Marek Suchý   Bývalý reprezentační kapitán v lize působil naposledy před více než deseti lety. Tehdy hrával za Slavii, ve které ho vedl kouč Karel Jarolím. Poté Marek Suchý odešel do Spartaku Moskva, hrál taky za Basilej a naposledy byl hráčem německého Augsburgu, jenže v tom příliš nenastupoval, a tak se v létě vrátil domů. Spekulovalo se o tom, že třiatřicetiletý stoper odejde do Jablonce, Suchý si ale nakonec plácl s Mladou Boleslaví. V utkání v Plzni nastoupil v základní sestavě vedle Karafiáta.  Foto: Profimedia.cz
 Dominik Plechatý  Nejprve sice podepsal smlouvu se Spartou, které se upsal do roku 2024, poté ale zamířil na dvouleté hostování do Mladé Boleslavi. Dvaadvacetiletý obránce odehrál během uplynulé sezony ve Spartě deset ligových zápasů, ovšem poté, co se týmu z Letné vyprázdnila marodka mezi obránci, už pro něj nezbylo místo. Ani v Mladé Boleslavi ale zatím nemá místo v sestavě a v úvodním duelu proti Plzni se dostal na hřiště až v 85. minutě.  Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia
 Daniel Fila  Kroužila okolo něj Sparta i Slavia, osmnáctiletý Daniel Fila ale nakonec zamířil do Mladé Boleslavi, která za něj zaplatila více než 15 milionu korun. Mladý útočník přitom v lize debutoval teprve loni, kdy odehrál 21 zápasů za Zbrojovku a vstřelil i svůj premiérový ligový gól. Ve městě Škodovky si od něj hodně slibují, v úvodním kole proti Plzni Fila odehrál závěrečných 36 minut.  Foto: Profimedia.cz
 Milan Škoda   Bývalý reprezentační útočník se postaral o jeden z největších letních ligových comebacků. Milan Škoda v poslední sezoně střílel góly v Turecku, v zahraničí byl o jeho služby zájem i nadále, on se ale rozhodl, že se vrátí domů. Nezamířil však do Slavie, ve které je stále modlou, ale do Mladé Boleslavi. A hned v úvodním duelu proti Plzni ukázal, že bude stále platný. Pětatřicetiletý forvard se zapsal mezi střelce, porážce svého týmu ale nezabránil.  Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Našlapaná Mladá Boleslav. 5 „velkých” posil, které v létě přivedl trenér Jarolím

Uplynulá sezona Mladé Boleslavi vůbec nevyšla. Tým z města Škodovky bojoval o záchranu, což už v klubu nechtějí zažít.

Mladá Boleslav byla na přestupovém trhu hodně aktivní už v zimě. Tehdy přivedla třeba Jaromíra Zmrhala nebo Jiřího Skaláka, kteří týmu pomohli k ligové záchraně. A v lovu posil tým z města Škodovky pokračoval i tentokrát. Do Mladé Boleslavi přišla řada nových hráčů a několik zvučných jmen. Těch pět „největších” z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Ondřej Karafiát 

Ondřej Karafiát MB Dominik Bakes  CNC  Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý obránce, který může naskočit i ve středu zálohy, přišel před rokem jako volný hráč z Liberce do Slavie. Jenže v Edenu se Ondřej Karafiát neprosadil, připsal si jen pět startů a na jaře hostoval zpátky v Liberci. Znovu se dostal na plac a opět nastupoval pravidelně, ovšem na to, aby ve Slavii zůstal, to nestačilo. Před pár dny tak zamířil na hostování s opcí do Mladé Boleslavi. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Marek Suchý 

Marek Suchý MB.jpg

Bývalý reprezentační kapitán v lize působil naposledy před více než deseti lety. Tehdy hrával za Slavii, ve které ho vedl kouč Karel Jarolím. Poté Marek Suchý odešel do Spartaku Moskva, hrál taky za Basilej a naposledy byl hráčem německého Augsburgu, jenže v tom příliš nenastupoval, a tak se v létě vrátil domů. Spekulovalo se o tom, že třiatřicetiletý stoper odejde do Jablonce, Suchý si ale nakonec plácl s Mladou Boleslaví. V utkání v Plzni nastoupil v základní sestavě vedle Karafiáta. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Dominik Plechatý 

Dominik Plechatý MB Dominik Bakes  CNC  Profimedia.jpg

Nejprve sice podepsal smlouvu se Spartou, které se upsal do roku 2024, poté ale zamířil na dvouleté hostování do Mladé Boleslavi. Dvaadvacetiletý obránce odehrál během uplynulé sezony ve Spartě deset ligových zápasů, ovšem poté, co se týmu z Letné vyprázdnila marodka mezi obránci, už pro něj nezbylo místo. Ani v Mladé Boleslavi ale zatím nemá flek v sestavě a v úvodním duelu proti Plzni se dostal na hřiště až v 85. minutě. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Daniel Fila 

Daniel Fila MB.jpg

Kroužila okolo něj Sparta i Slavia, osmnáctiletý Daniel Fila ale nakonec zamířil do Mladé Boleslavi, která za něj zaplatila více než 15 milionu korun. Mladý útočník přitom v lize debutoval teprve loni, kdy odehrál 21 zápasů za Zbrojovku a vstřelil i svůj premiérový ligový gól. Ve městě Škodovky si od něj hodně slibují, v úvodním kole proti Plzni Fila odehrál závěrečných 36 minut. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Milan Škoda 

Milan Škoda MB Dominik Bakes  CNC  Profimedia.jpg

Bývalý reprezentační útočník se postaral o jeden z největších letních ligových comebacků. Milan Škoda v poslední sezoně střílel góly v Turecku, v zahraničí byl o jeho služby zájem i nadále, on se ale rozhodl, že se vrátí domů. Nezamířil však do Slavie, ve které je stále modlou, ale do Mladé Boleslavi. A hned v úvodním duelu proti Plzni ukázal, že bude stále platný. Pětatřicetiletý forvard se zapsal mezi střelce, porážce svého týmu ale nezabránil. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud