Náhrada za Kučeru? 3 trenéři, kteří mohou převzít ostravský Baník

Náhrada za Kučeru? 3 trenéři, kteří mohou převzít ostravský Baník

Náhrada za Kučeru? 3 trenéři, kteří mohou převzít ostravský Baník

Baník se po roce stráveném ve druhé lize vrátil zpět mezi elitu. Trenéra Vlastimila Petrželu nahradil Radim Kučera, který měl Baroše a spol. dovést k pohodové záchraně. Jenže Ostrava je po podzimu patnáctá.

Radim Kučera Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg
Radim Kučera zůstává trenérem Baníku. Ale na jak dlouho? (Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia)

Baník na podzim vyhrál jen dva zápasy a s jedenácti body se krčí na předposledním místě tabulky. I proto se už v zákulisí spekuluje o konci trenéra Kučery. Ten sice stále zůstává trenérem Ostravy a může se stát, že šanci dostane i na jaře, mluví se však i jeho možných nástupcích. Jména tří z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Roman Nádvorník

Roman Nádvorník.jpg

Svého času byl nejmladším ligovým trenérem, vedl Příbram a taky Žižkov, před třemi lety se ale ztratil ze scény. Dostihly ho vysoké dluhy, kvůli nimž se po něm slehla zem. V akci se objevil zase až v lednu, kdy se vrátil na lavičku Táborska. Tam působí stále, v zákulisí se však spekuluje o přesunu do Baníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Martin Svědík

Martin Svědík.jpg

Návrat do známého prostředí? Může být. Martin Svědík Baník už vedl, v polovině sezony 2014/15 s ním byl dokonce na pátém místě, pak ale dostal nečekaný vyhazov a na jeho místo nastoupil Petr Frňka.

Ten se však na Bazalech moc neohřál, zato Svědík si vyzkoušel angažmá v Minsku, nakoukl k mládežnické reprezentaci a vedl Mladou Boleslav. Tam ale na začátku sezony skončil a aktuálně je bez angažmá. Kromě Baníku ho prý sleduje i Karviná.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jozef Weber

Jozef Weber Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

V roce 2014 přišel do Karviné, kterou přivedl do nejvyšší ligy a v premiérové sezoně uhrál pohodovou záchranu. Letos už to ale slezskému klubu drhlo a Karviná se odhodlala ke změně. Jozef Weber odnesl sérii špatných výsledků a v klubu skončil. Bývalý záložník Drnovic či Jablonce by ale mohl ve Slezsku zůstat, údajně ho totiž vábí Baník.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud