Do NHL by letos klidně mohli nakouknout Jakub Lauko, Martin Kaut či David Kaše. O své místo se rvou ale i další čeští mladíci, kteří by se v blížícím se ročníku mohli natrvalo prosadit do nejslavnější ligy světa.  Jejich jména najdete  následujících kapitolách.

Do NHL by letos klidně mohli nakouknout Jakub Lauko, Martin Kaut či David Kaše. O své místo se rvou ale i další čeští mladíci, kteří by se v blížícím se ročníku mohli natrvalo prosadit do nejslavnější ligy světa. Jejich jména najdete  následujících kapitolách.

 Libor Hájek (21 let, New York Rangers).  Na Manhattanu věděli, že je třeba omladit kádr. Jedním z hráčů, který dostal šanci, byl i jednadvacetiletý Libor Hájek, jenž odehrál pět zápasů a vstřelil i první gól. Ze zámoří na něj šly skvělé ohlasy, jenže mladý český bek se zranil. Dokáže se prosadit letos? Foto: Profimedia.cz
 Dominik Kubalík (24 let, Chicago Blackhawks).  Čtyřiadvacetiletý útočník má za sebou parádní sezonu ve švýcarské lize, na výbornou mu vyšel i světový šampionát (šest gólů a šest branek) a teď se rve o místo v NHL. Dominik Kubalík se dohodl na smlouvě s Chicagem, kde si od něj hodně slibují. Pokud si získá flek v sestavě, tak ho čeká debut v Praze proti Philadelphii. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Martin Nečas (20 let, Carolina Hurricanes).  Čekalo se, že v NHL prorazí už před rokem. V úvodu sezony odehrál sedm zápasů za Carolinu, poté ale zamířil na farmu a nahoru se už nevrátil. S týmem Charlotte Checkers vyhrál AHL a teď se od něj očekává, že se zabydlí v prvním týmu. V Hurricanes chtějí dvacetiletému útočníkovi dát hodně prostoru. Foto: Profimedia.cz
 Filip Zadina (19 let, Detroit Red Wings).  Šestka draftu z roku 2018. Filip Zadina nakoukl do NHL už v závěru loňské sezony, kdy odehrál za Detroit devět zápasů, dal gól a přidal dvě nahrávky. Nyní se očekává, že si devatenáctiletý útočník vybojuje pevné místo v kádru Red Wings a odehraje kompletní ročník v NHL. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Naděje za Atlantikem. Toto je pět mladých Čechů, kteří by se letos mohli „zabydlet“ v NHL

Zámořskou NHL v průběhu léta opustilo několik českých hokejistů. Dokážou je v lize zastoupit jiní čeští mladíci?

Bez názvu.jpg

Do NHL by letos klidně mohli nakouknout Jakub Lauko, Martin Kaut či David Kaše. O své místo se rvou ale i další čeští mladíci, kteří by se v blížícím se ročníku mohli natrvalo prosadit do nejslavnější ligy světa. Jejich jména najdete  následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Libor Hájek (21 let, New York Rangers)

Libor Hájek NYR.jpg

Na Manhattanu věděli, že je třeba omladit kádr. Jedním z hráčů, který dostal šanci, byl i jednadvacetiletý Libor Hájek, jenž odehrál pět zápasů a vstřelil i první gól. Ze zámoří na něj šly skvělé ohlasy, jenže mladý český bek se zranil. Dokáže se prosadit letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Dominik Kubalík (24 let, Chicago Blackhawks)

Dominik Kubalík MS 2 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý útočník má za sebou parádní sezonu ve švýcarské lize, na výbornou mu vyšel i světový šampionát (šest gólů a šest branek) a teď se rve o místo v NHL. Dominik Kubalík se dohodl na smlouvě s Chicagem, kde si od něj hodně slibují. Pokud si získá flek v sestavě, tak ho čeká debut v Praze proti Philadelphii.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Martin Nečas (20 let, Carolina Hurricanes)

Martin Nečas Carolina 2.jpg

Čekalo se, že v NHL prorazí už před rokem. V úvodu sezony odehrál sedm zápasů za Carolinu, poté ale zamířil na farmu a nahoru se už nevrátil. S týmem Charlotte Checkers vyhrál AHL a teď se od něj očekává, že se zabydlí v prvním týmu. V Hurricanes chtějí dvacetiletému útočníkovi dát hodně prostoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Filip Zadina (19 let, Detroit Red Wings)

Filip Zadina Detroit.jpg

Šestka draftu z roku 2018. Filip Zadina nakoukl do NHL už v závěru loňské sezony, kdy odehrál za Detroit devět zápasů, dal gól a přidal dvě nahrávky. Nyní se očekává, že si devatenáctiletý útočník vybojuje pevné místo v kádru Red Wings a odehraje kompletní ročník v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jakub Zbořil (22 let, Boston Bruins)

Jakub Zbořil Boston 2.jpg

V roce 2015 byl celkovou třináctkou draftu NHL. V uplynulém ročníku si dokonce odbyl premiéru v nejlepší lize světa a odehrál dva zápasy za Boston. Zbytek sezony strávil ve farmářském Providence, kde si připsal 19 kanadských bodů. Dostane letos další šanci v kádru Bruins?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud