Plzeň narazila na Barcelonu v základní skupině Ligy mistrů v sezoně 2011/12. Doma prohrála 0:4 a na Nou Campu padla výsledkem 0:2. Zajímavostí je, že katalánský tým do obou zápasů nasadil poměrně odlišné sestavy.  Které hvězdy Barcelony byly v akci na domácí půdě? Podívejte se.  Foto: Profimedia.cz

Plzeň narazila na Barcelonu v základní skupině Ligy mistrů v sezoně 2011/12. Doma prohrála 0:4 a na Nou Campu padla výsledkem 0:2. Zajímavostí je, že katalánský tým do obou zápasů nasadil poměrně odlišné sestavy. Které hvězdy Barcelony byly v akci na domácí půdě? Podívejte se. Foto: Profimedia.cz

 Dani Alves  - Nyní šestatřicetiletý krajní obránce přišel do Barcelony v roce 2008 ze Sevilly a na dlouho se stal jedním z pilířů sestavy. S katalánským týmem ovládl tři ročníky Ligy mistrů a získal řadu dalších trofejí. Po osmi letech odešel do Juventusu, odkud později zamířil do Paris Saint Germain. Foto: Profimedia.cz
 Xavi  - Bývalý španělský reprezentační záložník je jedním z nejlepších hráčů Barcelony všech dob. Dres katalánského velkoklubu oblékal od roku 1998 až do roku 2015 a vyhrál s ním vše, co vyhrát šlo. Mistr světa i Evropy má ve sbírce mimo jiné i čtyři tituly v Lize mistrů. Z Barcelony zamířil do Kataru. Foto: Profimedia.cz
 Andrés Iniesta  - To stejné co pro Xaviho platí také pro Andrése Iniestu. Také on byl řadu let pilířem sestavy katalánského klubu, ve kterém prožil řadu úspěšných let. Nyní pětatřicetiletý Iniesta má ve sbírce čtyři tituly v Lize mistrů a také jeden gól do sítě Plzně. V domácím utkání otevřel už v desáté minutě skóre utkání, které Barcelona nakonec vyhrála 2:0. Bývalý španělský reprezentační záložník vydržel na Nou Campu do roku 2018, pak odešel do Japonska. Foto: Profimedia.cz
 David Villa  - Druhý a pojišťovací gól Barcelony tehdy dával v 82. minutě David Villa. Někdejší španělský reprezentační útočník přišel do Barcelony v roce 2010 z Valencie a na Nou Campu vydržel do roku 2013, kdy zamířil do Atlética Madrid. Mistr Evropy a vítěz Ligy mistrů působil také v USA a Austrálii.
6
Fotogalerie

Naposledy na Nou Campu. Připomeňte si, které hvězdy Barcelony nastoupily proti Plzni

Včera hráči Slavia nastoupili doma proti Baníku a už v úterý se představí na slavném Nou Campu, kde je přivítá Barcelona. Stejnou čest měla v roce 2011 také Plzeň.

Lionel Messi Plzeň 2.jpg

Plzeň narazila na Barcelonu v základní skupině Ligy mistrů v sezoně 2011/12. Doma prohrála 0:4 a na Nou Campu padla výsledkem 0:2. Zajímavostí je, že katalánský tým do obou zápasů nasadil poměrně odlišné sestavy. Které hvězdy Barcelony byly v akci na domácí půdě? Podívejte se.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Dani Alves

Dani Alvess Plzeň.jpg

Nyní šestatřicetiletý krajní obránce přišel do Barcelony v roce 2008 ze Sevilly a na dlouho se stal jedním z pilířů sestavy. S katalánským týmem ovládl tři ročníky Ligy mistrů a získal řadu dalších trofejí. Po osmi letech odešel do Juventusu, odkud později zamířil do Paris Saint Germain.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Xavi

Xavi.jpg

Bývalý španělský reprezentační záložník je jedním z nejlepších hráčů Barcelony všech dob. Dres katalánského velkoklubu oblékal od roku 1998 až do roku 2015 a vyhrál s ním vše, co vyhrát šlo. Mistr světa i Evropy má ve sbírce mimo jiné i čtyři tituly v Lize mistrů. Z Barcelony zamířil do Kataru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Andrés Iniesta

Andres Iniesta.jpg

To stejné co pro Xaviho platí také pro Andrése Iniestu. Také on byl řadu let pilířem sestavy katalánského klubu, ve kterém prožil řadu úspěšných let. Nyní pětatřicetiletý Iniesta má ve sbírce čtyři tituly v Lize mistrů a také jeden gól do sítě Plzně. V domácím utkání otevřel už v desáté minutě skóre utkání, které Barcelona nakonec vyhrála 2:0. Bývalý španělský reprezentační záložník vydržel na Nou Campu do roku 2018, pak odešel do Japonska.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

David Villa

David Villa Plzeň.jpg

Druhý a pojišťovací gól Barcelony tehdy dával v 82. minutě David Villa. Někdejší španělský reprezentační útočník přišel do Barcelony v roce 2010 z Valencie a na Nou Campu vydržel do roku 2013, kdy zamířil do Atlética Madrid. Mistr Evropy a vítěz Ligy mistrů působil také v USA a Austrálii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Lionel Messi

Lionel Messi Barcelona.jpg

Do utkání proti Plzni zasáhl také Lionel Messi, který se však tehdy gólově neprosadil. Argentinský kanonýr dal v zápase jen dvě tyčky, zato si zlepšil chuť v Edenu, kde Plzeň smetl hattrickem. A trefil se i v posledním utkání proti Slavii.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud