Naděje a budoucnost reprezentace. 3 nejlepší dorostenci českého fotbalu

Patrik Schick už se v reprezentaci zabydlel, do národního týmu by brzy měli nakouknout i Václav Černý či Michal Sadílek. A českému týmu už roste i další nadějná generace.

V neděli proběhlo vyhlašování nejlepších dorostenců českého fotbalu. Kategorii mladšího dorostu vládl Adam Hložek ze Sparty. A kdo se umístil na předních místech mezi dorostenci staršími? Jména tří hráčů, kteří by jednou mohli patřit k lídrům české reprezentace, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Matěj Kovář (Manchester United)

Matěj Kovář.jpg

Manchester United dříve stál o Petra Čecha či Jana Laštůvku, pravdou ale je, že za tento slavný anglický klub si nikdy žádný český gólman nezachytal. To by se však jednou mohlo změnit. K velkým nadějím Red Devils totiž patří osmnáctiletý Matěj Kovář, jenž do Anglie zamířil z Uherského Hradiště. Je oporou juniorky United a zároveň pravidelně trénuje s Pogbou a spol. Právě on by se v budoucnu mohl stát českou reprezentační jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Tomáš Kepl (Plzeň)

Tomáš Kepl Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Z osmnáctiletého útočníka v Plzni roste nástupce Michaela Krmenčíka. Tomáš Kepl dokonce ve Viktorce začal zimní přípravu a v budoucnu by se měl stát hlavní ofenzivní zbraní týmu. Patří k oporám mládežnické reprezentace a hodně vidět byl také v mládežnické obdobě Ligy mistrů, kterou je Youth League. Ve třech zápasech dal tři branky, dvakrát se trefil proti AS Řím a jednou proti CSKA Moskva, navrch přidal i jednu asistenci.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

David Heidenreich (Atalanta Bergamo)

David Heidenreich.jpg

Anketu o nejlepšího dorostence ovládl David Heidenreich. Osmnáctiletý talentovaný stoper je už třetím rokem v italském Bergamu, kde si dokonce zatrénoval s prvním týmem. Rodák z Ústí nad Labem, který do Itálie zamířil z Teplic, je zároveň kapitánem reprezentační devatenáctky. Určitě o něm ještě hodně uslyšíme.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud