Matěj Machovský - Pětadvacetiletý rodák z Opavy byl několik let jedničkou v bráně Plzně. V roce 2017 odešel do zámoří a zkoušel se prosadit v Detroitu, do NHL se ale nedostal a po roce se vrátil domů. Loni chytal za Spartu a patřil k nejlepším gólmanům extraligy. Pražský klub v něm konečně našel spolehlivou jedničkou, kterou Matěj Machovský zřejmě bude i letos. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Jakub Sedláček - Bývalý zlínský gólman působil čtyři roky v Rize, pak chytal za Hradec Králové, Bolzano a Slovan Bratislava. Před rokem se vrátil do Baťova města a připsal si 33 zápasů ve zlínském dresu. Po příchodu Libora Kašíka ale zamířil do Sparty, kde si připsal sedm startů v základní části a jeden v play-off. Pražský klub následně podepsal s devětadvacetiletým gólmanem novou smlouvu. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jan Mičán - Devatenáctiletý sparťanský odchovanec patří k velkým nadějím pražského klubu. Na premiéru v extralize ještě čeká, loni už si ale připsal tři starty v druholigových Letňanech. Letos by měl sbírat zkušenosti v Příbrami. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Jan Škorpík - Na sparťanské soupisce figuruje také Jan Škorpík. Osmnáctiletý gólman si loni připsal dva starty za Letňany a zároveň patřil k brankářům reprezentační osmnáctky. V extralize ještě nechytal, na začátku června jej však na svém facebookovém profilu vítal tým Corpus Christi IceRays z NAHL. Uvidíme tedy, ke bude Škorpík příští sezonu působit. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Naděje, zkušenost i posila z NHL. Toto je pět brankářů, kteří mohou chytat za Spartu

Léta bez získané trofeje jsou dlouhá, Sparta proto letos bude útočit na nejvyšší mety. Posílený tým se může spolehnout i na dobré gólmany.

Bez názvu.jpg

Sparta, která dlouho nemohla najít spolehlivou brankářskou jedničku, má aktuálně na soupisce čtyři gólmany a to se ještě spekuluje o jednom hodně zajímavém příchodu. Jména pěti brankářů, kteří v příští sezoně mohou hájit branku pražského klubu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matěj Machovský

Matěj Machovský Sparta 2 Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý rodák z Opavy byl několik let jedničkou v bráně Plzně. V roce 2017 odešel do zámoří a zkoušel se prosadit v Detroitu, do NHL se ale nedostal a po roce se vrátil domů. Loni chytal za Spartu a patřil k nejlepším gólmanům extraligy. Pražský klub v něm konečně našel spolehlivou jedničkou, kterou Matěj Machovský zřejmě bude i letos.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jakub Sedláček

Jakub Sedláček Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý zlínský gólman působil čtyři roky v Rize, pak chytal za Hradec Králové, Bolzano a Slovan Bratislava. Před rokem se vrátil do Baťova města a připsal si 33 zápasů ve zlínském dresu. Po příchodu Libora Kašíka ale zamířil do Sparty, kde si připsal sedm startů v základní části a jeden v play-off. Pražský klub následně podepsal s devětadvacetiletým gólmanem novou smlouvu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jan Mičán

Jan Mičán Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Devatenáctiletý sparťanský odchovanec patří k velkým nadějím pražského klubu. Na premiéru v extralize ještě čeká, loni už si ale připsal tři starty v druholigových Letňanech. Letos by měl sbírat zkušenosti v Příbrami.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jan Škorpík

Jan Škorpík Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Na sparťanské soupisce figuruje také Jan Škorpík. Osmnáctiletý gólman si loni připsal dva starty za Letňany a zároveň patřil k brankářům reprezentační osmnáctky. V extralize ještě nechytal, na začátku června jej však na svém facebookovém profilu vítal tým Corpus Christi IceRays z NAHL. Uvidíme tedy, ke bude Škorpík příští sezonu působit.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Michal Neuvirth

Michal Neuvirth Phil 3.jpg

Je otázkou, co s jednatřicetiletým gólmanem bude dál. Michal Neuvirth má za sebou sezonu, během které odchytal jen sedm zápasů za Philadelphii. Prioritou bývalého gólmana Washingtonu, New Yorku Islanders či Buffala je setrvání v NHL, pokud však nedostane žádnou nabídku, zřejmě se vrátí domů. Tedy do Sparty, kde působil i během poslední zámořské výluky?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud