Pravý obránce – Ondřej Zahustel. Na podzim marodil, na hřiště se dostal až v posledním kole proti Příbrami, teď je ale Ondřej Zahustel fit a je pravděpodobné, že se sedmadvacetiletý hráč vrátí i do základní sestavy. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Stoper – Uroš Radakovič. Letní posila z Olomouce ve Spartě nezačala ideálně, herní forma Uroše Radakoviče ale rostla a srbský bek je nyní na Spartě stoperem číslo jedna. Místo v sestavě má pevné. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Stoper – Lukáš Štětina. Semih Kaya je pryč, z přestupu Davida Lishky sešlo a přesun Filipa Panáka ještě nebyl oficiálně dotažen. Vedle Radakoviče by tak měl nastupovat slovenský stoper Lukáš Štětina. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
 Levý obránce – Matěj Hanousek. Zatímco příchod Lishky z Jablonce padl, Matěj Hanousek na Letnou ze severu Čech zamířil. Ve Spartě si od něj hodně slibují, fyzicky velmi dobře vybavený bek by měl dostat přednost před Costou i Eldarem Čivičem. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
11
Fotogalerie

Na Letné už zase dostávají prostor i Češi. Takto by měla vypadat „nová" Sparta

Sparta přezimovala pátá. Na Letné nemůže být o spokojenosti ani řeč, a tak během přestávky došlo k další proměně kádru. Jak bude vypadat v druhé polovině sezony?

Z Letné odešel Semih Kaya, Bogdan Vatajelu, Josef Šural, ale především Nicolae Stanciu. Jak by tedy měla vypadat jarní sestava Sparty? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Milan Heča

Milan Heča Sparta.jpg

Jako jednička začal sezonu mezi třemi tyčemi Florin Nita, rumunský reprezentant ale o svou pozici přišel a do akce se dostal Milan Heča. Ten nezklamal a na jaře by měl být jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce – Ondřej Zahustel

Ondřej Zahustel Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Na podzim marodil, na hřiště se dostal až v posledním kole proti Příbrami, teď je ale Ondřej Zahustel fit a je pravděpodobné, že se sedmadvacetiletý hráč vrátí i do základní sestavy.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 12

Stoper – Uroš Radakovič

Uroš Radakovič Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Letní posila z Olomouce ve Spartě nezačala ideálně, herní forma Uroše Radakoviče ale rostla a srbský bek je nyní na Spartě stoperem číslo jedna. Místo v sestavě má pevné.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 12

Stoper – Lukáš Štětina

Lukáš Štětina Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Semih Kaya je pryč, z přestupu Davida Lishky sešlo a přesun Filipa Panáka ještě nebyl oficiálně dotažen. Vedle Radakoviče by tak měl nastupovat slovenský stoper Lukáš Štětina.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 12

Levý obránce – Matěj Hanousek

Matěj Hanousek Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Zatímco příchod Lishky z Jablonce padl, Matěj Hanousek na Letnou ze severu Čech zamířil. Ve Spartě si od něj hodně slibují, fyzicky velmi dobře vybavený bek by měl dostat přednost před Costou i Eldarem Čivičem.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 12

Pravý záložník – David Moberg Karlsson

David M. Karlsson Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Nejdražší zimní sparťanská posila. Švédský reprezentant dorazil z Norrköpingu, kde si jej vyhlédl Tomáš Rosický. Ve Švédsku by produktivní, naváže na své výkony i na Letné?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 8 / 12

Střední záložník – Martin Frýdek

Martin Frýdek 2019 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Může nastupovat na kraji obrany, jeho místo je ale nyní ve středu zálohy. Běhavý záložník by měl plnit roli defenzivního štítu, v sestavě by neměl chybět.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 9 / 12

Střední záložník – Martin Hašek

Martin Hašek Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pokud se do Sparty nevrátí Bořek Dočkal, tak by se v sestavě měl objevit i Martin Hašek. Zimní posila z Bohemians 1905 měla po příchodu na Letnou odvážná prohlášení, povede se mu je naplnit? Na svou šanci zároveň číhá Michal Sáček.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 10 / 12

Střední záložník – Guélor Kanga

Guélor Kanga Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Kdo se stane novou sparťanskou desítkou? Měl by to být Guélor Kanga. Na Letné však potřebují, aby gabonský záložník zapracoval na disciplíně a nesbíral už další zbytečné tresty. Pak může být pro Spartu klíčový. Prostor by však měl dostat i mladý Adam Hložek.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 11 / 12

Levý záložník – Alexandru Chipciu

Alexandru Chipciu Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Na podzim hrál na levém kraji sparťanské zálohy Srdjan Plavšič. Na jaře by na tomto postu ale mohl nastupovat Alexandru Chipciu, jenž je na Letné na hostování z Anderlechtu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 12 / 12

Útočník – Benjamin Tetteh

Benjamin Tetteh Sparta 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V přípravě se velmi dobře jeví Václav Drchal, sparťanským útočníkem číslo jedna by měl ale zůstat Benjamin Tetteh. Ghanský forvard dal na podzim devět branek a byl nejlepším střelcem týmu. V zimě okolo něj kroužily kluby z Anglie nebo turecký Anderlecht, Tetteh ale prozatím zůstává na Letné.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud