Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie Greyhounds – OHL)  Centr Jaromír Pytlík spojil dorosteneckou kariéru s klubem ze Žďáru nad Sázavou. V minulém ročníku pak už dokonce naskakoval na led v extralize. To mu bylo 17 let a odehrál 24 utkání v dresu Vítkovic. Letos v lednu si ale sbalil výstroj a vydal se za Atlantik, kde zakotvil v klubu Ste. Marie Greyhounds v juniorské lize OHL. V aktuálním ročníku si drží průměr jednoho bodu na utkání a svými výkony si hlasitě říká o pozornost skautů. Pytlík je vynikajícím bruslařem, skvěle to umí s pukem na hokejce a dovede dobře a přesně vystřelit. Jeho devizou je aktivita, umí vytvořit prostor pro spoluhráče, výborně nahrát, ale také vzít na sebe odpovědnost a zakončit. Díky 190 centimetrů vysoké postavě a rychlým nohám vychází ze soubojů jeden na jednoho málokdy jako poražený. Příští rok v draftu NHL by mohl být nejvýše postaveným českým hráčem. Profimedia.
 Šimon Kubíček (Seattle Thunderbirds – WHL)  Už druhým rokem se obránce Šimon Kubíček hokejově vzdělává v zámoří. Před sezonou 2018/19 zamířil z Českých Budějovic do Seattlu, kde patří v juniorské lize WHL k defenzivním oporám týmu. Navzdory tomu, že je mu teprve 17 let, patří už do kádru české reprezentační dvacítky a velmi pravděpodobně si zahraje i na nadcházejícím mistrovství světa juniorů. Kubíček je typem ofenzivního beka, který je však tvrdým chlapíkem, jenž neuhne v žádném osobním souboji. V nadcházejícím draftu by neměl čekat déle než do třetího kola. Profimedia.cz
 Pavel Novák (Kelowna Rockets – WHL)  Stejně jako Šimon Kubíček i Pavel Novák hokejově vyzrával v Českých Budějovicích. Když v patnácti letech poprvé naskočil v dresu Motoru v celku do 16 let, nastřádal do statistik v 37 ligových zápasech 85 bodů (44+41) a o sezonu později už válel v osmnáctce a dokonce nakoukl i do týmu hráčů do dvaceti let. Po minulé sezoně se skvělý bruslař, chytrý nahrávač i pohotový střelec vydal za oceán a v aktuálním ročníku válí v týmu Kelowna Rockets v juniorské lize WHL. A vede si tak dobře, že se může pochlubit průměrem více než jednoho bodu na utkání. Profimedia.cz
 Adam Raška (Rimouski Océanic – QMJHL)  Možná jste v minulém extraligovém ročníku zaznamenali v dresu Třince sedmnáctiletého mladíčka Adama Rašku. Rodák z Frýdku-Místku prošel od roku 2014 všemi mládežnickými výběry Ocelářů a už v sezoně 2017/18 si odbyl debut v extralize. V předchozím ročníku naskočil do sedmi utkání a zaznamenal premiérovou branku. V létě zamířil do zámoří a stal se posilou celku Rimouski Océanic, kde se prezentuje ve skvělém světle. Osmnáctiletý borec, který hraje nesmírně důrazně, je neúnavným bojovníkem, pro něhož není žádný puk ztracený. Odvádí na ledě obrovskou porci černé práce a je nesmírně cenným hráčem pro mužstvo. Velmi pravděpodobně bude členem české reprezentační dvacítky na nadcházejícím juniorském mistrovství světa. V draftu roku 2020 by měl být vybrán nejpozději ve třetím kole. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Mladé naděje. 5 Čechů, kteří v zámořských juniorských ligách bojují o co nejlepší pozici před draftem NHL

Příští draft NHL se uskuteční v Montrealu a mezi nejtalentovanějšími mladíky z celého světa, které si budou vybírat kluby z nejlepší hokejové ligy, bude podle předběžných prognóz i devět Čechů. Většina z nich už nyní působí v zámoří.

slide-talenty pro draft.jpg

Českou jedničkou letošního draftu NHL byl gólman Lukáš Pařík, kterého si ve třetím kole pojistili Králové z Los Angeles. Před draftem působil v juniorce Liberce a chytal i ve druholigových Benátkách nad Jizerou. To řada jiných talentovaných hokejistů bojuje o co nejlepší pozici v draftu přímo v zámoří v tamních juniorských soutěžích. Jména a sportovní osudy pěti českých nadějí, kterých se to nyní týká, najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 6

Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie Greyhounds – OHL)

Jaromír Pytlík.jpg

Centr Jaromír Pytlík spojil dorosteneckou kariéru s klubem ze Žďáru nad Sázavou. V minulém ročníku pak už dokonce naskakoval na led v extralize. To mu bylo 17 let a odehrál 24 utkání v dresu Vítkovic, dalších pět střetnutí zvládl jako hostující hráč v druholigové Porubě. Letos v lednu si ale sbalil výstroj a vydal se za Atlantik, kde zakotvil v klubu Ste. Marie Greyhounds v juniorské lize OHL.

V zámoří neměl problémy s aklimatizací a okamžitě se stal jednou opor mužstva. V aktuálním ročníku si drží průměr jednoho bodu na utkání a svými výkony si hlasitě říká o pozornost skautů. Pytlík je vynikajícím bruslařem, skvěle to umí s pukem na hokejce a dovede dobře a přesně vystřelit. Jeho devizou je aktivita, umí vytvořit prostor pro spoluhráče, výborně nahrát, ale také vzít na sebe odpovědnost a zakončit. Díky 190 centimetrů vysoké postavě a rychlým nohám vychází ze soubojů jeden na jednoho málokdy jako poražený. Příští rok v draftu NHL by mohl být nejvýše postaveným českým hráčem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Šimon Kubíček (Seattle Thunderbirds – WHL)

Šimon Kubíček.jpg

Už druhým rokem se obránce Šimon Kubíček hokejově vzdělává v zámoří. Před sezonou 2018/19 zamířil z Českých Budějovic do Seattlu, kde patří v juniorské lize WHL k defenzivním oporám týmu. Navzdory tomu, že je mu teprve 17 let, patří už do kádru české reprezentační dvacítky a velmi pravděpodobně si zahraje i na nadcházejícím mistrovství světa juniorů. Kubíček je typem ofenzivního beka, který je však tvrdým chlapíkem, jenž neuhne v žádném osobním souboji. V nadcházejícím draftu by neměl čekat déle než do třetího kola.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Pavel Novák (Kelowna Rockets – WHL)

Pavel Novák1.jpg

Stejně jako Šimon Kubíček i Pavel Novák hokejově vyzrával v Českých Budějovicích. Když v patnácti letech poprvé naskočil v dresu Motoru v celku do 16 let, nastřádal do statistik v 37 ligových zápasech 85 bodů (44+41) a o sezonu později už válel v osmnáctce a dokonce nakoukl i do týmu hráčů do dvaceti let. Po minulé sezoně se skvělý bruslař, chytrý nahrávač i pohotový střelec vydal za oceán a v aktuálním ročníku válí v týmu Kelowna Rockets v juniorské lize WHL. A vede si tak dobře, že se může pochlubit průměrem více než jednoho bodu na utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Adam Raška (Rimouski Océanic – QMJHL)

Adam Raška1.jpg

Možná jste v minulém extraligovém ročníku zaznamenali v dresu Třince sedmnáctiletého mladíčka Adama Rašku. Rodák z Frýdku-Místku prošel od roku 2014 všemi mládežnickými výběry Ocelářů a už v sezoně 2017/18 si odbyl debut v extralize. V předchozím ročníku naskočil do sedmi utkání a zaznamenal premiérovou branku. V létě zamířil do zámoří a stal se posilou celku Rimouski Océanic, kde se prezentuje ve skvělém světle.

Osmnáctiletý borec, který hraje nesmírně důrazně, je neúnavným bojovníkem, pro něhož není žádný puk ztracený, odvádí na ledě obrovskou porci černé práce a je nesmírně cenným hráčem pro mužstvo. Velmi pravděpodobně bude členem české reprezentační dvacítky na nadcházejícím juniorském mistrovství světa. V draftu roku 2020 by měl být vybrán nejpozději ve třetím kole.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Cikhart (Tri-City Americans – WHL)

Cikhart.jpg

Pražský rodák Jan Cikhart hokejově vyzrával v Liberci. V mládežnických týmech Bílých Tygrů strávil minulé tři sezony. V předchozím ročníku už si ale zahrál i s dospělými, když byl na hostování v druholigových Benátkách nad Jizerou. Před aktuální sezonou se rozhodl zkusit štěstí za mořem a nyní je hráčem celku Tri-City Americans v juniorské soutěži WHL. Sedmnáctiletý centr, který měří 190 centimetrů, má všechny předpoklady, aby před draftem zaujal skauty klubů z NHL.

Doporučujeme

Články odjinud