Michael Frolík  - V týmech, ve kterých působil, vždy patřil k oporám. Ať už to byla Florida, Chicago, Winnipeg nebo Calgary. Jenže Flames ho v této sezoně poslali do Buffala, za které Michael Frolík odehrál 19 zápasů a připsal si jen čtyři body. Co bude s dvaatřicetiletým útočníkem dál? To se teprve uvidí. Foto: Profimedia.cz
 Radko Gudas  - Stěhovat se nejspíš bude také Radko Gudas, který má za sebou angažmá ve Washingtonu. Někdejší bek Tampy Bay a Philadelphie za Capitals odehrál dohromady i s play-off 68 zápasů, ovšem zda bude v organizaci pokračovat, to v tuto chvíli neví. O nabídky by ale třicetiletý tvrďák neměl mít nouzi. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Nosek  - Svou zámořskou kariéru odstartoval v Detroitu, poslední tři roky ale Tomáš Nosek působil v Las Vegas, se kterým si zahrál i finále Stanley Cupu. Osmadvacetiletý útočník si v organizaci stihl vybudovat silnou pozici, pokračovat ale bude nejspíš jinde. V posledním ročníku posbíral dohromady i s play-off 18 bodů. Foto: Profimedia.cz
 Jan Rutta  - Bývalý bek Chomutova má za sebou třetí rok v zámoří. V NHL začal v barvách Chicaga, aktuálně ale patří Tampě Bay, se kterou získal Stanley Cup. Ovšem zda třicetiletý Jan Rutta, jenž v letošním play-off odehrál pět zápasů, bude mezi šampiony i pokračovat, to se v tuto chvíli neví. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Najdou nový klub, nebo skončí v NHL? 6 Čechů, z nichž se stali nechránění volní hráči

NHL, to je pořádný byznys. Jisté místo zkrátka nemá vůbec nikdo. O svou budoucnost teď hraje i několik českých hokejistů.

Bez názvu.jpg

Platové stropy jsou neúprosné, v NHL je konkurence veliká a prosadit se na soupisku některého z týmů je čím dál složitější. Už v pátek se navíc v NHL otevře trh s volnými hráči, na který vstoupí i několik českých zástupců. Jména šesti Čechů, z nichž se stali volní nechránění hráči, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Michael Frolík

Michael Frolík Buffalo.jpg

V týmech, ve kterých působil, vždy patřil k oporám. Ať už to byla Florida, Chicago, Winnipeg nebo Calgary. Jenže Flames ho v této sezoně poslali do Buffala, za které Michael Frolík odehrál 19 zápasů a připsal si jen čtyři body. Co bude s dvaatřicetiletým útočníkem dál? To se teprve uvidí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Radko Gudas

Radko Gudas Washington.jpg

Stěhovat se nejspíš bude také Radko Gudas, který má za sebou angažmá ve Washingtonu. Někdejší bek Tampy Bay a Philadelphie za Capitals odehrál dohromady i s play-off 68 zápasů, ovšem zda bude v organizaci pokračovat, to v tuto chvíli neví. O nabídky by ale třicetiletý tvrďák neměl mít nouzi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Tomáš Nosek

Tomáš Nosek Vegas1.jpg

Svou zámořskou kariéru odstartoval v Detroitu, poslední tři roky ale Tomáš Nosek působil v Las Vegas, se kterým si zahrál i finále Stanley Cupu. Osmadvacetiletý útočník si v organizaci stihl vybudovat silnou pozici, pokračovat ale bude nejspíš jinde. V posledním ročníku posbíral dohromady i s play-off 18 bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jan Rutta

Jan Rutta SC 2.jpg

Bývalý bek Chomutova má za sebou třetí rok v zámoří. V NHL začal v barvách Chicaga, aktuálně ale patří Tampě Bay, se kterou získal Stanley Cup. Ovšem zda třicetiletý Jan Rutta, jenž v letošním play-off odehrál pět zápasů, bude mezi šampiony i pokračovat, to se v tuto chvíli neví.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Dominik Simon

Dominik SImon Pittsburgh 3.jpg

Během pěti sezon odehrál v NHL 173 zápasů, ve kterých posbíral 64 bodů. To všechno zvládl v dresu Pittsburghu. Další starty přidal i v play-off, do toho letošního však Dominik Simon vinou zranění nezasáhl. A co s ním bude dál, to sám neví. Jedno je však téměř jisté – v Penguins šestadvacetiletý útočník nejspíš pokračovat nebude.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Vladimír Sobotka

Vladimír Sobotka Buffalo.jpg

Třiatřicetiletý útočník už nepatří k českým stálicím v NHL. Vladimír Sobotka poslední dva roky odehrál za Buffalo, v posledním ročníku ale zasáhl jen do 16 zápasů, ve kterých dal jediný gól a přidal dvě nahrávky. Sabres s ním moc spokojeni nebyli, budou ho ale někde vůbec chtít?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud