Náhrada za Provoda. 4 záložníci, kteří se ještě mohou porvat o místo na EURU

Česká fotbalová reprezentace přišla před blížícím se evropským šampionátem už o pár důležitých hráčů. Dalším je Lukáš Provod, který bude několik měsíců mimo hru. Kdo ho v nominaci nahradí?

Provod si brousil zuby na místo v základní sestavě a na EURU mohl zazářit. I tak může kouč Jaroslav Šilhavý z čeho vybírat a k dispozici má Tomáše Součka, Alexe Krále, Vladimíra Daridu nebo Antonína Baráka. Místo Provoda se každopádně v nominaci objeví někdo další. Komu jeho místo připadne? Jména čtyř záložníků, kteří jsou ve hře, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Bořek Dočkal (Sparta Praha) 

Bořek Dočkal ČR kapitán 19 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Zápasy v reprezentaci: 43 

Zkušený sparťanský záložník byl jednou z klíčových postav reprezentace poté, co se národního týmu ujal Jaroslav Šilhavý. Ten z Bořka Dočkala udělal kapitána a lídra celého výběru. Jenže ve Spartě, které dvaatřicetiletý hráč patří, šla jeho výkonnost dolů, a tak vypadl i z reprezentace.

Ještě na podzim byl sice v základní sestavě v duelu s Německem, do nominace na jarní duely už se ale nedostal. Ve Spartě se však znovu rozehrál do dobré pohody a v určitých fázích by se mohl hodit i na EURU. Dostane od trenéra šanci? 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

David Pavelka (Sparta Praha) 

David Pavelka Brazílie.jpg

Zápasy v reprezentaci: 23 

Další možná varianta – a opět ze Sparty. Devětadvacetiletý David Pavelka patří k oblíbencům trenéra Šilhavého a po návratu na Letnou se znovu objevil i v národním týmu. Střední záložník se dostal do nominace na poslední kvalifikační trojutkání a jako střídající hráč zasáhl do duelu s Belgií. Má slušnou šanci, že se na šampionát dostane. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Petr Ševčík (Slavia Praha) 

Petr Ševčík ČR.jpg

Zápasy v reprezentaci:

Do hry o EURU může promluvit také Petr Ševčík. Spoluhráč Lukáše Provoda ze Slavie v průběhu sezony laboroval se zraněním, už je ale fit a znovu se vrátil do předešlé formy. V národním týmu zasáhl do čtyř podzimních duelů proti Slovensku, Kypru, Izraeli a Skotsku. Nedá se čekat, že by se na šampionátu vešel do základní sestavy, hru by však dokázal oživit. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Jakub Pešek (Slovan Liberec) 

jakub Pešek ČR 2.jpg

Zápasy v reprezentaci:

Nebo se snad dočkáme nějakého překvapení? O své místo se totiž hlásí také Jakub Pešek - sedmadvacetiletý ofenzivně laděný záložník z Liberce, který hraje parádní sezonu. V lize nasázel šest branek, mimo jiné se dvakrát trefil proti Spartě, přidal i pět asistencí a na podzim si odbyl reprezentační premiéru, kterou ozdobil gólem do sítě Skotska. Rozhodně není bez šance. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud