Patrik Hrošovský (Genk) - 4,95 mil. eur   Další hráč, jehož kouč Vrba velmi dobře zná. Pro Patrika Hrošovského měl slabost, v Plzni to byl právě on, kdo nahradil Pavla Horvátha a postupně se stal klíčovým mužem západočeské družiny. Slovenský špílmachr se blýskl gólem v Lize mistrů do sítě Realu Madrid a od léta roku 2019 je v Genku. Na začátku sezony jeho pozice nebyla vůbec dobrá a spekulovalo se o hráčově možném odchodu, teď má ale devětadvacetiletý Hrošovský místo v základní sestavě a cena za jeho přestup by byla velmi vysoká, tím spíš, když za něj Genk vysázel 130 milionů korun. Je otázkou, kolik by Sparta nakonec byla ochotná zaplatit.  Foto: Profimedia.cz
 Michael Krmenčík (PAOK Soluň) - 4 mil. eur   Také Michaela Krmenčíka trenér Vrba vedl v Plzni, kde z osmadvacetiletého forvarda udělal hlavní útočnou zbraň týmu. Loni v zimě Krmenčík odešel za šest milionů eur do Brugg, jenže tam se nechytil, a tak od zimy hostuje v Soluni. V Řecku začal velmi dobře, v posledních zápasech ale moc nehraje a navíc přestal střílet góly. V Soluni tak nejspíš pokračovat nebude, zájem o něj ale pravděpodobně nebude ani v Bruggách. Proto by se mohl vrátit domů, ne však do Plzně, ale do Sparty, která o reprezentačního útočníka velmi stojí.  Foto: Profimedia.cz
 Ivan Schranz (Jablonec) – 650 tis. eur   Další útočnou variantou, a výrazně levnější, je pro Spartu Ivan Schranz. Sedmadvacetiletý slovenský útočník už na Letné dříve působil, tehdy se však neprosadil, teď by ale mohl dostat druhou šanci. Už loni se mu dařilo v Českých Budějovicích a letos září v Jablonci, v jehož barvách nasázel už třináct branek a společně s Janem Kuchtou se dělí o korunu pro krále ligových střelců. Není divu, že si opět řekl o sparťanskou pozornost.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jan Kliment (Slovácko) – volný hráč  Do Sparty by mohl přijít i Jan Kliment, jenž letos restartoval svou kariéru v barvách Slovácka. Sedmadvacetiletý útočník, který má zkušenosti také ze Stuttgartu, v tomto ročníku nastřílel deset branek a zařadil se po bok elitních forvardů celé ligy. Spartu by jeho přestup navíc nestál ani korunu, protože mu po sezoně ve Slovácku končí smlouva. Nebo se do hry o sužby pětinásobného reprezentanta nakonec vloží ještě někdo jiný?  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Na Letné si musí připravit miliony. Podívejte se, kolik stojí vytipované posily Sparty

Pokud Sparta chce v příští sezoně držet krok se Slavií, bude muset posílit. Hodně a kvalitně. To však nebude vůbec levné.

Letošní sezona sice ještě neskončila, v zákulisí už se ale rozjely přestupové hry. Do těch se naplno vložila i Sparta, která by měla být na trhu velmi aktivní. Na které hráče má spadeno? A kolik vytipované posily pražského klubu (podle portálu TransferMarkt) stojí? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Aleš Matějů (Brescia) - 1,2 mil. eur 

Aleš Matějů Brescia.jpg

Jedním z postů, který Sparta nutně potřebuje posílit, je místo levého obránce. Matěj Hanousek totiž patří k nejslabším článkům rudé družiny, budoucnost Dávida Hancka je nejistá a nikoho dalšího už Pražané v zásobě nemají. I proto se v zákulisí už dříve spekulovalo o možném příchodu Aleše Matějů, jehož trenér Vrba vedl v Plzni. Čtyřiadvacetiletý reprezentant, který by mohl jet i na EURO, v současné době patří italské Brescii, v jejíž sestavě nastupuje pravidelně. Na druhou stranu, na návrat do Serie A Brescia může zapomenout, a tak by Matějů mohl případné sparťanské volání vyslyšet. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Patrik Hrošovský (Genk) - 4,95 mil. eur 

Patrik Hrošovský Genk 2.jpg

Další hráč, jehož kouč Vrba velmi dobře zná. Pro Patrika Hrošovského měl slabost, v Plzni to byl právě on, kdo nahradil Pavla Horvátha a postupně se stal klíčovým mužem západočeské družiny. Slovenský špílmachr se blýskl gólem v Lize mistrů do sítě Realu Madrid a od léta roku 2019 je v Genku.

Na začátku sezony jeho pozice nebyla vůbec dobrá a spekulovalo se o hráčově možném odchodu, teď má ale devětadvacetiletý Hrošovský místo v základní sestavě a cena za jeho přestup by byla velmi vysoká. Tím spíš, když za něj Genk vysázel 130 milionů korun. Je otázkou, kolik by Sparta nakonec byla ochotná zaplatit. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Michael Krmenčík (PAOK Soluň) - 4 mil. eur 

Michael Krmenčík PAOK.jpg

Také Michaela Krmenčíka trenér Vrba vedl v Plzni, kde z osmadvacetiletého forvarda udělal hlavní útočnou zbraň týmu. Loni v zimě Krmenčík odešel za šest milionů eur do Brugg, jenže tam se nechytil, a tak od zimy hostuje v Soluni.

V Řecku začal velmi dobře, v posledních zápasech ale moc nehraje a navíc přestal střílet góly. V Soluni tak nejspíš pokračovat nebude, zájem o něj ale pravděpodobně nebude ani v Bruggách. Proto by se mohl vrátit domů, ne však do Plzně, ale do Sparty, která o reprezentačního útočníka velmi stojí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ivan Schranz (Jablonec) – 650 tis. eur 

Ivan Schranz Jablonec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Další útočnou variantou, a výrazně levnější, je pro Spartu Ivan Schranz. Sedmadvacetiletý slovenský útočník už na Letné dříve působil, tehdy se však neprosadil, teď by ale mohl dostat druhou šanci. Už loni se mu dařilo v Českých Budějovicích a letos září v Jablonci, v jehož barvách nasázel už třináct branek a společně s Janem Kuchtou se dělí o korunu pro krále ligových střelců. Není divu, že si opět řekl o sparťanskou pozornost. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jan Kliment (Slovácko) – volný hráč

Jan Kliment Slovácko 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Do Sparty by mohl přijít i Jan Kliment, jenž letos restartoval svou kariéru v barvách Slovácka. Sedmadvacetiletý útočník, který má zkušenosti také ze Stuttgartu, v tomto ročníku nastřílel deset branek a zařadil se po bok elitních forvardů celé ligy. Spartu by jeho přestup navíc nestál ani korunu, protože mu po sezoně ve Slovácku končí smlouva. Nebo se do hry o sužby pětinásobného reprezentanta nakonec vloží ještě někdo jiný? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud