Náhrada za Pavlenku? 5 zkušených brankářů pro mistrovskou Slavii

Jiří Pavlenka možná opustí Slavii. Brankářská jednička úřadujícího mistra má nabídku z Werderu Brémy, a přestože šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík prohlásil, že Pavlenku nepustí, pětadvacetiletý gólman věří, že se obě strany dohodnou. Kdo by ho mohl v Edenu nahradit?

Jiří Pavlenka Slavia 2.jpg
Jiří Pavlenka možná opustí Slavii. Kdo ho v Edenu nahradí? (Foto: Profimedia.cz)

Slavia se Pavlenky nechce vzdát, on ale sní o odchodu do německé Bundesligy. Jak tato svízelná situace dopadne? Pokud z Edenu odejde, bude muset přijít adekvátní náhrada – nejlépe zkušená, aby byla připravena chytat Ligu mistrů. Upřímně, takových gólmanů teď v české lize moc není. Přesto jsme vybrali pět brankářů, kteří by Pavlenku teoreticky mohli nahradit. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jan Laštůvka

Jan Laštůvka Karviná.jpg

Jméno, o kterém se mluví nejvíc. Janu Laštůvkovi bude v červenci už 35 let, přesto ukázal, že stále patří k tuzemské špičce. Před sezonou se vrátil do Karviné a stal se jejím klíčovým hráčem. Především díky němu se nováček hravě zachránil. Je otázkou, zda se Laštůvkovi bude chtít opouštět „své“ město a vyměnit ho za Prahu. Vidina Ligy mistrů je však lákavá.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Jaroslav Drobný

Jaroslav Drobný ČR.jpg

I tato varianta je údajně ve hře. Zatímco do Werderu by mohl odejít Pavlenka, z Brém by prý mohl přijít Jaroslav Drobný. Sedmatřicetiletý gólman přišel do Brém před sezonou z Hamburku a v průběhu ročníku zasáhl do deseti duelů, v nichž inkasoval 15 branek. S Pavlenkovým příchodem by se však zřejmě posunul až na pozici číslo tři.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Dušan Melichárek

Dušan Melichárek.jpg

V domácí soutěži není moc brankářů, kteří by dokázali Pavlenku nahradit. Jedním z nich by mohl být třiatřicetiletý Dušan Melichárek, který strávil několik úspěšných let ve Švédsku. V roce 2012 posílil Slovácko a uplynulé dvě sezony byl oporou brněnské Zbrojovky. Letos nevynechal ani jeden zápas a vychytal deset čistých kont.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Tomáš Grigar

Grigar.jpg

Pokud by Slavia chtěla vsadit na zkušenost, mohla by ukázat i na Tomáše Grigara, který letos, stejně jako Pavlenka, vychytal 12 čistých kont. Čtyřiatřicetiletý gólman, jenž dříve působil ve Spartě, je už od roku 2008 oporou Teplic a dlouhodobě je považován za jednoho z nejlepších gólmanů ligy. Na kontě má i dva reprezentační starty.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

David Bičík

David Bičík Sparta.jpg

Tohle by byl pikantní přestup, zřejmě z říše sci-fi, ale uvidíme, co se v Edenu během léta upeče. David Bičík sice podepsal novou smlouvu se Spartou, ta ale získala libereckého Martina Dúbravku a šestatřicetiletý Bičík tak zřejmě bude znovu dvojkou. Letos kryl záda Tomáši Koubkovi a kdo ví, jak bude snášet další sezonu mezi náhradníky. Co by zkušený gólman řekl na případné laso ze Slavie?

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud