Milan Švenger (Příbram) – 454 přihrávek.  Nikdo letos nedostal tolik gólů jako Příbram. Csaplárovi svěřenci inkasovali už 37 branek, Milan Švenger přitom lovil míč ze své sítě devětadvacetkrát. Poté, co dostal šest gólů doma od Jablonce a poté pět branek v Opavě, se už do branky nedostal. Předtím si však stihl připsat ještě 454 přihrávek. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Jan Laštůvka (Baník) – 499 přihrávek . K oporám Baníku, který je v tabulce aktuálně pátý, patří Jan Laštůvka, jenž v každém zápase vytáhne několik důležitých zákroků. Vychytal už šest čistých kont a připsal si 57 přesných zásahů, jeho spoluhráči ho však často využívají i během hry. 499 přihrávek je toho důkazem. Jejich úspěšnost má více než 83%. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Roman Valeš (Bohemians 1905) – 533 přihrávek.  Jen dva ligoví gólmani se po 15 kolech dostali nad 500 přihrávek. Jedním z nich je Roman Valeš z Bohemians, který má míč u nohy opravdu často. A vůbec mu to nedělá problém, osmadvacetiletý gólman, který letos vychytal tři čistá konta, má úspěšnost nahrávek vyšší než 88%. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Filip Rada (Dukla) – 574 přihrávek.  Dukla je v tabulce poslední, v patnácti zápasech dostala už 31 branek, na Filipa Radu se však může spolehnout. Čtyřiatřicetiletý gólman sice dostal nejvíc gólů ze všech ligových gólmanů, zároveň ale vychytal čtyři čistá konta a připsal si už 46 přesných zásahů. Na kontě má i nejvíc přihrávek, zvládl jich už 574 a jejich úspěšnost má téměř 89%. Jen čtyři ligoví brankáři jsou na tom lépe. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Na Nitu i Koláře zapomeňte. Které ligové týmy nejvíc využívají své brankáře?

U brankářů se sledují série v neprůstřelnosti, počet vychytaných nul či výher, ale co takhle podívat se na to, který z ligových gólmanů má na kontě nejvíc přihrávek? Výsledky vás překvapí.

Nejvíc čistých kont (sedm) vychytal Ondřej Kolář ze Slavie, nejdelší sérii bez inkasovaného gólu drží Matúš Kozáčik z Plzně, ovšem co se týká počtu přihrávek, tak ani jeden z nich na vrchních patrech nefiguruje. Které týmy nejvíc využívají své gólmany? Kdo z brankářů má na kontě nejvíc nahrávek? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Vlastimil Hrubý (Jablonec) – 452 přihrávek

Vlastimil Hrubý.jpg

Jablonci se letos daří. Velmi dobré výkony předvádí i Vlastimil Hrubý, který si v aktuálním ročníku připsal už šest vychytaných čistých kont. Zkušený třiatřicetiletý gólman v 15 zápasech dostal jen čtrnáct branek, jeho spoluhráči ho navíc ve hře často využívají a Hrubý má na kontě už 452 přihrávek. Jejich úspěšnost? 79,2%.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Milan Švenger (Příbram) – 454 přihrávek

Milan Švenger Příbram Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Nikdo letos nedostal tolik gólů jako Příbram. Csaplárovi svěřenci inkasovali už 37 branek, Milan Švenger přitom lovil míč ze své sítě devětadvacetkrát. Poté, co dostal šest gólů doma od Jablonce a poté pět branek v Opavě, se už do branky nedostal. Předtím si však stihl připsat ještě 454 přihrávek.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Jan Laštůvka (Baník) – 499 přihrávek

Jan Laštůvka blond Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

K oporám Baníku, který je v tabulce aktuálně pátý, patří Jan Laštůvka, jenž v každém zápase vytáhne několik důležitých zákroků. Vychytal už šest čistých kont a připsal si 57 přesných zásahů, jeho spoluhráči ho však často využívají i během hry. 499 přihrávek je toho důkazem. Jejich úspěšnost má více než 83%.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Roman Valeš (Bohemians 1905) – 533 přihrávek

Roman Valeš Bohemians Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Jen dva ligoví gólmani se po 15 kolech dostali nad 500 přihrávek. Jedním z nich je Roman Valeš z Bohemians, který má míč u nohy opravdu často. A vůbec mu to nedělá problém, osmadvacetiletý gólman, který letos vychytal tři čistá konta, má úspěšnost nahrávek vyšší než 88%.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Filip Rada (Dukla) – 574 přihrávek

Filip Rada.jpg

Dukla je v tabulce poslední, v patnácti zápasech dostala už 31 branek, na Filipa Radu se však může spolehnout. Čtyřiatřicetiletý gólman sice dostal nejvíc gólů ze všech ligových gólmanů, zároveň ale vychytal čtyři čistá konta a připsal si už 46 přesných zásahů. Na kontě má i nejvíc přihrávek, zvládl jich už 574 a jejich úspěšnost má téměř 89%. Jen čtyři ligoví brankáři jsou na tom lépe.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud