Na tyhle „koně“ sází aneb 12 „nedotknutelných“ kouče Zinedina Zidana v Realu Madrid

Na tyhle „koně“ sází aneb 12 „nedotknutelných“ kouče Zinedina Zidana v Realu Madrid

Real Madrid v neděli porazil 3:1 Eibar na jeho hřišti, zaznamenal páté vítězství v řadě a zdá se, že problémy ze začátku sezony nechal tým daleko za sebou. Za nedávnými úspěchy však stojí jen velmi úzká skupina hráčů – vyvolených kouče Zinedina Zidana.

Francouzský trenér Zinedine Zidane se spoléhá na specifickou partu fotbalistů, ze kterých dokázal v prosinci vymačkat naprosté maximum jejich možností. Thibaut Courtois, Raphael Varane, Ferland Mendy, Toni Kroos, Karim Benzema, Lucas Vazquez, Luka Modrič, Sergio Ramos, Casemiro, Vinicius Junior, Dani Carvajal a Rodrygo - to jsou Zidanovi muži.

Pět z těchto borců odehrálo během posledních pěti vítězných utkání všech 450 minut a nebyli střídáni – Courtois, Varane, Mendy, Kroos a Benzema. Nikdo z nich nezklamal. Gólman Courtois zachránil Real Madrid famózním zákrokem proti Bilbau, Kroos byl dokonalým dirigentem všech výher uprostřed pole, Benzema nasázel pět gólů a nachází se v životní formě, a Mendy s Varanem byli prakticky bezchybní.

Za nimi jsou další spolehliví hráči. Lucas Vazquez vypadá nyní jako znovuzrozený a během pěti minulých zápasů byl střídán jen jednou – odehrál 435 z 450 možných minut. Luka Modrič je podle počtu odehraných minut v daném období na sedmém místě. Sergio Ramos neodehrál tolik minut, kolik by si asi představoval kvůli zranění v utkání se Sevillou. Stejně jako Casemiro, jehož také zbrzdilo zranění, má na kontě 360 minut.

Podívejte se, na koho v prosinci kouč Zidane v Bílém baletu sází.

1. Thibaut Courtois: 450 minut

2. Raphael Varane: 450 minut

3. Ferland Mendy: 450 minut

4. Toni Kroos: 450 minut

5. Karim Benzema: 450 minut

6. Lucas Vazquez: 435 minut

7. Luka Modric: 432 minut

8. Sergio Ramos: 360 minut

9. Casemiro: 360 minut

10. Vinicius Junior: 306 minut

11. Dani Carvajal: 259 minut

12. Rodrygo Goes: 238 minutes

..................................................

13. Marco Asensio: 96 minut

14. Nacho Fernandez: 90 minut

15. Fede Valverde: 84 minut

16. Isco Alarcon: 26 minut

17. Sergio Arribas: 16 minut

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud