Našlapaná kabina v Edenu. 7 hráčů Slavie, kteří na jaře téměř (nebo vůbec) nehrají

Slavisté válí. „Sešívaní“ neztratili na jaře ani bod, o víkendu porazili ve šlágru kola Plzeň a v čele tabulky mají už čtyřbodový náskok. V týmu Jaroslava Šilhavého vše funguje, jak má, tým z Edenu se ale musí mít na pozoru. Před konkurencí!

Untitled 1.jpg

Konkurence je na jednu stranu skvělá věc. Každý hráč, na jehož post se derou další, ze sebe vymáčkne maximum. Jenže co když jsou náhradníci nespokojení? Co když cítí, že by měli hrát oni a začnou dělat problémy? Nastane něco podobného i v Edenu? V kádru Slavie je sedm hráčů, kteří na jaře téměř (a nebo vůbec) nehrají. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Marko Alvir

Marko Alvir.jpg

Jedna ze zimních posil. V Marku Alvirovi se ukrývá zajímavý potenciál, Slavie ho ale kupovala spíše s výhledem do budoucna, čemuž zatím odpovídá i jeho vytížení. Mladý tvořivý chorvatský záložník sledoval z lavičky náhradníků první zápas proti Jihlavě, jinak se zatím slávistickým fanouškům neukázal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Jiří Bílek

Jiří Bílek.jpg

Na podzim patřil k pilířům sestavy, byl kapitánem týmu a na hřišti nechyběl ani minutu. Když Slavia koupila Michaela Lüftnera, mělo se za to, že se jedná o investici do budoucna. Nastal ale opak a Lüftner se postavil vedle Simona Deliho. Bílek zatím neodehrál na jaře ani jedinou minutu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Jan Bořil

Jan Bořil.jpg

Stejně jako Bílek, i Jan Bořil byl na podzim nepostradatelným článkem slávistické sestavy. Nevynechal ani minutu a nedělalo mu problém ani to, že nastupoval na levém kraji obrany. Tam ale nyní hraje Per-Egil Flo, napravo má pevnou pozici Michal Frydrych, a Bořil tak usedl mezi náhradníky. Na jaře odehrál jen deset minut v duelu s Příbramí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Mick van Buren

Mick van Buren Slavia.jpg

Čtyřiadvacetiletý nizozemský útočník toho za červenobílý tým zatím moc neodehrál. Na podzim zasáhl jen do pěti zápasů a na hřišti nepobyl déle než 27 minut. Další tři minuty přidal v prvním jarním kole proti Jihlavě a další duely už sledoval z lavičky náhradníků. V konkurenci Škody, Mešanoviče a Tecla to má nesmírně složité.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Ruslan Mingazov

Ruslan Mingazov Slavia.jpg

Letní posila z Turkmenistánu odehrála na podzim pět zápasů v základní sestavě, naposledy se ale dostal do hry ve 12. kole proti svému bývalému klubu z Jablonce. Ofenzivně laděný Ruslan Mingazov se od té doby nepodíval na hřiště, na jaře se ani jednou nevešel na lavičku náhradníků a zdá se, že se jeho dny v Edenu blíží ke konci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Jasmin Ščuk

Jasmin Ščuk Slavia.jpg

Defenzivní záložník z Bosny a Hercegoviny, který se „proslavil“ v Mladé Boleslavi, přišel do Slavie v létě. V Edenu to má ale složité. Bojoval se zraněním i se silnou konkurencí. Ani jednou se nedostal do základní sestavy a minuty na hřišti sbírá jen poskromnu. Krátce se objevil v zápase s Jihlavou a v duelu s Plzní přišel na hřiště až v nastaveném čase. S tím určitě není spokojen.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Dušan Švento

Dušan Švento Slavia.jpg

Slavia ho v létě přivedla se vší parádou. Jenže comeback Dušana Šventa je zatím bez fanfár. Účastník posledního Eura, který si zahrál se Slavií i Ligu mistrů, bojoval se zdravotními problémy a v letošní sezoně zasáhl jen do 12 zápasů. V základní sestavě byl sedmkrát, v zimě ale přišel Per-Egil Flo a Švento se dosud nedostal ani mezi náhradníky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud