Nadějná lvíčata. 5 hráčů, kteří by měli táhnout novou českou jednadvacítku

Nadějná lvíčata. 5 hráčů, kteří by měli táhnout novou českou jednadvacítku

Nadějná lvíčata. 5 hráčů, kteří by měli táhnout novou českou jednadvacítku

Zatímco česká seniorská reprezentace finišuje v kvalifikaci o postu na světový šampionát, mladá lvíčata rozbíhají další cyklus, jehož vrcholem bude EURO. Jak bude vypadat nový tým Vítězslava Lavičky?

Tomáš Souček či Stefan Šimič už jsou fuč, v jednadvacítce stále mohou nastupovat Jakub Jankto s Patrikem Schickem, ty ale bude využívat reprezentační áčko. Kdo tedy potáhne nový tým lvíčat? Jména pěti očekávaných opor najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Václav Černý

Václav Černý Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Patřil už do minulého týmu, se kterým si zahrál na EURU. V Polsku měl patřit k hlavním zbraním týmu, možná i k nejlepším hráčům šampionátu, turnaj mu ale vůbec nevyšel. Spekulovalo se o jeho možném konci Ajaxu, Václav Černý ale v přípravě zabral a v úvodním ligovém kole zářil. Teď by se z něj měla stát ústřední postava českých lvíčat.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Aleš Matějů

Aleš Matějů Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Vinou zranění na poslední chvíli přišel o "malé" EURO a věděl, že ho čeká boj o místo v plzeňské sestavě. Pak se ale nečekaně ozval anglický Brighton, který je nováčkem Premier League, a Aleš Matějů odešel do Anglie. Do seniorské reprezentace vede dlouhá cesta, mezi lvíčaty však pravý krajní bek bude jedním z tahounů.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Matěj Pulkrab

Matěj Pulkrab Sparta 2.jpg

Za jednadvacítku může hrát i Patrik Schick, s tím se ale počítá do áčka, a tak je třeba najít nového kanonýra. Jedním z adeptů je Matěj Pulkrab, jenž hostuje ze Sparty v Liberci. Loni dal v letenském dresu čtyři branky, celkově má na kontě už devět ligových zásahů, ke kterým mu stačilo 24 startů. Dvacetiletý forvard má veškeré předpoklady k tomu, aby se stal útočným lídrem týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michal Sáček

Michal Sáček Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Další z účastníků letošního EURA v Polsku. Michal Sáček je odchovancem Sparty a poměrně překvapivě si udržel místo i pod italským koučem Andreou Stramaccionim. Zatím hraje pravidelně, v lize byl třikrát v základní sestavě, z čehož by měl vytěžit i Lavičkův výběr. Dvacetiletý střední záložník, který dokáže zaskočit i na kraji obrany, by měl patřit k jeho ústředním postavám.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jindřich Staněk

Jindřich Staněk Petr Lemberk MAFRA Profimedia.jpg

Trenér Lavička musí najít novou brankářskou jedničku a jistotu mezi třemi tyčemi. Na koho ukáže? Jednou z možností je devatenáctiletý talent Martin Jedlička z Mladé Boleslavi, šanci ale zřejmě dostane o dva roky starší Jindřich Staněk. Sparťanský odchovanec dělal na Letné trojku a v roce 2014 odešel do Evertonu. Před dvěma lety se ale vrátil domů a zakotvil v Českých Budějovicích. Na kontě má jeden start mezi lvíčaty, teď určitě přidá další.

Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud