Guélor Kanga  - Dny gabonského záložníka ve Spartě nejspíš spějí ke konci. Na Letné mu totiž po sezoně končí smlouva a novou s vedením klubu zatím nepodepsal. Pražanům se navíc uzdravil Bořek Dočkal, a tak je možné, že devětadvacetiletý Guélor Kanga, který letos dal deset branek a přidal pět asistencí, své statistiky ve Fortuna lize už nerozšíří. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Semih Kaya  - Devětadvacetiletý turecký stoper přišel do Sparty v létě roku 2017 z Galatasaraye a v současné době je nejlépe placeným hráčem ligy. Na Letné už s ním ale nejspíš nepočítají. Letošní ročník sice začal v základní sestavě, dlouho se v ní ale neudržel a od listopadu už se na hřiště nedostal. Foto: Profimedia.cz
 Georges Mandjeck  - Také jeho situace ve Spartě byla nahnutá. V létě se dokonce dostal s pražským klubem do sporu, nakonec ale na Letné zůstal a stal se důležitou součástí mužstva. Jeho výhodou je, že může nastupovat jak ve středu zálohy, tak na postu stopera. Jednatřicetiletý kamerunský reprezentant ve Spartě možná zůstane. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Costa Nhamoinesu  - Čtyřiatřicetiletý obránce ze Zimbabwe je ve Spartě od roku 2013, jeho dny na Letné ale možná spějí ke konci. Letos Costa Nhamoinesu, jenž může nastoupit na kraji i ve středu obrany, nastoupil jen třikrát a naposledy si zahrál v první polovině srpna. Oblékne ještě někdy sparťanský dres? Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Na Letné už si kvůli koronaviru možná nekopnou. 5 cizinců Sparty, kterým po sezoně končí smlouva

Fotbalová Fortuna liga kvůli koronaviru stojí, ovšem zda bude vůbec pokračovat, to se dosud neví. Některé hráče tak na ligových trávnících už možná neuvidíme.

Guélor Kanga Costa Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sparta na jaře plánovala zaútočit na poháry, ovšem kvůli koronaviru už k tomu možná nebude mít šanci. I proto už na Letné pomalu musí začít přemýšlet o tom, jak bude vypadat kádr v příští sezoně. Několika hráčům totiž po sezoně končí smlouvy a ve Spartě si už možná nekopnou. Jsou mezi nimi i čtyři cizinci, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Koronavirus online

Pokračování 2 / 6

Guélor Kanga

Guélor Kanga 2019 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dny gabonského záložníka ve Spartě nejspíš spějí ke konci. Na Letné mu totiž po sezoně končí smlouva a novou s vedením klubu zatím nepodepsal. Pražanům se navíc uzdravil Bořek Dočkal, a tak je možné, že devětadvacetiletý Guélor Kanga, který letos dal deset branek a přidal pět asistencí, své statistiky ve Fortuna lize už nerozšíří.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Semih Kaya

Semih Kaya Sparta 2.jpg

Devětadvacetiletý turecký stoper přišel do Sparty v létě roku 2017 z Galatasaraye a v současné době je nejlépe placeným hráčem ligy. Na Letné už s ním ale nejspíš nepočítají. Letošní ročník sice začal v základní sestavě, dlouho se v ní ale neudržel a od listopadu už se na hřiště nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Georges Mandjeck

Georges Mandjeck Sparta 19 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Také jeho situace ve Spartě byla nahnutá. V létě se dokonce dostal s pražským klubem do sporu, nakonec ale na Letné zůstal a stal se důležitou součástí mužstva. Jeho výhodou je, že může nastupovat jak ve středu zálohy, tak na postu stopera. Jednatřicetiletý kamerunský reprezentant ve Spartě možná zůstane.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Costa Nhamoinesu

Costa 2.jpg

Čtyřiatřicetiletý obránce ze Zimbabwe je ve Spartě od roku 2013, jeho dny na Letné ale možná spějí ke konci. Letos Costa Nhamoinesu, jenž může nastoupit na kraji i ve středu obrany, nastoupil jen třikrát a naposledy si zahrál v první polovině srpna. Oblékne ještě někdy sparťanský dres?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Lukáš Štetina

Lukáš Štetina 19.jpg

Do Sparty ho přivedl Andrea Stramaccioni a Lukáš Štetina na Letné dostával poměrně dost prostoru. Letos se ale jeho postavení změnilo, začal chybovat a zdálo se, že v zimě z Letné odejde. Jenže stačilo jen pár jarních kol a osmadvacetiletý slovenský stoper je zpátky v základní sestavě. Co s ním bude dál?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud