Náhrada za Kúdelu. 4 hráči, kteří se ještě mohou dostat do českého týmu na EURO

Je to jasné - Ondřej Kúdela na EURO nejede. UEFA nezmírnila jeho trest za údajný rasismus a klíčový stoper českého týmu bude na šampionátu chybět. Kdo se dostane do nominace místo něj?

Trenér Jaroslav Šilhavý dlouho věřil, že Kúdela nakonec na EURO pojede. Nyní ale zhasly i poslední naděje a český tým se na šampionátu bude muset obejít bez něj. Kdo ho v nominaci může nahradit? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

David Pavelka 

David Pavelka Brazílie.jpg

Zápasy v reprezentaci: 23 

Největším favoritem na obsazení volného místa je David Pavelka. Třicetiletý záložník patří mezi oblíbence trenéra Šilhavého, který jej vzal i na start kvalifikace o postup na mistrovství světa. Pavelka se po podzimním návratu do Sparty dostal do dobré pohody, hraje pravidelně a patří k oporám pražské družiny. Z možných náhradníků toho v reprezentaci odehrál suverénně nejvíc. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Lukáš Kalvach 

Lukáš Kalvach Plzeň 2.jpg

Zápasy v reprezentaci:

Plzeň na EURO vyslala svého kapitána Jakuba Brabce. Toho by teoreticky mohl doplnit ještě Lukáš Kalvach, jenž patří k nejlepším hráčům západočeské družiny. Už nějakou dobu se spekuluje o jeho možném odchodu do zahraničí, k čemuž by mu účast na evropském šampionátu mohla pomoct. V reprezentaci však dosud plzeňský záložník odehrál jediný poločas - v roce 2019 proti Severnímu Irsku. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Michal Sadílek  

Michal Sadílek 21_1.jpg

Zápasy v reprezentaci:

Mezi náhradníky je také Michal Sadílek, jenž si zahrál i na EURU jednadvacítek ve Slovinsku. Jednadvacetiletý rodák z Uherského Hradiště může naskočit jak na kraji zálohy, tak uprostřed zálohy, což by mu mohlo přinést plusové body. Stejně jako povedená sezona v Liberci, kde letos hostoval z PSV Eindhoven. Za reprezentaci však dosud neodehrál ani jednu minutu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Patrizio Stronati 

Patrizio Stronati Baník 20 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Zápasy v reprezentaci:

Pokud trenér Šilhavý nakonec bude chtít ukázat na stopera, pak povolá pravděpodobně jeho. Ovšem ani Patrizio Stronati zatím v národním týmu neodehrál ani jeden zápas, i když se dostal do nominace na poslední duely proti Belgii a Walesu. Šestadvacetiletý obránce je oporou ostravského Baníku, už nějakou dobu je ale spojován s odchodem do zahraničí. Uvidíme, co se okolo něj bude dít po sezoně. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud