Najde se mezi nimi nový Kanga nebo Tetteh? 7 cizinců v juniorce Sparty

Sparta se před nedávnem rozhodla, že se vydá zahraniční cestou. A tu nenastolila jen v prvním týmu, ale také v juniorce. I v té nastupuje několik Afričanů nebo talentů z Balkánu.

Mezi střelce sparťanské juniorky se letos zapsali i Bogdan Vatajelu či Mihailo Ristič. Tedy hráči, kteří patří na soupisku A týmu. Do toho by se jednou mohli podívat i další talentovaní cizinci, kteří v současné době působí mezi juniory a jejichž jména najdete v následujících kapitolách. Najde se mezi nimi nový Kanga nebo Tetteh?

Pokračování 2 / 8

Basiru Alhassan (Ghana)

Nejnovější zahraniční posila pražského klubu. Osmnáctiletý ghanský defenzivní záložník Basiru Alhassan přišel do Sparty před pár dny na roční hostování s opcí a na Letné si od něj hodně slibují. Do Sparty dorazil z týmu Dreams FC, kde mimo jiné dříve hrával i Tetteh.

Pokračování 3 / 8

Vadym Chervak (Ukrajina)

SpartaL.jpg

Sparta má ve své juniorce i talent z Ukrajiny. Devatenáctiletý obránce, který umí naskočit i na postu defenzivního záložníka, přišel na Letnou v červenci z ukrajinské Poltavy. Předtím prošel i juniorkou Dynama Kyjev.

Pokračování 4 / 8

Filip Maksič (Srbsko)

Filip Maksic Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Na Letné působí několik Srbů. Sparta má v prvním kádru Uroše Radakoviče, Srdjana Plavšiče či Vukadina Vukadinoviče. A jednou by si v prvním týmu mohl zahrát i Filip Maksič. Devatenáctiletý defenzivní záložník přišel do Prahy v roce 2017 ze srbského týmu Red Star.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Ahmed Mohamed (Egypt)

Ahmed Mohamed Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V zimě se o něj zajímala Basilej, Ahmed Mohamed ale nakonec přišel na Letnou. Devatenáctiletý útočník z Egypta patří k největším talentům sparťanské juniorky, dostane šanci i v A týmu?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Zuberu Sharani (Ghana)

Zuberu Sharani Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Sparta na začátku léta přivedla ghanského útočníka Benjamina Tetteha a v srpnu zlákala i jeho krajana Zuberu Sharaniho. Ten přišel na roční hostování s opcí z ghanského celku Dreams FC, odkud dorazil i Alhassan. Osmnáctiletý útočník už se dokonce blýskl v juniorském derby proti Slavii, ve kterém dal dvě branky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Aleksandar Tasič (Srbsko)

SpartaL.jpg

Dalším Srbem v kabině sparťanské juniorky je Aleksandar Tasič. Dvaadvacetiletý obránce, který může hrát na kraji či ve středu zadní řady, dříve působil v týmu OFK Bělehrad. Na Letnou dorazil před rokem.

Pokračování 8 / 8

Baba Lamine Traoré (Pobřeží slonoviny)

Baba Traoré Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jeden Traoré je ve Slavii. Ibrahim přišel do Edenu v průběhu sezony ze Zlína a ihned se zabydlel v základní sestavě. Dvacetiletý ofenzivní hráč Baba Lamine Traoré zase působí ve Spartě, kam přišel před dvěma lety z Pobřeží slonoviny.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud