Milan Heča  Milan Heča přišel do Sparty v roce 2018 ze Slovácka. Nejvíc prostoru dostal v ročníku 2019/20, během něhož si připsal 24 startů. Od té doby už toho ale moc neodchytal, loni se v lize nedostal na plac ani jednou a od léta je dvaatřicetiletý gólman zpátky v Uherském Hradišti.
 Dominik Holec  Slovenský gólman přišel do Sparty ze slovenské Žiliny. Loňský ročník načal v roli jedničky, po příchodu Matěje Kováře ale usedl mezi náhradníky a do akce se už nedostal. Na jaře hostoval v Polsku a v létě z Prahy definitivně odešel. Devětadvacetiletý Dominik Holec je teď v Karviné.
 Matěj Kovář  Matěj Kovář přišel do Sparty na startu loňského ročníku z Manchesteru United. Ihned se stal oporou a pražskému týmu vychytal titul. V Praze o něj stáli i nadále, třiadvacetiletý gólman ale na Letné pouze hostoval. V létě nakonec z Old Trafford přeci jen odešel, avšak ne do Sparty, ale do Leverkusenu.
 Florin Nita  Zkušený rumunský gólman přišel do Sparty v ročníku 2017/18. Stal se oporou a jedničkou, na Letné měl dobré postavení, postupem času se ale z plánů trenérů vytratil. Loni na jaře hostoval v Pardubicích a v létě odešel po konci smlouvy do Turecka. Šestatřicetiletý Florin Nita zamířil do Gaziantepu.
5
Fotogalerie

Na Letné teď vládne Vindahl. 5 brankářů, kteří během léta odešli ze Sparty

Ve Spartě bylo během léta hodně rušno. Velké změny se odehrály taky na brankářském postu.

V roli brankářské jedničky začal sezonu ve Spartě Vojtěch Vorel, po svém příchodu se ale mezi tři tyče postavil Peter Vindahl z Dánska. Jiných pět gólmanů naopak z Letné odešlo. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Hugo Jan Bačkovský

Bez názvu.jpg

Třiadvacetiletý Hugo Jan Bačkovský je odchovancem Sparty, za tu si ale v lize nikdy nezachytal. V nejvyšší soutěži debutoval na hostování v Bohemians, v zimě se však přesunul do Liberce. Za Slovan během jara odchytal šest duelů a v létě se jeho hostování změnilo v přestup. Do akce se ale letos ještě nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Milan Heča

Milan Heča Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Milan Heča přišel do Sparty v roce 2018 ze Slovácka. Nejvíc prostoru dostal v ročníku 2019/20, během něhož si připsal 24 startů. Od té doby už toho ale moc neodchytal, loni se v lize nedostal na plac ani jednou a od léta je dvaatřicetiletý gólman zpátky v Uherském Hradišti.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Dominik Holec

Dominik Holec Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Slovenský gólman přišel do Sparty ze slovenské Žiliny. Loňský ročník načal v roli jedničky, po příchodu Matěje Kováře ale usedl mezi náhradníky a do akce se už nedostal. Na jaře hostoval v Polsku a v létě z Prahy definitivně odešel. Devětadvacetiletý Dominik Holec je teď v Karviné.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Matěj Kovář

Matěj Kovář Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Matěj Kovář přišel do Sparty na startu loňského ročníku z Manchesteru United. Ihned se stal oporou a pražskému týmu vychytal titul. V Praze o něj stáli i nadále, třiadvacetiletý gólman ale na Letné pouze hostoval. V létě nakonec z Old Trafford přeci jen odešel, avšak ne do Sparty, ale do Leverkusenu.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Florin Nita

Florin Nita Sparta 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Zkušený rumunský gólman přišel do Sparty v ročníku 2017/18. Stal se oporou a jedničkou, na Letné měl dobré postavení, postupem času se ale z plánů trenérů vytratil. Loni na jaře hostoval v Pardubicích a v létě odešel po konci smlouvy do Turecka. Šestatřicetiletý Florin Nita zamířil do Gaziantepu.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud