Jestliže existuje něco, co by mohlo ohrozit jeho hvězdnou budoucnost, je to náchylnost ke zraněním kolena. V ročníku 2018/19 na tom byl tak špatně, že to dokonce vypadalo na konec kariéry. V současné sezoně odehrál v dresu Capitals 18 utkání a zaznamenal tři body za asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Rasmus Sandin (obránce) – 23 let

Rasmus Sandin.jpg

Švédský zadák Rasmus Sandin je ve Washingtonu teprve pár dní, ale kluboví manažeři se musejí spokojeně plácat po zádech. Na konci února byl vyměněn z Toronta za zkušeného Erika Gustafssona, kterému se v aktuální sezoně náramně daří. Jenže zatímco Gustafsson je po trejdu v kanadském klubu stále bez bodu, Sandin si v pěti zápasech připsal na konto osm bodů a gól a sedm asistencí.

Bronzový medailista z juniorského světového šampionátu v roce 2020 prošel draftem v roce 2018, kdy po něm už v prvním kole sáhly Javorové listy. Šikovný a kreativní zadák se po kluzištích v NHL pohybuje už od sezony 2019/20 a ve statistikách má 144 utkání a 56 bodů (11+45). Momentálně ve Washingtonu hraje v první obranné dvojici s Trevorem van Riemsdykem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Ivan Mirošničenko (útočník) – 19 let

Ivan Mirošničenko.jpg

V loňském draftu NHL se stal ruský útočník Ivan Mirošničenko první volbou Washingtonu. Na řadu šel jako 20. hráč v celkovém pořadí, skauti jej však dlouho řadili do první desítky. Dolů ho srazilo vážné onemocnění Hodgkinovým lymfomem, z něhož se dokázal vyléčit. V aktuální sezoně hraje v Omsku a pendluje mezi juniorským týmem a seniorským celkem v KHL, kde zvládl odehrát 23 utkání.

Odborníci mluví o Mirošničenkovi jako o generačním talentu. Je to vynikající bruslař, který vždy hraje bojovně a agresivně, ale přitom je vynikajícím technikem s perfektní střelou i nahrávkou. Ve Washingtonu už se těší, až se přesune za oceán.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Alexej Protas (útočník) – 22 let

Alexej Protas.jpg

Zranění některých stabilních opor Washingtonu zajistila místo v sestavě pro běloruského útočníka Alexeje Protase. V NHL se objevil už v minulém ročníku, v němž sehrál 33 utkání a posbíral do statistik devět bodů. V aktuální sezoně má po odehrání 44 zápasů na kontě 11 bodů (3+8). Capitals si téměř dvoumetrového více než metrák vážícího hromotluka vybrali ve třetím kole draftu v roce 2019 a v klubu má podepsanou smlouvu do konce příštího ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Connor McMichael (útočník) – 22 let

Connor McMichael.jpg

V roce 2019 si Washington vybral kanadského centra Connora McMichaela v prvním kole draftu a on v následující sezoně v juniorské soutěži OHL v dresu celku London Knights zaznamenal  v 52 zápasech neuvěřitelných 102 bodů a jasně ukázal, jak úžasný potenciál v něm vězí.

Mistr světa a stříbrný medailista ze světového šampionátu juniorů patří mezi inteligentní hokejisty - velmi dobře umí číst hru, má šikovné ruce a dobrý nos na situace, z nichž to zavání gólem, je rychlý a obratný. Obrovskou porci práce odvádí ve středu hřiště, kde účinně narušuje kombinace soupeře. Do NHL naplno nakoukl v minulém ročníku, kdy odehrál 68 zápasů, v tom současném pendluje mezi prvním týmem a farmářským celkem Hershey Bears v soutěži AHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Hendrix Lapierre (útočník) – 21 let

Hendrix Lapierre-Washington.jpg

Dvaadvacítkou draftu v roce 2020 se stal kanadský centr Hendix Lapierre. Nebýt zranění, které mu v sezoně 2019/20 dovolilo sehrát jen 19 utkání, mohl být v první desítce. V aktuálním ročníku působí v soutěži AHL a vede si v premiérové sezoně mezi dospělými poměrně slušně – ve 49 zápasech posbíral 24 bodů za deset branek a 14 nahrávek. Je otázkou, zda se objeví v sestavě Washingtonu ještě v tomto ročníku, nebo si bude muset počkat až do sezony 2023/24. Měl by však mít před sebou zajímavou hokejovou budoucnost.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Martin Fehérváry (obránce) – 23 let

Martin Fehérváry1.jpg

Martin Fehérváry je jedním z nejvýraznějších slovenských talentů posledních let. Bratislavský rodák se už od 15 let hokejově vzdělával ve Švédsku, kde strávil pět sezon a tu poslední už odehrál v elitní lize dospělých. Před ročníkem 2019/20 se přesunul za Atlantik a okřesával se ve farmářském celku Hershey Bears. Nyní už má druhým rokem pevné místo v týmu Capitals. V aktuální sezoně odehrál 53 utkání a zaznamenal 13 bodů za pět gólů a osm nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud