Na Letné je nechtějí. 5 českých hráčů, kteří v zimě mohou opustit Spartu

Spartu čeká další přestavba. Italský kouč Andrea Stramaccioni zimu zřejmě přežije, dají se však čekat výrazné změny v „jeho“ kádru. Ten opustí domácí i zahraniční hráči.

Bez názvu.jpg

Odchody Marca Janka, Jonathana Biabianyho či Vjačeslava Karavajeva se zdají být hotovou věcí. Spekuluje se také o konci Georgese Mandjecka a ve vzduchu visí rovněž přestupy (či hostování) několika českých hráčů. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Frýdek

Martin Frýdek 2.jpg

Poslední čtyři kola byl v základní sestavě, na podzim zasáhl do deseti ligových zápasů a dal jeden gól, přesto z Letné možná odejde. Když totiž během podzimu vypadl ze sestavy, dal svou nespokojenost jasně najevo a chtěl odejít. V kabině bylo dusnu, tomu bude Stramaccioni chtít předejít.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Lukáš Juliš

Lukáš Juliš Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Jeho odchod se zdá být hotovou věcí. Lukáš Juliš, který během předloňského tažení Evropskou ligou „rostl“ v elitního útočníka Sparty, se pod koučem Stramaccionim téměř neprosadil. V průběhu podzimu byl sice zraněný, ale i když se dal do pořádku, tak nehrál. Zasáhl jen do dvou duelů, v lize odehrál pouze úvodní kolo proti Bohemians 1905 a více šancí nedostal. V zimě by měl odejít na hostování.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Michal Kadlec

Michal Kadlec SParta 2.jpg

Počítalo se s odchodem Eldara Čiviče, mladý bek se ale v posledním kole vrátil do sestavy a patřil k nejlepším hráčům Sparty. Opustí místo něj Letnou Michal Kadlec? Bývalý reprezentační bek sice může hrát na stoperu i na kraji obrany, na podzim ale zasáhl jen do pěti ligových duelů a od jedenáctého kola si už neškrtl. Třeba domácí Slovácko by ho zřejmě bralo všemi deseti…

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

David Lafata

David Lafata Sparta 4.jpg

Dlouho byl oporou, nejlepším střelcem týmu, neodmyslitelným článkem sestavy. Se Stramaccioniho příchodem se ale jeho role změnila. Letos se v lize trefil jen čtyřikrát, naposledy byl v základní sestavě v utkání desátého kola a italský kouč se netají tím, že bude sázet na jiné, mladší, hráče. Na Letné má smlouvu do konce sezony, skončit ale může předčasně.  

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Lukáš Mareček

Lukáš Mareček Barbora Reichová CNC Profimedia 2.jpg

Na Letnou přišel v roce 2013, hraje pravidelně, několikrát oblékl i kapitánskou pásku, dosud z něj ale nevyrostl očekávaný lídr sestavy. Umí hrát na stoperu i ve středu zálohy, během jara zasáhl do 13 ligových duelů, není ale žádným tajemstvím, že s ním na Letné nejsou příliš spokojeni. Odejde?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud