Naděje v maskách. 3 čeští brankáři, kteří by mohli projít letošním draftem NHL

V posledním draftu NHL si zámořské kluby vybraly jedenáct českých hráčů, mezi nimiž byli i tři gólmani. Tolik by jich mohlo jít na řadu i letos.

Češi měli v posledním draftu NHL silné zástupce. Zámořské kluby ukázaly na Filipa Zadinu, Martina Kauta či Jakuba Lauka. Z brankářů se nejlépe umístil Jakub Škarek, po němž se dostali na řadu ještě Martin Dostál a Milan Klouček. Podle nejrůznějších prognóz by tři čeští brankáři mohli být draftováni i letos. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Lukáš Pařík (Liberec)

Lukáš Mařík.jpg

Sedmnáctiletý talent začínal v Letňanech, odkud v roce 2017 zamířil do Liberce. Je oporou mládežnických reprezentací a v letošní sezoně kromě libereckého týmu do 19 let sbírá zkušenosti také v prvoligových Benátkách nad Jizerou, za které si dosud připsal šest startů. V prognózách draftu obsadil čtvrté místo mezi gólmany z Evropy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jan Škorpík (Sparta)

Jan Škorpík.jpg

Jen o dvě pozice dál než Pařík se v odhadech draftu umístil Jan Škorpík. I on chytá za mládežnické reprezentace a má slušně našlápnuto k tomu, aby na něj ukázal některý ze zámořských klubů. Sedmnáctiletý Škorpík letos chytá za tým Sparty U19 a dva starty si připsal i v druholigových Letňanech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Tomáš Vlk (Pardubice)

Hokej brankář il.jpg

Třetím českým gólmanem, který by mohl projít letošním draftem, je Tomáš Vlk. Osmnáctiletý rodák a odchovanec z Pardubic je v prognózách mezi evropskými brankáři desátý a také on má před sebou hodně zajímavou kariéru. Letos je oporou pardubické devatenáctky, loni si vyzkoušel krátké angažmá v druholigovém Pelhřimově a zkušenosti získal i v mládežnických reprezentacích. Posune se po sezoně zase o krok dál?

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud