Vladimír Coufal (18 mil. Kč) . Tento nákup se povedl. Slavia se o Vladimíra Coufala přetahovala se Spartou, nakonec byla úspěšnější a z bývalého libereckého kapitána udělala pilíř své obranné řady. Šestadvacetiletý reprezentant má pevné místo v sestavě, na podzim dal tři branky a přidal jednu nahrávku. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Jan Matoušek (40 mil. Kč) . Na začátku podzimu vylétl jako kometa. V sedmi zápasech za Příbram dal čtyři góly, přidal tři nahrávky a rázem ho chtěly všechny elitní ligové kluby. Nakonec jej koupila Slavia, která z Jana Matouška udělala nejdražšího hráče, jenž přestoupil mezi dvěma ligovými týmy. Dvacetiletý talentovaný útočník dal sice klíčový gól v Evropské lize proti Kodani, v domácí soutěži se ale v sešívaném dresu zatím netrefil. Ještě na konci října byl v základní sestavě, poté už však dohromady odehrál jen jedenáct minut. Foto: Profimedia.cz
 Peter Olayinka (83 mil. Kč) . Patřil Gentu, loňskou sezonu ale strávil na hostování ve Waregemu, kde dal 11 branek a přidal 13 asistencí. Už dříve působil v Dukle a nyní hraje za Slavii, která za něj zaplatila přes 80 milionů korun a Peter Olayinka se stal nejdražší posilou v historii klubu. Nigerijský útočník na podzim laboroval se zdravotními problémy, přesto už stihl nastřílet čtyři góly a přidal dvě nahrávky. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Ibrahim Traoré (hostování).  Slavia na podzim hrála na několika frontách , jenže tým trápila rozsáhlá marodka. Ta si vyžádala rychlé řešení a ze Zlína dorazil zkušený středový záložník Ibrahim Traoré. Úvod v Edenu měl parádní a ihned se zabydlel v základní sestavě. Jenže třicetiletý fotbalista z Pobřeží slonoviny pohořel v derby a od té doby byl na hřišti už jen dvakrát. Uplatní na něj Slavia opci? Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Nákupy za čtvrt miliardy korun. Jak (ne)obstály drahé letní posily Slavie?

Slavia představila první dvě posily a láká Alexe Krále. V zimě ale, zdá se, rozhodně nebude utrácet tak, jako během předešlého léta.

Slávisté před začátkem (nebo už v průběhu) sezony přivedli šest posil, za něž zaplatili téměř čtvrt miliardy korun. Jak se jim během podzimu (ne)vedlo? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Alexandru Baluta (68 mil. Kč)

Alexandru Baluta 3 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Když přišel do Slavie, stal se nejdražší posilou v historii klubu. V Edenu si od rumunského reprezentanta hodně slibovali, pětadvacetiletý ofenzivní záložník má ale určitě na víc. V lize zasáhl do 15 zápasů, často však pouze jako střídající hráč a na hřišti se naposledy objevil v první polovině listopadu. Nedokázal si vybudovat silnou pozici a navíc se údajně nepohodl s koučem Trpišovským. Na kontě má dvě branky a na jaře bude muset přidat.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 7

Vladimír Coufal (18 mil. Kč)

Vladimír Coufal Slavia Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Tento nákup se povedl. Slavia se o Vladimíra Coufala přetahovala se Spartou, nakonec byla úspěšnější a z bývalého libereckého kapitána udělala pilíř své obranné řady. Šestadvacetiletý reprezentant má pevné místo v sestavě, na podzim dal tři branky a přidal jednu nahrávku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 7

Jan Matoušek (40 mil. Kč)

Jan Matoušek Slavia.jpg

Na začátku podzimu vylétl jako kometa. V sedmi zápasech za Příbram dal čtyři góly, přidal tři nahrávky a rázem ho chtěly všechny elitní ligové kluby. Nakonec jej koupila Slavia, která z Jana Matouška udělala nejdražšího hráče, jenž přestoupil mezi dvěma ligovými týmy.

Dvacetiletý talentovaný útočník dal sice klíčový gól v Evropské lize proti Kodani, v domácí soutěži se ale v sešívaném dresu zatím netrefil. Ještě na konci října byl v základní sestavě, poté už však dohromady odehrál jen jedenáct minut.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

Peter Olayinka (83 mil. Kč)

Peter Olayinka 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Patřil Gentu, loňskou sezonu ale strávil na hostování ve Waregemu, kde dal 11 branek a přidal 13 asistencí. Už dříve působil v Dukle a nyní hraje za Slavii, která za něj zaplatila přes 80 milionů korun a Peter Olayinka se stal nejdražší posilou v historii klubu. Nigerijský útočník na podzim laboroval se zdravotními problémy, přesto už stihl nastřílet čtyři góly a přidal dvě nahrávky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 7

Ibrahim Traoré (hostování)

Ibrahim Traore Slavia.jpg

Slavia na podzim hrála na několika frontách, jenže tým trápila rozsáhlá marodka. Ta si vyžádala rychlé řešení a ze Zlína dorazil zkušený středový záložník Ibrahim Traoré. Úvod v Edenu měl parádní a ihned se zabydlel v základní sestavě. Jenže třicetiletý fotbalista z Pobřeží slonoviny pohořel v derby a od té doby byl na hřišti už jen dvakrát. Uplatní na něj Slavia opci?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 7

Jaroslav Zelený (22 mil. Kč)

Jaroslav Zelený Slavia MICHAL SVÁČEK  MAFRA  Profimedia.jpg

Kraje obranné řady nejsou tím, co by Slavii trápilo. Přesto v létě přišel také Jaroslav Zelený, za něhož „sešívaní“ zaplatili Jablonci přes dvacet milionů korun. Technicky dobře vybavený bek se ale přes Jana Bořila dostává do sestavy jen složitě a během podzimu zasáhl jen do osmi ligových zápasů. Ani jednou nezklamal.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud