Filip Čihák  Třiadvacetiletý stoper hrál uplynulé dvě sezony za Pardubice. Je však plzeňským odchovancem a Viktorka jej v létě přivedla zpátky. Je ale otázkou, kolik toho Filip Čihák v konkurenci Lukáše Hejdy, Luďka Pernici či Václava Jemelky odehraje. Spekulovalo se o jeho odchodu do Olomouce, k tomu ale  nedošlo. 
 Mohamed Tijani  Kdo ví, jak by v minulé sezoně dopadly Teplice, kdyby neměly na soupisce Mohameda Tijaniho. Pětadvacetiletý střední bek z Pobřeží slonoviny v té době patřil Slavii, od léta je ale hráčem Plzně. Na Stínadlech se dostal do parádní formy, v kádru Viktorky je ale v současné době až stoperem číslo čtyři. 
 Cadu  Pětadvacetiletý brazilský štírek má za sebou dvě povedené sezony v Pardubicích, během nichž dal 11 branek a přidal stejný počet asistencí. Plzni má co nabídnout, je však otázkou, kolik ve Viktorce dostane prostoru. V lize si zatím připsal dva starty a proti Pardubicím byl dokonce v základní sestavě, do optimální jedenáctky kouče Bílka ale v současné době nepatří. 
 René Dedič Bylo velkým překvapením, když na něj Plzeň v létě ukázala. Přeci jen, slovenský útočník má už 29 let a dorazil z Třince, se kterým hrál loni o druholigovou záchranu. Do Viktorky nepřišel jako útočník číslo jedna a věděl, že do hry bude chodit převážně coby střídající hráč. To ale ještě netušil, že do Plzně dorazí i Fortune Bassey. Z Reného Dediče je tak rázem až čtvrtý nebo pátý forvard. 
5
Fotogalerie

Nadbytečné posily. 5 nových hráčů Plzně, kteří to letos budou mít hodně složité

Plzeň byla na přestupovém trhu neskutečně aktivní a přivedla dvouciferný počet posil. Některé z nich to ale mají složité.

Jedním z hráčů, který v létě přišel do Plzně, byl Kristi Qosé. Albánský záložník dorazil z Karviné, místo v kádru si ale nevybojoval a po zkratu v utkání plzeňského B týmu ve Viktorce nadobro skončil. Další posily se zabydlely v základní sestavě, jiní hráči jsou ale v obtížné pozici. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.  

Pokračování 2 / 6

Martin Jedlička 

Martin Jedlička Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V Plzni skončil zkušený Aleš Hruška, místo něhož dorazil čtyřiadvacetiletý Martin Jedlička. Bývalý gólman Mladé Boleslavi má své kvality, což prokazoval v Dunajské Stredě, jeho pozice je ale více než složitá. Jindřich Staněk je totiž aktuálně nejlepším gólmanem ligy. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Filip Čihák 

Filip Čihák Plzeň Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý stoper hrál uplynulé dvě sezony za Pardubice. Je však plzeňským odchovancem a Viktorka jej v létě přivedla zpátky. Je ale otázkou, kolik toho Filip Čihák v konkurenci Lukáše Hejdy, Luďka Pernici či Václava Jemelky odehraje. Spekulovalo se o jeho odchodu do Olomouce, k tomu ale  nedošlo. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Mohamed Tijani 

Mohamed Tijani Plzeň Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Kdo ví, jak by v minulé sezoně dopadly Teplice, kdyby neměly na soupisce Mohameda Tijaniho. Pětadvacetiletý střední bek z Pobřeží slonoviny v té době patřil Slavii, od léta je ale hráčem Plzně. Na Stínadlech se dostal do parádní formy, v kádru Viktorky je ale v současné době až stoperem číslo čtyři. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Cadu 

Cadu Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý brazilský štírek má za sebou dvě povedené sezony v Pardubicích, během nichž dal 11 branek a přidal stejný počet asistencí. Plzni má co nabídnout, je však otázkou, kolik ve Viktorce dostane prostoru. V lize si zatím připsal dva starty a proti Pardubicím byl dokonce v základní sestavě, do optimální jedenáctky kouče Bílka ale v současné době nepatří. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

René Dedič 

René Dedič Plzeň Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Bylo velkým překvapením, když na něj Plzeň v létě ukázala. Přeci jen, slovenský útočník má už 29 let a dorazil z Třince, se kterým hrál loni o druholigovou záchranu. Do Viktorky nepřišel jako útočník číslo jedna a věděl, že do hry bude chodit převážně coby střídající hráč. To ale ještě netušil, že do Plzně dorazí i Fortune Bassey. Z Reného Dediče je tak rázem až čtvrtý nebo pátý forvard. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud