Napodobí skvělou sezonu? 5 posil, které získal Radův Jablonec na Evropskou ligu

V loňském ročníku skončili třetí, byli lepší než Sparta a čeká je boj v základní skupině Evropské ligy. Baumit s výjimkou Jaroslava Zeleného udržel všechny své opory a navíc zajímavě posílil.

Bez názvu3.jpg

Z Jablonce kromě Zeleného odešel ještě Luděk Pernica, ten se ale na přestupu do Plzně dohodl už v zimě. Sparta lanařila ještě Lukáše Masopusta, ten však zůstává na severu Čech. Tým Petra Rady zároveň posílil o pět nových hráčů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Dávis Ikaunieks

Davis Ikaunieks 2.jpg

Nejzvučnější posila Jablonce. Lotyšský reprezentant přišel na sever Čech z Jihlavy, přitom ho lanařila Plzeň i Slavia. Čtyřiadvacetiletý forvard dal loni deset branek, přidal šest asistencí, stal se nejlepším cizincem ligy, sestupu Vysočiny přesto nezabránil. Zůstává však mezi elitou a za několik milionů korun odešel do Jablonce.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

David Hovorka

David Hovorka Sparta.jpg

Luděk Pernica sice odešel do Plzně, Jablonec za něj ale získal velmi kvalitní náhradu. Kádr Baumitu posílil David Hovorka, jenž dříve úspěšně působil v Liberci a loňský ročník hrál za Spartu. Na Letné z něj plánovali udělat lídra zadních řad, čtyřiadvacetiletý stoper byl osmnáctkrát v základní sestavě, Pavel Hapal ale v létě přivedl Uroše Radakoviče a pro Hovorku už nezbylo místo. Teď by se měl stát oporou Jablonce.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Tomáš Břečka

Tomáš Břečka Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Je možné, že Hovorka nebude jediným novým stoperem v sestavě Jablonce. Baumit totiž přivedl také Tomáše Břečku. Levonohý bek dorazil na sever Čech ze Slovácka, které za něj obdrželo sedm milionů korun. Bývalý bek reprezentační jednadvacítky dosud odehrál v nejvyšší soutěži 58 zápasů a dal jeden gól.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Rafael Acosta

Rafael Acosta.jpg

Hodně zajímavě se jeví také Rafael Acosta, který může hrát na krajích hřiště. Sezonu 2015/16 strávil v Bohemians 1905, loni hrál za Brno a na kontě má už osm vstřelených branek. Jak si uruguayský ofenzivní hráč povede v Jablonci?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Miloš Kratochvíl

Miloš Kratochvíl.jpg

Jablonečtí získali i jednu posilu z Plzně. Dvaadvacetiletý Miloš Kratochvíl, který nastupuje ve středu zálohy, podepsal s Baumitem smlouvu na tři roky. Dříve hrával za Sokolov a Senici, loňskou sezonu strávil v Brně. Na kontě má 21 ligových zápasů a jeden vstřelený gól.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud