Bruno Fernandes (Manchester United)  Renomovaný portál transfermarkt.de mu udělil cenovku 85 milionů eur, což z něj dělá nejdražšího hráče portugalské reprezentace. Osmadvacetiletý záložník je od roku 2020 hráčem Manchesteru United, který jej přivedl ze Sportingu Lisabon. V Premier League od té doby odehrál 93 zápasů, ve kterých dal 37 branek a přidal 25 asistencí. V národním týmu se zatím trefil osmkrát. 
 Bernardo Silva (Manchester City)   Společně s Fernandesem řídí hru portugalského národního týmu. Ofenzivně laděný Bernardo Silva přestoupil v roce 2017 z Monaka do Manchesteru City a stal se z něj jeden z elitních středních záložníků světa. V reprezentaci se osmadvacetiletý Silva trefil osmkrát, v letošním ročníku Premier League má na kontě zatím dva zásahy a tři asistence. 
 Diogo Jota (Liverpool)  Další velká hvězda portugalské reprezentace. Za tu Diogo Jota odehrál zatím 26 zápasů a dal v nich devět branek. Pětadvacetiletý levý křídelník hrával za Porto nebo Atlético Madrid a v roce 2020 přestoupil z Wolves do Liverpoolu. V Premier League nastřílel už 40 gólů. 
 Rúben Dias (Manchester City)   V portugalské reprezentaci je řada výjimečných ofenzivních fotbalistů. Portugalci však mají v týmu taky několik výborných beků, mezi nimiž figuruje i devětatřicetiletý Pepe, který dříve býval oporou Realu Madrid. Současnou defenzivní jedničkou Portugalska je ale Rúben Dias, jenž je od roku 2020 hráčem Manchesteru City, který jej přivedl za více než 70 milionů eur z Benfiky. Stejnou pozici jako v národním týmu má pětadvacetiletý stoper taky v souboru kouče Pepa Guardioly. 
5
Fotogalerie

Nablýskaný tým. 5 největších hvězd, které Portugalci dovezli na Ligu národů do Prahy

České fotbalisty čeká těžká zkouška. Dnes se v Praze postaví proti Portugalsku v čele se slavným Cristianem Ronaldem.

Portugalci nastoupí v utkání Ligy národů v Praze v hodně silné sestavě. Vybrat z ní pět největších hvězd, to je velmi složité, my jsme se o to ale pokusili. Najdete je v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Cristiano Ronaldo (Manchester United) 

profimedia-0698459466.jpg

Ne, už není nejmladší. Není ani nejrychlejší. Ale stále je zatraceně dobrý. Cristiano Ronaldo v létě toužil po odchodu z Manchesteru United, protože chtěl hrát Ligu mistrů, žádný z týmů po něm ale nesáhl. CR7 má už sedmatřicet let, pořád má ale ohromnou chuť vyhrávat. Pro české fanoušky bude hlavním lákadlem. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Bruno Fernandes (Manchester United) 

profimedia-0699307385.jpg

Renomovaný portál transfermarkt.de mu udělil cenovku 85 milionů eur, což z něj dělá nejdražšího hráče portugalské reprezentace. Osmadvacetiletý záložník je od roku 2020 hráčem Manchesteru United, který jej přivedl ze Sportingu Lisabon. V Premier League od té doby odehrál 93 zápasů, ve kterých dal 37 branek a přidal 25 asistencí. V národním týmu se zatím trefil osmkrát. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Bernardo Silva (Manchester City) 

profimedia-0699121006.jpg

Společně s Fernandesem řídí hru portugalského národního týmu. Ofenzivně laděný Bernardo Silva přestoupil v roce 2017 z Monaka do Manchesteru City a stal se z něj jeden z elitních středních záložníků světa. V reprezentaci se osmadvacetiletý Silva trefil osmkrát, v letošním ročníku Premier League má na kontě zatím dva zásahy a tři asistence. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Diogo Jota (Liverpool) 

profimedia-0699164426.jpg

Další velká hvězda portugalské reprezentace. Za tu Diogo Jota odehrál zatím 26 zápasů a dal v nich devět branek. Pětadvacetiletý levý křídelník hrával za Porto nebo Atlético Madrid a v roce 2020 přestoupil z Wolves do Liverpoolu. V Premier League nastřílel už 40 gólů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Rúben Dias (Manchester City) 

profimedia-0637815719.jpg

V portugalské reprezentaci je řada výjimečných ofenzivních fotbalistů. Portugalci však mají v týmu taky několik výborných beků, mezi nimiž figuruje i devětatřicetiletý Pepe, který dříve býval oporou Realu Madrid. Současnou defenzivní jedničkou Portugalska je ale Rúben Dias, jenž je od roku 2020 hráčem Manchesteru City, který jej přivedl za více než 70 milionů eur z Benfiky. Stejnou pozici jako v národním týmu má pětadvacetiletý stoper taky v souboru kouče Pepa Guardioly. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud