Michal Moravčík (Laval Rocket) . Ještě před rokem ho moc lidí neznalo, v sezoně 2016/17 odehrál dokonce pár zápasů i za Klatovy, loni ale prožil úspěšnou sezonu v Plzni, odjel na mistrovství světa a podepsal smlouvu s Montrealem. Do prvního týmu Canadiens se sice nevešel, za farmářský Laval Rocket ale nastupuje pravidelně, do statistik už si stihl připsat i první gól. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Filip Pyrochta (Milwaukee Admirals).  Talentovaný bek v roce 2014 opustil Liberec a odešel zkusit štěstí za Atlantik. Uplynulé dvě sezony strávil zpátky mezi Bílými Tygry, hrál extraligu a odbyl si reprezentační premiéru. V létě si dvaadvacetiletý Filip Pyrochta plácl s Nashvillem, zkušenosti ale sbírá ve farmářském Milwaukee, kterému letos pomohl třemi nahrávkami. Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Vála (Texas Stars).  Nikdy nebyl draftován, přesto v září roku 2016 podepsal nováčkovský kontrakt s Dallasem. V NHL si dvacetiletý Ondřej Vála ještě nezahrál, startoval však na dvou juniorských šampionátech a letos se znovu objevil ve farmářském Texasu. Aktuálně má na kontě sedm startů a jednu nahrávku. Foto: Profimedia.cz
 David Sklenička (Laval Rocket).  Měl podobný příběh jako Moravčík. Také dvaadvacetiletý David Sklenička ještě loni nastupoval za Plzeň, následně si odbyl premiéru na mistrovství světa a také on podepsal smlouvu s Montrealem. Canadiens ho ale zatím nechávají na farmě, kde se zatím uvedl jedním gólem. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Napodobí Šimka či Zbořila? 5 českých obránců z farem, kteří si mohou zahrát v NHL

Trpělivost se mu vyplatila. Radim Šimek poskočil z AHL do NHL a zabydluje se v San Jose. Napodobí ho brzy další krajané?

Premiéru v NHL si letos odbyli i další čeští obránci. Do kádru Detroitu nakoukli Filip Hronek a Libor Šulák, za Boston si zase zahrál Jakub Zbořil. Na farmách však čeká i dalších pět českých beků, kteří NHL ještě neokusili. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Dominik Mašín (Syracuse Crunch)

Dominik Mašín Tampa.jpg

Dvaadvacetiletý Dominik Mašín, jenž prošel ve druhém kole draftu 2014, je v obtížné pozici. Získala ho totiž Tampa Bay a do sestavy Lightning se prosazuje složitě, což poznal i Andrej Šustr, který v létě odešel do Anaheimu. Bývalý mládežnický reprezentant tak nastupuje na farmě v Syracuse Crunch, kde loni posbíral 24 bodů. Letos má na kontě zatím čtyři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Michal Moravčík (Laval Rocket)

Michal Moravčík ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Ještě před rokem ho moc lidí neznalo, v sezoně 2016/17 odehrál dokonce pár zápasů i za Klatovy, loni ale prožil úspěšnou sezonu v Plzni, odjel na mistrovství světa a podepsal smlouvu s Montrealem. Do prvního týmu Canadiens se sice nevešel, za farmářský Laval Rocket ale nastupuje pravidelně, do statistik už si stihl připsat i první gól.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Filip Pyrochta (Milwaukee Admirals)

Filip Pyrochta ČR.jpg

Talentovaný bek v roce 2014 opustil Liberec a odešel zkusit štěstí za Atlantik. Uplynulé dvě sezony strávil zpátky mezi Bílými Tygry, hrál extraligu a odbyl si reprezentační premiéru. V létě si dvaadvacetiletý Filip Pyrochta plácl s Nashvillem, zkušenosti ale sbírá ve farmářském Milwaukee, kterému letos pomohl třemi nahrávkami.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ondřej Vála (Texas Stars)

Ondřej Vála AHL.jpg

Nikdy nebyl draftován, přesto v září roku 2016 podepsal nováčkovský kontrakt s Dallasem. V NHL si dvacetiletý Ondřej Vála ještě nezahrál, startoval však na dvou juniorských šampionátech a letos se znovu objevil ve farmářském Texasu. Aktuálně má na kontě sedm startů a jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Sklenička (Laval Rocket)

David Sklenička ČR.jpg

Měl podobný příběh jako Moravčík. Také dvaadvacetiletý David Sklenička ještě loni nastupoval za Plzeň, následně si odbyl premiéru na mistrovství světa a také on podepsal smlouvu s Montrealem. Canadiens ho ale zatím nechávají na farmě, kde se zatím uvedl jedním gólem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud