Na lovu u konkurence. 8 nejzajímavějších přestupů mezi extraligovými kluby

Na extraligové scéně se během léta znovu udála celá řada zajímavých změn. Domácí kluby lovily posily v zahraničí, ale také mezi konkurencí.

Bez názvu.jpg

Kometa přivábila Lukáše Kašpara, Sparta získala tři navrátilce ze zámoří a tři Kanaďany, Mladá Boleslav přivedla gólmana ze Slovinska a Plzeň z Běloruska. Extraligové kluby však lovily posily i v domácích vodách. Osm nejzajímavějších letních přesunů mezi dvěma extraligovými kluby najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Roberts Bukarts (Zlín – Třinec)

Roberts Bukarts.jpg

Osmadvacetiletý lotyšský reprezentant má za sebou tři roky strávené ve zlínském dresu. V Baťově městě zářil a vedení kubu bylo jasné, že ho neudrží. Loni si stanovil osobní maximum a celkově posbíral padesát (21+29) kanadských bodů. Na mistrovství světa byl dokonce kapitánem Lotyšska, teď si od něj hodně slibují v Třinci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Bedřich Köhler (Hradec Králové – Kometa)

Bedřich Kohler Martin Veselý MAFRA Profimedia.jpg

 

Třiatřicetiletý útočník může být pro Kometu platnější posilou, než se na první pohled zdá. Bedřich Köhler má za sebou tři úspěšné roky v Hradci Králové, dvakrát v řadě posbíral v základní části 25 bodů, loni mu ale vůbec nevyšlo play-off, ve kterém nebodoval. V Brně si však od zkušeného forvarda hodně slibují.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 9

Radan Lenc (Mladá Boleslav – Liberec)

Radan Lenc Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Rodák z Mladé Boleslavi byl několik let oporou místního Bruslařského klubu. Z Mladé Boleslavi se dostal i do reprezentace, za kterou odehrál celkově deset zápasů. Po sezoně, během níž posbíral dvacet kanadských bodů, se ale sedmadvacetiletý útočník odhodlal ke změně a odešel do Liberce.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 9

Brandon Maxwell (Mladá Boleslav – Hradec Králové)

Brandon Maxwell 2 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Bývalý gólman Vítkovic a Pardubic naposledy působil v Mladé Boleslavi, kde vyzrál v jednoho z elitních brankářů soutěže. Dokonce se dostal do kádru americké reprezentace na olympijské hry a teď je před ním nová výzva. V Hradci Králové by měl nahradit Patrika Rybára, který odešel bojovat o místo do Detroitu.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 9

Juraj Mikuš (Sparta – Kometa)

Juraj Mikuš.jpg

Kometa sice přišla o Jakuba Krejčíka, do defenzivy ale přivedla velmi silnou náhradu. Ze Sparty dorazil slovenský reprezentant Juraj Mikuš, který hrál na třech světových šampionátech a letos startoval i na olympijských hrách. Několik let působil v zámoří, v dresu pražského Lva hrál KHL a poslední čtyři roky patřil Spartě. Teď si vyzkouší další extraligové angažmá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Jakub Petružálek (Třinec – Litvínov)

Jakub Petružálek Michal Beránek CNC  Profimedia.jpg

Zkušený útočník se v průběhu sezony 2014/15 vrátil domů a s Litvínovem došel k titulu. Další rok byl zpátky v KHL, hrál taky ve Švédsku, a poté posílil Třinec. U Ocelářů byl dva roky, loni v základní části zasáhl jen do 19 duelů, zato v play-off patřil k tahounům a získal s Třincem bronz. Potom si znovu plácl s Litvínovem.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 9

Tomáš Vincour (Kometa – Hradec Králové)

Tomáš Vincour Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Kometa z Hradce Králové získala Bedřicha Köhlera, opačným směrem však putoval Tomáš Vincour. Sedmadvacetiletý útočník, jenž nastupoval v NHL za Dallas a Colorado, měl původně namířeno do Finska. Dvojnásobný extraligový šampion s Kometou se ale nakonec objevil v kádru Mountfieldu. Loni dohromady i s play-ff posbíral 26 bodů, jak se mu povede na nové adrese?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 9

Michal Vondrka (Chomutov – Mladá Boleslav)

Michal Vondrka Chomutov.jpg

V únoru startoval na olympijských hrách, do kádru pro mistrovství světa se ale nevešel. Uplynulé tři roky byl kapitánem a lídrem Chomutova, loni v základní části posbíral 43 kanadských bodů, předtím dokonce ještě o tři více, a v šestatřiceti letech ještě jednou změnil klub. Michal Vondrka se chystá na sezonu v Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud