Naděje v brankovišti. 3 čeští gólmani, kteří by mohli projít letošním draftem NHL

Martin Nečas by měl být českou jedničkou letošního draftu. Podle všeho půjde na řadu už v prvním kole, prý by se mohl vejít i do elitní pětky. Jak si ale v prognózách vedou tuzemští brankáři?

Kromě Nečase by se mohli dobře umístit také Filip Chytil s Ostapen Safinem. Bez šancí není ani Dominik Lakatoš nebo David Galvas. Dostat by se mohlo i na některé brankáře. Jakub Škarek sice půjde na draft až v příštím roce, i nyní se ale hovoří o třech gólmanech. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Tomáš Vomáčka

Tomáš Vomáčka.jpg

Osmnáctiletý Tomáš Vomáčka opustil po sezoně 2015/16 Hradec Králové a odešel do zámoří. 191 centimetrů vysoký gólman zamířil do týmu Corpus Christi Ice Rays hrající NAHL a v premiérovém ročníku si brankář reprezentační osmnáctky vedl znamenitě.

V základní části odchytal 41 zápasů s úspěšností zákroků přes 92%. V osmi zápasech play-off svá čísla ještě vylepšil. V prognózách zámořských expertů se umístil poměrně vysoko, mezi gólmany ze severu Ameriky skončil podle CCS na 14. místě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Josef Kořenář

Josef Kořenář 2.jpg

Jen o tři místa za Vomáčkou se v odhadech CCS umístil Josef Kořenář. Vysoký gólman (měří 186 centimetrů) opustil v roce 2016 mládežnické týmy Jihlavy a odešel zkusit štěstí do zámoří.

Mládežnický reprezentant odchytal sezonu za Lincoln Stars v USHL, v jehož barvách zasáhl do 32 duelů. Jak si v nich vedl? Úspěšností zákroků se dostal na 92,5%, průměrně inkasoval 2,22 branky na zápas a stal se zajímavým „zbožím“ pro draft.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jiří Patera

Jiří Patera.jpg

Jedničkou české reprezentační osmnáctky byl Jakub Škarek, Jiří Patera s ním však statečně držel krok. Na mistrovství světa zasáhl do tří duelů, celkově v sezoně odchytal 11 reprezentačních zápasů. Slávistický odchovanec má za sebou první sezonu v mládežnických týmech Českých Budějovic a v příští sezoně by mohl nakouknout i do prvního týmu Motoru. V prognózách draftu se umístil na čtvrtém místě mezi evropskými gólmany.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud