Hendrix Lapierre (útočník) - 19 let  Dvaadvacítkou loňského draftu se stal kanadský centr Hendix Lapierre. Nebýt zranění, které mu v sezoně 2019/20 dovolilo sehrát jen 19 utkání, mohl být v první desítce. V aktuálním ročníku působí v juniorské soutěži QMJHL a vede si nadmíru dobře - drží si průměr více než jednoho bodu na zápas. Je otázkou, zda se objeví v sestavě Washingtonu už v příštím ročníku, nebo si bude muset počkat až do sezony 2022/23. Měl by však mít před sebou zářivou hokejovou budoucnost. Profimedia.cz
 Connor McMichael (útočník) - 20 let  V roce 2019 si Washington vybral kanadského centra Connora McMichaela v prvním kole draftu a on v následující sezoně v juniorské soutěži OHL v dresu celku London Knights zaznamenal  ve 52 zápasech neuvěřitelných 102 bodů a jasně ukázal, jak úžasný potenciál v něm vězí. Mistr světa a stříbrný medailista ze světového šampionátu juniorů patří mezi inteligentní hokejisty - velmi dobře umí číst hru, má šikovné ruce a dobrý nos na situace, z nichž to zavání gólem, je rychlý a obratný. Obrovskou porci práce odvádí ve středu hřiště, kde účinně narušuje kombinace soupeře. Do NHL zatím jen nesměle nakoukl, ale už v příštím ročníku by mohl být platným členem celku Capitals. Profimedia.cz
 Daniel Sprong (útočník) - 24 let  Útočník Daniel Sprong je rodákem z Amsterdamu, kde také s hokejem začínal. Jako čtyř a pětiletý už hrával s dvanáctiletými. V roce 2005 se rodina přestěhovala do kanadského Quebecu, aby se talentovaný kluk mohl v tomto sportu rozvíjet. Na mezinárodní úrovni odmítl Sprong hrát za Holandsko, protože doufal, že jako majitel kanadského pasu by jednou mohl reprezentovat zemi javorového listu. Hráč, jehož si vybral v draftu v roce 2015 Pittsburgh, posléze vyzrával v juniorské soutěži QMJHL a vedl si tam nadmíru dobře. Je to dynamický bruslař s kreativními schopnostmi, který má šikovné ruce a s pukem na hokejce dokáže spoustu věcí. Kromě ofenzivních kvalit je to však také poctivý pracant v defenzívě. V NHL si kromě Pittsburghu zahrál i v Anaheimu a nyní je prvním rokem hráčem Washingtonu. S jeho výkony musí v klubu panovat spokojenost. Profimedia.cz
 Garrett Pilon (útočník) - 23 let  Před měsícem oslavil útočník Garrett Pilon třiadvacáté narozeniny a zatím jen nesměle nakoukl do NHL, v budoucnosti by však mohl patřit mezi nepřehlédnutelné osobnosti ligy. Capitals si syna bývalého dlouholetého obránce Riche Pilona vybrali v draftu roku 2016 jako 87. hráče v celkovém pořadí. V juniorské soutěži WHL si držel průměr více než jednoho bodu na utkání a velmi slušně zvládl i přechod mezi dospělé. Uplynulé dvě sezony odehrál ve farmářském celku Hershey Bears a pokaždé měl na kontě přes třicet bodů. V současném ročníku si drží průměr více než bodu na zápas. V příští sezoně už by mohl být stabilním členem prvního týmu. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Následovníci Alexandra Ovečkina? 7 budoucích hvězd Washingtonu Capitals, jimž není víc než 24 let

Parta okolo ruského ostrostřelce Alexandra Ovečkina je rok co rok považována za jednoho z favoritů na zisk Stanley Cupu. Poprvé tento hokejový grál vyhrál Washington v roce 2018. A brzy by to Capitals mohli klidně zopakovat.

Alexandr Ovečkin je obrovský bojovník. Pro úspěch je ochoten udělat maximum. Na ledě nechává vše, dává góly, přihrává, rve se za tým. Před třemi lety jej poprvé v historii přivedl ke kýženému Stanley Cupu. On, Nicklas Bäckström a spol. budou mít další šanci už v nadcházejících týdnech, ale dozajista se jí fanoušci dočkají také v příštích letech.

Vybrali jsme sedm hráčů, z nichž žádnému není víc než 24 let, kteří by klubu mohli zajistit světlé zítřky. Více o nadějích Capitals se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Martin Fehérváry (obránce) - 21 let

Martin Fehérváry.jpg

Martin Fehérváry je jedním z nejvýraznějších slovenských talentů posledních let. Bratislavský rodák se už od 15 let hokejově vzdělával ve Švédsku, kde strávil pět sezon a tu poslední už odehrál v elitní lize dospělých. Před minulým ročníkem se přesunul za Atlantik a okřesával se ve farmářském celku Hershey Bears. Dostal ale také příležitost okusit NHL, v níž nastoupil do šesti utkání a zaznamenal první bod. V aktuální sezoně se zatím v prestižní zámořské lize neobjevil, ale má tam velmi slušně nakročeno.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Hendrix Lapierre (útočník) - 19 let

Hendrix Lapierre.jpg

Dvaadvacítkou loňského draftu se stal kanadský centr Hendix Lapierre. Nebýt zranění, které mu v sezoně 2019/20 dovolilo sehrát jen 19 utkání, mohl být v první desítce. V aktuálním ročníku působí v juniorské soutěži QMJHL a vede si nadmíru dobře - drží si průměr více než jednoho bodu na zápas. Je otázkou, zda se objeví v sestavě Washingtonu už v příštím ročníku, nebo si bude muset počkat až do sezony 2022/23. Měl by však mít před sebou zářivou hokejovou budoucnost.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Connor McMichael (útočník) - 20 let

Connor McMichael.jpg

V roce 2019 si Washington vybral kanadského centra Connora McMichaela v prvním kole draftu a on v následující sezoně v juniorské soutěži OHL v dresu celku London Knights zaznamenal  ve 52 zápasech neuvěřitelných 102 bodů a jasně ukázal, jak úžasný potenciál v něm vězí.

Mistr světa a stříbrný medailista ze světového šampionátu juniorů patří mezi inteligentní hokejisty - velmi dobře umí číst hru, má šikovné ruce a dobrý nos na situace, z nichž to zavání gólem, je rychlý a obratný. Obrovskou porci práce odvádí ve středu hřiště, kde účinně narušuje kombinace soupeře. Do NHL zatím jen nesměle nakoukl, ale už v příštím ročníku by mohl být platným členem celku Capitals.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Daniel Sprong (útočník) - 24 let

Daniel Sprong-Washington.jpg

Útočník Daniel Sprong je rodákem z Amsterdamu, kde také s hokejem začínal. Jako čtyř a pětiletý už hrával s dvanáctiletými. V roce 2005 se rodina přestěhovala do kanadského Quebecu, aby se talentovaný kluk mohl v tomto sportu rozvíjet.

Na mezinárodní úrovni odmítl Sprong hrát za Holandsko, protože doufal, že jako majitel kanadského pasu by jednou mohl reprezentovat zemi javorového listu. Hráč, jehož si vybral v draftu v roce 2015 Pittsburgh, posléze vyzrával v juniorské soutěži QMJHL a vedl si tam nadmíru dobře.

Je to dynamický bruslař s kreativními schopnostmi, který má šikovné ruce a s pukem na hokejce dokáže spoustu věcí. Kromě ofenzivních kvalit je to však také poctivý pracant v defenzívě. V NHL si kromě Pittsburghu zahrál i v Anaheimu a nyní je prvním rokem hráčem Washingtonu. S jeho výkony musí v klubu panovat spokojenost.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Garrett Pilon (útočník) - 23 let

Garrett Pilon.jpg

Před měsícem oslavil útočník Garrett Pilon třiadvacáté narozeniny a zatím jen nesměle nakoukl do NHL, v budoucnosti by však mohl patřit mezi nepřehlédnutelné osobnosti ligy. Capitals si syna bývalého dlouholetého obránce Riche Pilona vybrali v draftu roku 2016 jako 87. hráče v celkovém pořadí. V juniorské soutěži WHL si držel průměr více než jednoho bodu na utkání a velmi slušně zvládl i přechod mezi dospělé.

Uplynulé dvě sezony odehrál ve farmářském celku Hershey Bears a pokaždé měl na kontě přes třicet bodů. V současném ročníku si drží průměr více než bodu na zápas. V příští sezoně už by mohl být stabilním členem prvního týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Alexandr Alexejev (obránce) - 21 let

Alexandr Alexejev.jpg

S tím, že by ruský obránce Alexandr Alexejev mohl nějak promluvit do skladby kádru Washingtonu Capitals, by se možná v příští sezoně mělo počítat. Klub si ho vybral v draftu roku 2018 už v prvním kole jako 31. hráče v celkovém pořadí. On hrál už ale od roku 2016 v zámořské juniorské lize WHL, kde se prezentoval ve velmi dobrém světle. Jeho spolehlivé výkony neunikly skautům Washingtonu, kteří ho nyní mohou sledovat ve farmářském celku Hershea Bears, kam se přesunul po povedené sezoně v dresu Ufy v KHL, kde byl na hostování.

Alexejev je téměř dvoumetrový obr, který dokáže soupeře pořádně podusit ve vlastním obranném pásmu, ale umí se také báječně zapojovat do ofenzívy. Je chytrý, šikovný na puku a navzdory vysoké postavě a téměř metrákové hmotnosti i velmi obratný. Poslední sezona v juniorské lize se talentovanému zadákovi hodně povedla. Zaznamenal v ní 43 bodů (10+33) ve 49 zápasech. Na přelomu let 2018 a 2019 pak pomohl ruské juniorce šesti body (2+4) v sedmi zápasech k bronzovým medailím na mistrovství světa.

Jestliže existuje něco, co by mohlo ohrozit jeho hvězdnou budoucnost, je to náchylnost ke zraněním kolena. V ročníku 2018/19 na tom byl tak špatně, že to dokonce vypadalo na konec kariéry. Nyní je ale stoprocentně zdravý a má před sebou velkou výzvu - poprat se o místo v kádru Capitals.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Ilja Samsonov (brankář) - 24 let

Ilja Samsonov1.jpg

Urostlý ruský gólman Ilja Samsonov byl v draftu roku 2015 dvaadvacátou volbou v celkovém pořadí. Na svou šanci v NHL však musel počkat až do sezony 2019/20. Capitals ho po draftu totiž nechávali dozrát v Magnitogorsku, za který pravidelně chytal do konce ročníku 2017/18 v KHL. V tom následujícím už se adaptoval na zámořský hokej ve farmářském celku v AHL.

Začátek za oceánem byl krušný, ale postupem času Samsonov ukázal, že v něm vězí opravdu velký talent. Pokud jej dokáže rozvinout, pak by mohl být zárukou úspěchů Washingtonu v budoucnosti. Momentálně tvoří s Čechem Vítkem Vaněčkem jednu z nejsilnějších brankářských dvojic v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud