Martin Hugo Haš (obránce, Tappara Tampere).  Českým obráncem s největšími nadějemi před draftem NHL je Martin Hugo Haš. Sedmnáctiletý rodák z Prahy v roce 2017 opustil Spartu a zamířil na sever. Mládežnický reprezentant sbírá zkušenosti v juniorském týmu Tappary, kde se mu hodně slušně daří rozvíjet hokejový talent. Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Rousek (útočník, Sparta) . Je mu už 19 let, stále má však šanci, že projde draftem NHL. Nadaný útočník loni debutoval v extralize a odehrál 26 zápasů za Spartu. Letos v nejvyšší soutěži přidal 19 startů a vstřelil i první gól. Produktivní je také v prvoligových Litoměřicích, kde si v 16 zápasech připsal už 15 bodů. Foto: Profimedia.cz
 Karel Plášek (útočník, Kometa).  Účastník loňského mistrovství světa osmnáctek sbírá zkušenosti v Kometě, kde se učí od těch nejlepších – Martina Erata a Tomáše Plekance. Osmnáctiletý útočník letos v nejvyšší soutěži odehrál 21 zápasů, ve kterých dal dva góly a přidal dvě nahrávky. Je v něm ohromný potenciál, všimnou si toho i během draftu? Foto: Profimedia.cz
 Adam Najman (útočník, Liberec).  Letošním draftem by mohl projít i Adam Najman. Osmnáctiletý rodák z Jihlavy až do loňské sezony působil v mládežnických týmech Dukly, od nového ročníku je však hráčem Liberce. Na kontě má už i dva starty v extralize, zkušenosti však sbírá především v Benátkách nad Jizerou. Ilustrační foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Naděje pro NHL. 5 českých hráčů z Evropy, kteří by měli projít letošním draftem

Uplynulý draft NHL byl z českého pohledu velmi úspěšný. Jak bude vypadat ten letošní? Český hokej má ohni znovu několik zajímavých želízek.

V prvním kole posledního draftu byli vybráni Filip Zadina a Martin Kaut. Jeden z nich už působil v zámoří, další v extralize. I letos by se draftu měli dočkat čeští hokejisté působící v Evropě. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Michal Teplý (útočník, Liberec)

Michal Teplý Liberec.jpg

Podle prognóz je největší českou nadějí příštího draftu. Zároveň je zřejmě jediným Čechem, který má alespoň nějakou naději, že projde v prvním kole. Sedmnáctiletý talentovaný útočník letos debutoval v extraligovém Liberci, za který si připsal 15 startů a dvě asistence. Další zkušenosti mládežnický reprezentant sbírá v prvoligových Benátkách nad Jizerou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Martin Hugo Haš (obránce, Tappara Tampere)

Martin Hugo Haš.jpg

Českým obráncem s největšími nadějemi před draftem NHL je Martin Hugo Haš. Sedmnáctiletý rodák z Prahy v roce 2017 opustil Spartu a zamířil na sever. Mládežnický reprezentant sbírá zkušenosti v juniorském týmu Tappary, kde se mu hodně slušně daří rozvíjet hokejový talent.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Rousek (útočník, Sparta)

Lukáš Rousek.jpg

Je mu už 19 let, stále má však šanci, že projde draftem NHL. Nadaný útočník loni debutoval v extralize a odehrál 26 zápasů za Spartu. Letos v nejvyšší soutěži přidal 19 startů a vstřelil i první gól. Produktivní je také v prvoligových Litoměřicích, kde si v 16 zápasech připsal už 15 bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Karel Plášek (útočník, Kometa)

Karel Plášek Kometa.jpg

Účastník loňského mistrovství světa osmnáctek sbírá zkušenosti v Kometě, kde se učí od těch nejlepších – Martina Erata a Tomáše Plekance. Osmnáctiletý útočník letos v nejvyšší soutěži odehrál 21 zápasů, ve kterých dal dva góly a přidal dvě nahrávky. Je v něm ohromný potenciál, všimnou si toho i během draftu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Adam Najman (útočník, Liberec)

Ilustrační hokej.jpg

Letošním draftem by mohl projít i Adam Najman. Osmnáctiletý rodák z Jihlavy až do loňské sezony působil v mládežnických týmech Dukly, od nového ročníku je však hráčem Liberce. Na kontě má už i dva starty v extralize, zkušenosti však sbírá především v Benátkách nad Jizerou.

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud