Martin Hašek  - Přímá konkurence pro Martina Frýdka. Ovšem poté, co se Sparty odešel Stanciu, se do sestavy klidně mohou dostat oba. Také třiadvacetiletý Martin Hašek toho hodně odběhá, s balonem u nohy si však rozumí více, než Frýdek. Na podzim dal v dresu Bohemians 1905 dvě branky, připsal si jednu nahrávku a patřil ke klíčovým hráčům týmu z Vršovic. Místo ve středu zálohy by měl mít i na Letné. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Guélor Kanga  - Stejně jako Stanciu i Guélor Kanga přišel na Letnou před rokem. Také on se ihned zařadil po bok klíčových hráčů týmu, jenže na podzim ho srážela nedisciplinovanost a kvůli trestům odehrál jen 13 zápasů. I tak stihl dát šest branek. Poté, co odešel Stanciu, tak jeho úloha ve středu hřiště ještě vzroste. Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia
 Michal Sáček  - Stejně jako Frýdek, tak i Michal Sáček umí hrát jak na kraji obrany, tak uprostřed záložní řady. Dvaadvacetiletý talent však na podzim tolik prostoru nedostal a zasáhl jen do deseti zápasů. Poslední dva ale odehrál v základní sestavě, o kterou bojuje i během zimní přípravy. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Lukáš Vácha  - Loni za Spartu odehrál jen 69 minut, v aktuálním ročníku si připsal pouhé čtyři starty, přesto Lukáš Vácha podepsal novou smlouvu a na Letné zůstane minimálně ještě rok a půl. Vrátí se zpátky do sestavy, nebo i na jaře zůstane mezi náhradníky? Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Nahraditelný Stanciu. 5 hráčů Sparty, kteří mohou nastoupit ve středu zálohy

Klíčový záložník rudé družiny je fuč. Nicolae Stanciu uslyšel na vábení arabských milionů a zamířil do klubu Al Ahli. Kdo jej teď ve sparťanské sestavě nahradí?

Stanciu měl pevné místo ve středu sparťanské zálohy. Na podzim dal čtyři góly, přidal šest nahrávek a patřil k nejlepším hráčům rudého týmu. Sparta však věří, že jej dokáže nahradit. Jména pěti hráčů, kteří by ho měli ve středu záložní řady zastoupit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Frýdek

Martin Frýdek 2019 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jeho velkou výhodou je, že umí hrát na více postech. Martin Frýdek může nastoupit na kraji obrany, ale taky ve středu zálohy, kde toho hodně odběhá. Na podzim měl pevné místo v sestavě, odehrál 18 zápasů, dal gól a přidal dvě nahrávky. Trenér Ščasný by pro něj měl najít místo i na jaře.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Martin Hašek

Martin Hašek Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Přímá konkurence pro Martina Frýdka. Ovšem poté, co se Sparty odešel Stanciu, se do sestavy klidně mohou dostat oba. Také třiadvacetiletý Martin Hašek toho hodně odběhá, s balonem u nohy si však rozumí více, než Frýdek. Na podzim dal v dresu Bohemians 1905 dvě branky, připsal si jednu nahrávku a patřil ke klíčovým hráčům týmu z Vršovic. Místo ve středu zálohy by měl mít i na Letné.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Guélor Kanga

Guélor Kanga Stanciu MICHAL RŮŽIČKA  MAFRA  Profimedia.jpg

Stejně jako Stanciu i Guélor Kanga přišel na Letnou před rokem. Také on se ihned zařadil po bok klíčových hráčů týmu, jenže na podzim ho srážela nedisciplinovanost a kvůli trestům odehrál jen 13 zápasů. I tak stihl dát šest branek. Poté, co odešel Stanciu, tak jeho úloha ve středu hřiště ještě vzroste.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Michal Sáček

Michal Sáček Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Stejně jako Frýdek, tak i Michal Sáček umí hrát jak na kraji obrany, tak uprostřed záložní řady. Dvaadvacetiletý talent však na podzim tolik prostoru nedostal a zasáhl jen do deseti zápasů. Poslední dva ale odehrál v základní sestavě, o kterou bojuje i během zimní přípravy.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Lukáš Vácha

Lukáš Vácha Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Loni za Spartu odehrál jen 69 minut, v aktuálním ročníku si připsal pouhé čtyři starty, přesto Lukáš Vácha podepsal novou smlouvu a na Letné zůstane minimálně ještě rok a půl. Vrátí se zpátky do sestavy, nebo i na jaře zůstane mezi náhradníky?

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud