Náhrada za Sýkoru a spol. 8 posil, které mají vykopat záchranu Liberci

Liberec vsadil na podzim vše na jednu kartu. Chtěl se prosadit v Evropské lize, na domácí půdě ale klopýtal a přezimoval na 13. místě, pouhé dva body od sestupu. Následoval výprodej, Slovan však i zajímavě posílil.

Untitled 1.jpg

Liberečtí neprožili dobrý podzim. Od sestupových pozic je dělí pouhé dva body a na jaře budou bojovat o záchranu. Bez Jana Sýkory, kapitána Lukáše Pokorného a dalších hráčů, kteří odešli, to půjde složitě, Slovan však nakonec na přestupovém trhu zabral a přivedl osm posil. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Martin Graiciar

Martin Graiciar.jpg

Plzeňská Viktorka má v útoku Michaela Krmenčíka s Markem Bakošem a Tomášem Poznarem. Michala Ďuriše prodala do Ruska a talentovaného Martina Graiciara do Liberce. Sedmnáctiletý mládežnický reprezentant, který byl několikrát na stáži v Arsenalu, podepsal na severu Čech tříletou smlouvu. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 9

Milan Kerbr

Milan Kerbr.jpg

Návrat do známého prostředí. Sedmadvacetiletý záložník v Liberci už působil, hostoval zde v průběhu předminulého podzimu, pak se ale vrátil zpět do Slovácka. Teď mu vypršela smlouva a vrací se do týmu, s nímž si zahrál i v Evropské lize. Liberci by měl výrazně pomoct.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Martin Kouřil

Martin Kouřil.jpg

Zatímco s odchodem Jana Sýkory se počítalo, přestup Lukáše Pokorného přišel jako blesk z čistého nebe. Libereckého kapitána, který byl pilířem zadních řad Slovanu, nahradil urostlý Martin Kouřil. Ten se na podzim neprosadil natrvalo do sestavy Jablonce, který ho uvolnil na půlroční hostování bez opce do kádru úhlavního rivala.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Ondřej Kúdela

Ondřej Kúdela.jpg

Vicemistr světa do dvaceti let z roku 2007 patřil na podzim k důležitým hráčům Mladé Boleslavi. Ani jednou nechyběl v základní sestavě, na hřišti nebyl jen posledních deset minut duelu s Příbramí.

O to je jeho přesun do Liberce překvapivější. Devětadvacetiletý střední obránce či defenzivní záložník, který nastupoval také za Slovácko, Spartu a Kladno, podepsal v Liberci smlouvu na dva a půl roku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 9

Jan Mikula

Jan Mikula.jpg

Slavia v zimě opět posilovala a bylo jasné, že pro některé hráče už nebude v nabitém týmu místo. Jedním z těch, který to odskákal, je Jan Mikula. Ten se na podzim dostal do hry čtyřikrát, z toho byl třikrát v základní sestavě. „Sešívaní“ ale posílili i defenzivní řady a pětadvacetiletý obránce odešel do Liberce. Prozatím na půlroční hostování, avšak s možností následné opce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Michal Obročník

Michal Obročnik.jpg

Pětadvacetiletý slovenský záložník přišel do Liberce v polovině roku 2013 a postupně se propracoval do základní sestavy. Před dvěma lety si ale vážně poranil koleno, musel na operaci a dokonce mu hrozil konec kariéry. V létě odešel na hostování do Zlatých Moravců, teď je ale zpět pod Ještědem a popere se o novou šanci. Prosadí se?

Foto: Bořivoj Černý / MAFRA / Profimedia

Pokračování 8 / 9

Roman Potočný

Roman Potočný.jpg

Nejvýraznější zimní liberecká posila. Pětadvacetiletý útočník Roman Potočný přišel do Liberce z Teplic, za něž odehrál 54 zápasů a vstřelil v nich devět branek. Na podzim se trefil dvakrát, další branky už ale bude střílet pod Ještědem, s nímž podepsal smlouvu na 3,5 roku. Těší se na spolupráci s Milanem Barošem a očekává se od něj, že týmu vystřílí záchranu.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 9 / 9

Radek Voltr

Radek Voltr Karviná.jpg

Pětadvacetiletý útočník, který přišel v roce 2015 do Slavie z Hradce Králové, strávil podzim v Karviné. V týmu nováčka vstřelil jeden z nejkrásnějších podzimních gólů, do Edenu se ale nevrátil. Slavia ho pustila do Liberce, s nímž podepsal smlouvu na tři a půl roku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud