Na odchodu z mistrovské kabiny. 5 hráčů, kteří by brzy měli odejít z Plzně

Plzeň získala pátý ligový titul a potřetí v historii míří do Ligy mistrů. Tým čeká přestavba, přijdou nové posily a další hráči odejdou. Někteří už mají svůj osud téměř zpečetěn.

Bez názvu.jpg

Kabina Plzně je přestárlá. Opory v čele s Matúšem Kozáčikem, Romanem Hubníkem, Davidem Limberským či Danielem Kolářem v ní však díky svým zkušenostem zřejmě zůstanou. Na odchodu z Viktorky jsou jiní hráči a jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Andreas Ivanschitz

Andreas Ivanschitz Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Jistý odchod. Už před rokem měl namířeno na hostování do Bohemians 1905, bývalý kapitán rakouské reprezentace ale stěhování odmítl. Andreas Ivanschitz ve Viktorce nepřesvědčil, letos dostal jen minimum prostoru a nyní mu končí smlouva. Vrba s ním už nepočítá.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Michael Krmenčík

Michael Krmenčík 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V zimě okolo něj bylo rušno, lákaly ho anglické kluby, Plzeň se ale rozhodla, že Michaela Krmenčíka neprodá. Reprezentační útočník měl slabší jaro, přidal jen dva góly a jeho cena zřejmě klesne, i tak ale nejspíš odejde. I proto Viktorka v zimě přivedla Tomáše Chorého a nyní má políčeno na Dávise Ikauniekse.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Václav Pilař

Václav Pilař 2.jpg

Svého času patřil k nejlepším českým fotbalistům, zářil na EURU 2012, jenže kariéru Václava Pilaře zkomplikovaly zdravotní problémy. Na podzim krátce naskočil jen do čtyř zápasů a v zimě odešel na hostování do Liberce. Ve Viktorce o něj ztratili zájem.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Jakub Řezníček

Jakub Řezníček Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý brněnský kanonýr se dříve neprosadil ve Spartě a střelecké kopačky nenazul ani v Plzni, kam přišel loni v létě. V zimě odešel na hostování do Olomouce, blýskl se hattrickem proti Dukle a na kontě má celkově šest branek. Na Hané jsou s jeho službami spokojeni, v Plzni s ním ale nepočítají.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Diego Živulič

Diego Živulič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Další letní posila, která se příliš neosvědčila. Diego Živulič přišel na západ Čech v létě ze Zlína a na začátku nastupoval v základní sestavě. O svůj flek ale přišel a na jaře naskočil jen do jednoho zápasu. Viktorka bude posilovat, pro Živuliče nezbude místo.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud