Libor Hájek (21 let, New York Rangers).  Na Manhattanu věděli, že je třeba omladit kádr. Jedním z hráčů, který dostal šanci, byl i jednadvacetiletý Libor Hájek, jenž odehrál pět zápasů a vstřelil i první gól. Ze zámoří na něj šly skvělé ohlasy, jenže mladý český bek se zranil. Dokáže se prosadit letos? Foto: Profimedia.cz
 Dominik Kubalík (24 let, Chicago Blackhawks).  Čtyřiadvacetiletý útočník má za sebou parádní sezonu ve švýcarské lize, na výbornou mu vyšel i světový šampionát (šest gólů a šest branek) a teď se rve o místo v NHL. Dominik Kubalík se dohodl na smlouvě s Chicagem, kde si od něj hodně slibují. Pokud si získá flek v sestavě, tak ho čeká debut v Praze proti Philadelphii. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Martin Nečas (20 let, Carolina Hurricanes).  Čekalo se, že v NHL prorazí už před rokem. V úvodu sezony odehrál sedm zápasů za Carolinu, poté ale zamířil na farmu a nahoru se už nevrátil. S týmem Charlotte Checkers vyhrál AHL a teď se od něj očekává, že se zabydlí v prvním týmu. V Hurricanes chtějí dvacetiletému útočníkovi dát hodně prostoru. Foto: Profimedia.cz
 Filip Zadina (19 let, Detroit Red Wings).  Šestka draftu z roku 2018. Filip Zadina nakoukl do NHL už v závěru loňské sezony, kdy odehrál za Detroit devět zápasů, dal gól a přidal dvě nahrávky. Nyní se očekává, že si devatenáctiletý útočník vybojuje pevné místo v kádru Red Wings a odehraje kompletní ročník v NHL. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Naděje za Atlantikem. Toto je pět mladých Čechů, kteří by se letos mohli „zabydlet“ v NHL

Zámořskou NHL v průběhu léta opustilo několik českých hokejistů. Dokážou je v lize zastoupit jiní čeští mladíci?

Bez názvu.jpg

Do NHL by letos klidně mohli nakouknout Jakub Lauko, Martin Kaut či David Kaše. O své místo se rvou ale i další čeští mladíci, kteří by se v blížícím se ročníku mohli natrvalo prosadit do nejslavnější ligy světa. Jejich jména najdete  následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Libor Hájek (21 let, New York Rangers)

Libor Hájek NYR.jpg

Na Manhattanu věděli, že je třeba omladit kádr. Jedním z hráčů, který dostal šanci, byl i jednadvacetiletý Libor Hájek, jenž odehrál pět zápasů a vstřelil i první gól. Ze zámoří na něj šly skvělé ohlasy, jenže mladý český bek se zranil. Dokáže se prosadit letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Dominik Kubalík (24 let, Chicago Blackhawks)

Dominik Kubalík MS 2 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý útočník má za sebou parádní sezonu ve švýcarské lize, na výbornou mu vyšel i světový šampionát (šest gólů a šest branek) a teď se rve o místo v NHL. Dominik Kubalík se dohodl na smlouvě s Chicagem, kde si od něj hodně slibují. Pokud si získá flek v sestavě, tak ho čeká debut v Praze proti Philadelphii.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Martin Nečas (20 let, Carolina Hurricanes)

Martin Nečas Carolina 2.jpg

Čekalo se, že v NHL prorazí už před rokem. V úvodu sezony odehrál sedm zápasů za Carolinu, poté ale zamířil na farmu a nahoru se už nevrátil. S týmem Charlotte Checkers vyhrál AHL a teď se od něj očekává, že se zabydlí v prvním týmu. V Hurricanes chtějí dvacetiletému útočníkovi dát hodně prostoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Filip Zadina (19 let, Detroit Red Wings)

Filip Zadina Detroit.jpg

Šestka draftu z roku 2018. Filip Zadina nakoukl do NHL už v závěru loňské sezony, kdy odehrál za Detroit devět zápasů, dal gól a přidal dvě nahrávky. Nyní se očekává, že si devatenáctiletý útočník vybojuje pevné místo v kádru Red Wings a odehraje kompletní ročník v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jakub Zbořil (22 let, Boston Bruins)

Jakub Zbořil Boston 2.jpg

V roce 2015 byl celkovou třináctkou draftu NHL. V uplynulém ročníku si dokonce odbyl premiéru v nejlepší lize světa a odehrál dva zápasy za Boston. Zbytek sezony strávil ve farmářském Providence, kde si připsal 19 kanadských bodů. Dostane letos další šanci v kádru Bruins?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud