Našlapané brankoviště. 3 gólmani, se kterými Třinec bude útočit na zlatý hattrick

Třinec obhájil extraligový titul a už teď je jisté, že v příští sezoně bude útočit na mistrovský hattrick. Oceláři totiž opět poskládají neskutečně silný tým.

Kabinu Třince opouští Matěj Stránský nebo Michael Špaček, kádr Ocelářů ale opět bude neskutečně silný. Obrovskou kvalitu budou mít Slezané i v brankovišti, kde by o prostor měli bojovat tři vynikající gólmani. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Ondřej Kacetl 

Ondřej Kacetl Třinec.jpg

Hrdina posledního play-off. Když v prosinci do Třince přicházel, nikdo od něj nečekal zázraky, on je ale dokázal a ve vyřazovacích bojích podával parádní výkony. V bojích o titul vychytal šest čistých kont a pomohl k titulu Ocelářů. Třicetiletý Ondřej Kacetl, který chytal taky za Hradec Králové a Pardubice, v Třinci zůstává. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Marek Mazanec 

Marek Mazanec HK 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Do nové sezony však Kacetl půjde pravděpodobně v roli dvojky. Oceláři totiž přivedli Marka Mazance, který v posledních dvou sezonách hájil barvy Mountfieldu. Devětadvacetiletý gólman má na kontě i několik startů v NHL, které si připsal v barvách Nashvillu. Poté se zkoušel prosadit taky v New Yorku Rangers a Vancouveru, do NHL už ale nenakoukl. Teď bude chtít dovést Třinec k mistrovskému hattricku a do své sbírky přidat další titul. Ten první vychytal v roce 2013 v Plzni. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia 

Pokračování 4 / 4

Jakub Štěpánek 

Jakub Štěpánek Třinec 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Třinec má i třetího skvělého gólmana do party. Ve slezském klubu totiž zůstává taky Jakub Štěpánek, jenž do kabiny Ocelářů přišel v průběhu sezony 2019/20 z Pardubic. Bývalý reprezentační brankář, který si zachytal i na mistrovství světa, má zkušenosti rovněž z KHL či finské a švýcarské soutěže. V uplynulém ročníku si připsal třicet startů v základní části, v play-off už se ale do akce nedostal. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud