Matěj Pulkrab
 Martin Minčev
 Václav Drchal
 Lukáš Juliš
6
Fotogalerie

Našlapaná ofenziva Sparty. Podívejte se na 6 útočníků, kteří aktuálně působí na Letné

Boj o ligový titul bude na jaře hodně vyrovnaný. Zasáhne do něj i Sparta, která už přivedla první zimní posilu.

Sparta na podzim nastřílela 46 branek a má druhou nejlepší ligovou ofenzivu, kterou navíc ještě posílila. Kteří útočníci aktuálně na Letné působí? Podívejte se.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz 

Pokračování 2 / 7

Adam Hložek 

Adam Hložek Sparta 21_2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Je sparťanskou ofenzivní jedničkou, devatenáctiletý klenot však může naskočit hned na několika pozicích. Během podzimu spálil spoustu šancí, přesto nakonec nastřílel pět branek a přidal deset asistencí. Nejpozději v létě ze Sparty nejspíš odejde. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Matěj Pulkrab 

Matěj Pulkrab 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Do sezony vstupoval s tím, že ve Spartě hraje nejspíš o svou poslední šanci. Čtyřiadvacetiletý útočník čekal na premiérový zásah až do listopadu, přesto podzim končil se sedmi góly a je nejlepším střelcem rudého týmu. V duelu s Bohemians 1905 se blýskl hattrickem, v závěru podzimu byl v základní sestavě. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Martin Minčev 

Martin Minčev Sparta 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Bulharský reprezentant, který přišel do Sparty před rokem a půl za více než padesát milionů korun, letos konečně ukázal kus svého umění. Martin Minčev dal během tří podzimních zápasů tři branky, dostal se do základní sestavy a zdálo se, že se v ní taky udrží. Jenže další trefu už dvacetiletý útočník nepřidal a v závěru podzimu toho moc nenahrál. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Václav Drchal 

Václav Drchal 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Pulkrab vstupoval do sezony s tím, že je to možná jeho poslední šance ve Spartě. Dvaadvacetiletý útočník začal ročník dobře, ve čtyřech startech dal dvě branky a přidal jednu nahrávku, od konce září ale v lize nehrál. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Lukáš Juliš 

Lukáš Juliš 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Loni měl povedenou sezonu a zejména díky parádnímu podzimu nasázel dvanáct branek. Jaro už měl ale slabší a na startu letošního ročníku odehrál vinou zranění jen dva zápasy. Sedmadvacetiletého útočníka čeká na jaře tvrdý boj o místo. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Tomáš Čvančara 

Tomáš Čvančara Jablonec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

První zimní posila Sparty. O Tomáše Čvančaru stála i Slavia, jednadvacetiletý útočník ale chtěl odejít na Letnou, která ho také přivedla. Čvančara se na podzim blýskl pěti ligovými góly, další tři zásahy přidal v Konferenční lize a dostal se taky do reprezentační jednadvacítky. Letenští si od něj hodně slibují, úvodní dvě jarní kola ale kvůli karetnímu trestu vynechá.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud