6. Matěj Ryneš – 304 minut  Spartu během léta opustilo už několik hráčů, kteří se nevešli do kádru, Matěj Ryneš však nejenže na Letné zatím zůstává, ale patří k nejvytíženějším hráčům týmu v ligové soutěži. Dvaadvacetiletý záložník či útočník odehrál minulou sezonu na hostování v Hradci Králové a v dresu Votroků si vůbec nevedl zle. Východočeskému celku pomohl v 25 zápasech třemi góly a čtyřmi nahrávkami. V aktuálním ročníku naskočil v barvách Sparty do čtyř střetnutí, z toho třikrát byl v základní sestavě, a zaznamenal jednu branku.

6. Matěj Ryneš – 304 minut
Spartu během léta opustilo už několik hráčů, kteří se nevešli do kádru, Matěj Ryneš však nejenže na Letné zatím zůstává, ale patří k nejvytíženějším hráčům týmu v ligové soutěži. Dvaadvacetiletý záložník či útočník odehrál minulou sezonu na hostování v Hradci Králové a v dresu Votroků si vůbec nevedl zle. Východočeskému celku pomohl v 25 zápasech třemi góly a čtyřmi nahrávkami. V aktuálním ročníku naskočil v barvách Sparty do čtyř střetnutí, z toho třikrát byl v základní sestavě, a zaznamenal jednu branku.

 5. Asger Sörensen – 313 minut  Spartu trápily v úvodu minulé sezony problémy se složením stoperské dvojice. I proto na Letnou dorazil z německého Norimberku 191 centimetrů vysoký Dán Asger Sörensen. Dříve působil v Regensburgu nebo v rakouském Salcburku, v Midtjyllandu se potkal i se současným koučem Sparty Brianem Priskem. V pražském klubu se rychle adaptoval a zabydlel se v základní sestavě. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho cenu na 2,5 milionu eur. V aktuálním ligovém ročníku nastoupil do čtyř ligových utkání, pokaždé od první minuty.
 3. – 4. Peter Vindahl – 360 minut  Ve Spartě dlouho věřili, že se na Letnou vrátí Jakub Kovář, který v Praze v minulém ročníku hostoval z Manchesteru United. Jeho příchod se ale nepodařilo zrealizovat, a tak si Pražané vyjednali hostování Petera Vindahla Jensena z nizozemského Alkmaaru. V minulém ročníku byl pětadvacetiletý Dán zapůjčen do druholigového německého Norimberku, ligovou premiéru na českých pažitech si odbyl na začátku srpna v souboji s Pardubicemi. V tuzemské nejvyšší soutěži odchytal čtyři utkání a inkasoval pět branek.
 3. – 4. Filip Panák – 360 minut  Během sezony 2018/19 absolvoval Filip Panák se Spartou zimní přípravu a v poslední den přestupního termínu podepsal na Letné smlouvu na tři a půl roku. Dlouho si ale v novém působišti nekopl do balonu. Musel podstoupit několik operací zraněného kolena a až v ročníku 2021/22 si konečně odbyl ligový debut v rudém dresu. Získal si místo v základní sestavě, znovu si ale poranil koleno a téměř půl roku byl mimo hru. Na startu aktuální sezony patří opět do startovní jedenáctky. Odehrál čtyři ligové zápasy od první do poslední minuty.
 2. Lukáš Sadílek – 371 minut  Jeho mladší bratr Michal působí od roku 2015 v Nizozemí. Také Lukáš Sadílek má nakročeno k zahraniční kariéře. Sedmadvacetiletý záložník hraje ligu už od sezony 2014/15 a v ročníku 2021/22dal v dresu Slovácka tři branky, připsal si tři asistence, a co se týče odehraných minut, byl osmým nejvytíženějším hráčem v nejvyšší soutěži. V uherskohradišťském klubu měl podepsaný kontrakt do roku 2023, ale loni v létě změnil dres a upsal se Spartě. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální tržní cena dva miliony eur a během uplynulých dvou let se zvýšila na dvojnásobek. V aktuální sezoně naskočil do všech šesti ligových zápasů a zaznamenal jednu brankovou nahrávku.
6
Fotogalerie

Na tyhle koně sází trenér Priske. 6 hráčů Sparty, kteří v aktuální ligové sezoně odehráli přes 300 minut

Sparta je po šesti ligových kolech na čele tabulky díky lepšímu skóre před svým městským rivalem z Edenu. Trenér Brian Priske poslal do těchto zápasů 24 fotbalistů, včetně dvou brankářů. Někteří odehráli jen pár desítek minut, jiní si ale příliš neoddechli.

Sparta má na začátku sezony 2023/24 náročný program, proto se dánský kouč Brian Priske snaží zátěž rozdělit mezi celý kádr, který má k dispozici. Bez některých borců se však téměř neobejde. Na koho nejvíc spoléhá a sází v ligových utkáních? Šest borců, kteří v úvodních šesti kolech domácí nejvyšší soutěže odehráli přes tři stovky minut, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

6. Matěj Ryneš – 304 minut

Matěj Ryneš (2).jpg

Spartu během léta opustilo už několik hráčů, kteří se nevešli do kádru, Matěj Ryneš však nejenže na Letné zatím zůstává, ale patří k nejvytíženějším hráčům týmu v ligové soutěži. Dvaadvacetiletý záložník či útočník odehrál minulou sezonu na hostování v Hradci Králové a v dresu Votroků si vůbec nevedl zle. Východočeskému celku pomohl v 25 zápasech třemi góly a čtyřmi nahrávkami. V aktuálním ročníku naskočil v barvách Sparty do čtyř střetnutí, z toho třikrát byl v základní sestavě, a zaznamenal jednu branku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. Asger Sörensen – 313 minut

Asger Sörensen1.jpg

Spartu trápily v úvodu minulé sezony problémy se složením stoperské dvojice. I proto na Letnou dorazil z německého Norimberku 191 centimetrů vysoký Dán Asger Sörensen. Dříve působil v Regensburgu nebo v rakouském Salcburku, v Midtjyllandu se potkal i se současným koučem Sparty Brianem Priskem. V pražském klubu se rychle adaptoval a zabydlel se v základní sestavě. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho cenu na 2,5 milionu eur. V aktuálním ligovém ročníku nastoupil do čtyř ligových utkání, pokaždé od první minuty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

3. – 4. Peter Vindahl – 360 minut

Peter Vindahl.jpg

Ve Spartě dlouho věřili, že se na Letnou vrátí Jakub Kovář, který v Praze v minulém ročníku hostoval z Manchesteru United. Jeho příchod se ale nepodařilo zrealizovat, a tak si Pražané vyjednali hostování Petera Vindahla Jensena z nizozemského Alkmaaru. V minulém ročníku byl pětadvacetiletý Dán zapůjčen do druholigového německého Norimberku, ligovou premiéru na českých pažitech si odbyl na začátku srpna v souboji s Pardubicemi. V tuzemské nejvyšší soutěži odchytal čtyři utkání a inkasoval pět branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. – 4. Filip Panák – 360 minut

Filip Panák.jpg

Během sezony 2018/19 absolvoval Filip Panák se Spartou zimní přípravu a v poslední den přestupního termínu podepsal na Letné smlouvu na tři a půl roku. Dlouho si ale v novém působišti nekopl do balonu. Musel podstoupit několik operací zraněného kolena a až v ročníku 2021/22 si konečně odbyl ligový debut v rudém dresu. Získal si místo v základní sestavě, znovu si ale poranil koleno a téměř půl roku byl mimo hru. Na startu aktuální sezony patří opět do startovní jedenáctky. Odehrál čtyři ligové zápasy od první do poslední minuty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Lukáš Sadílek – 371 minut

Lukáš Sadílek-Sparta2.jpg

Jeho mladší bratr Michal působí od roku 2015 v Nizozemí. Také Lukáš Sadílek má nakročeno k zahraniční kariéře. Sedmadvacetiletý záložník hraje ligu už od sezony 2014/15 a v ročníku 2021/22dal v dresu Slovácka tři branky, připsal si tři asistence, a co se týče odehraných minut, byl osmým nejvytíženějším hráčem v nejvyšší soutěži. V uherskohradišťském klubu měl podepsaný kontrakt do roku 2023, ale loni v létě změnil dres a upsal se Spartě. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální tržní cena dva miliony eur a během uplynulých dvou let se zvýšila na dvojnásobek. V aktuální sezoně naskočil do všech šesti ligových zápasů a zaznamenal jednu brankovou nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Martin Vitík – 377 minut

Martin Vitík3.jpg

Martin Vitík debutoval ve Spartě v podzimní části sezony 2020/21 ještě coby sedmnáctiletý dorostenec. Nezůstalo však jen u epizodního vystoupení, naopak, Vitík se zabydlel v základní sestavě letenského týmu. Nyní dvacetiletý zadák předváděl slušné výkony a ukazoval, že se v něm ukrývá velký fotbalový potenciál.

Po příchodu trenéra Priskeho nejprve moc šancí nedostával, ale postupně přesvědčil o svých kvalitách. V mistrovském ročníku si připsal na konto 22 startů a jednu asistenci, v tom současném má po pěti odehraných zápasech na kontě dva góly. Sparta by na něm jednou mohla slušně vydělat. Momentálně má podle portálu TransferMarkt hodnotu dva a půl milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud