Naděje. 4 Češi z uplynulého draftu, kteří se zapojili do přípravných kempů NHL

Nová sezona NHL se blíží. V přípravných kempech se představí řada ostřílených českých jmen včetně Davida Pastrňáka, ale také několik nováčků, kteří budou bojovat o svou šanci. A také kvarteto mladíků z uplynulého draftu.

Přípravné kempy se zatím netýkají Jaromíra Jágra, Jiřího Hudlera či Milana Michálka, kteří jsou stále bez angažmá. V akci ale můžeme vidět nové naděje z posledního draftu NHL. Tím prošlo devět českých hokejistů a čtyři z nich se zapojili do příprav svých organizací. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Martin Nečas (Carolina)

Martin Nečas Carolina.jpg

V uplynulé sezoně slavil titul s Kometou, teď se připravuje s Carolinou. Hurrianes na něj ukázali coby na 13. hráče v pořadí draftu a udělali z něj očekávanou českou jedničku. Osmnáctiletý útočník už za sebou má premiéru v prvním týmu Caroliny a během duelu s Buffalem odehrál 14 minut. Nastupoval jako centr druhé formace a do statistik si připsal jeden plusový bod v hodnocení +/-.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Filip Chytil (New York Rangers)

Filip Chytil draft.jpg

V prvním kole draftu šel na řadu také Filip Chytil. Osmnáctiletý útočník, jenž loni nastupoval za extraligový Zlín, se sice v srpnu zranil, přesto odletěl do zámoří a zapojil se do kempu New Yorku Rangers. V prvním zápase proti Islanders, v němž si odbyl úspěšnou premiéru v novém týmu Ondřej Pavelec, sice ještě šanci nedostal, ještě by se však měl ukázat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Ostap Safin (Edmonton)

Ostap Safin 2.jpg

Jedním z českých favoritů uplynulého draftu byl osmnáctiletý útočník Ostap Safin, který se však dostal na řadu až ze 118. pozice. „Čekání bylo dost dlouhé, ale tohle je první krůček, takže se na to vůbec nekoukám. Pojedu na první rookie kemp a ukážu, že se ostatní mılili,“ sliboval poté, co si ho vybral Edmonton a těšil se na spolupráci s největší hvězdou týmu. „Si to ťuknu s McDavidem,“ říkal. Kemp nováčků mu sice vyšel, v kádru Oilers ale vydržel jen čtyři dny a zamířil do kanadské juniorky, příští ročník stráví v týmu Saint John Sea Dogs.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Jiří Patera (Vegas)

Jiří Patera.jpg

Všichni s napětím očekávají, v jakém světle se předvede nováček z Vegas. V týmu Golden Knights zatím řádí Tomáš Hyka, daří se i Tomáši Noskovi a na svou šanci čeká i Jiří Patera. Očekávanou brankářskou jedničkou týmu je Marc-André Fleury, kolik prostoru dostane osmnáctiletý odchovanec slávistického hokeje, který byl draftován jako 161. hráč v pořadí?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud