Na odchodu z Letné. 3 cizinci, kteří by brzy měli opustit Spartu

Sparta nezvládla boje o postup do Evropské ligy a válčí „jen“ o domácí titul. Kouč Andrea Stramaccioni má velmi široký kádr, který však čeká radikální řez. Kdo je na odchodu?

VK.jpg

Spartu by měl opustit Václav Kadlec, na odchodu je zřejmě i Lukáš Juliš, ale také brankář David Bičík, který je pro řadu fanoušků vytouženou volbou mezi tři tyče. Letnou pravděpodobně opustí i tři cizinci, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Marc Janko

Marc Janko Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Přicházel jako ohromná posila. Rakouský šutér, který pálil ostrými za Twente, Porto či Basilej, dorazil na Letnou s vizitkou obávaného kanonýra, svou pověst ale vůbec nenaplnil. Marc Janko zatím střelecky mlčí, jeho výkony jsou hodně nevýrazné a popularitu nezískal ani mezi fanoušky. Proto se řeší jeho zahraniční hostování.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Vjačeslav Karavajev

Vjačeslav KAravaev Sparta.jpg

Loni byl klíčovým hráčem týmu, nejlepším plejerem rudé družiny. Vjačeslav Karavajev byl bezchybný v obranné hře a navíc hodně intenzivně podporoval útok, dal tři góly a přidal osm nahrávek.

Byl produktivní a v sestavě neměl konkurenci, jenže letos byl v základu jen v úvodním kole s Bohemians 1905, poslední dva duely vůbec nehrál a zdá se, že je na odchodu. Už dříve okolo něj kroužilo Lazio Řím, teď prý čerstvého ruského reprezentanta lákají přední kluby z Ruska.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

Vukadin Vukadinovič

Vukadin Vukadinovič Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

V zimě o něj stála Slavia, Vukadin Vukadinovič však setrval ve Zlíně a do Prahy zamířil až v létě – Eden však vyměnil za sparťanskou Letnou. Jenže kvůli zranění zatím neodehrál ani jeden zápas a přes konkurenci v podání Srdjana Plavšiče a Jonathana Biabianyho se bude prokousávat jen velmi těžko. Proto se spekuluje o jeho hostování. Vrátí se do Zlína?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud